NASIL YAPILIR

Instagram’a Bilgisayardan Resim Nasıl Yüklenir

Bugün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram’a bilgisayardan nasıl resim yüklenir sorusuna cevap vereceğiz. Bir çok Instagram kullanıcısı telefon üzerinden değil bilgisayar üzerinden resimlerini yüklemek istiyor. Ancak Instagram bu özelliği henüz kullanıcılara açmış değil ancak bazı yöntemlerle Instagram’a bilgisayar üzerinden resim yükleme yöntemleri mevcut bu yazımızda bu yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

Dünya da olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’a bilgisayar üzerinden resim nasıl yüklenir ? Neden bilgisayar üzerinden resim yükleme gereği duyabiliriz ? sorularına beraber cevap arayacağız. Instagram’dan bilgisayara resim yükleme yöntemlerine geçmeden önce böyle bir gereksinime neden ihtiyaç duyarız sorusuna biraz açıklık getirelim.

Neden Bilgisayardan Instagram’a Resim Yükleme Yapılır ?

Bu sorunun bir çok cevabı olabilir. Aslında bu soru her kullanıcıda farklı olarak ortaya çıkabilir. Kimi kullanıcı bilgisayara ihtiyaç duymadan mobil telefonlardan resimlerini Instagram’a yüklerken bir çok kullanıcı telefon dışında bilgisayar üzerinden resimleri Instagram’a yükleme yapmak isteyebilir. Bunun en büyük nedenlerinin başında hiç kuşku yok ki resim kalitesi olabilir. Mobil telefonlar kamera kalitesi olarak her geçen gün üstüne koyarak gelişiyor olsa da hala profesyonel bir fotoğraf makineleri kadar kaliteli değiller.

Bu noktada bir çok Instagram kullanıcısı profesyonel fotoğraf makineleri ile çektiği resimleri paylaşmak istiyor. Bu nedenden dolayı da makine ile çektiği resimleri önce bilgisayara atmak ve buradan Instagram’a yüklemek istiyor. Bilgisayardan telefona resimleri aktarmak gibi bir yöntem kullanmak isteyebilirsiniz ancak bu kez aktarma sırasında resim kalitesinde belli oranda düşme görülebilir.

Bilgisayardan Instagram’a resim yüklemenin diğer bir amacı resimleri mobil cihazlardan daha fazla seçenekle bilgisayarda düzenliyor olmak. Her ne kadar mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları gelişmiş olsa da bilgisayar da ki programlar kadar kaliteli değil. Kaliteli bir programla resimlerini bilgisayarda düzenleyip Instagram da paylaşmak isteyenler de bilgisayardan Instagram’a resim yüklemek isteyebilir.

Vivaldi İnternet Tarayıcıyla Bilgisayardan Instagram’a Resim Yükleme

Bilgisayardan Instagram’a resim yükleme nedenlerinden sonra gelelim bunu hangi yöntemlerle yapabiliriz sorusunun cevaplarını vermeye Instagram’dan bilgisayara resim yüklemek için en basit yöntemlerden birincisi Vivaldi İnternet tarayıcısını kullanmak.

Vivaldi Internet tarayici ile Instagrama resim yukleme

Öncelikle Vivaldi İnternet tarayıcısını Buradan indirerek Instagram’a bilgisayardan resim yükleme işlemine geçelim. İndirdiğimiz tarayıcıyı bilgisayara kurduktan sonra adres satırına ” www. instagram.com” adresini girelim. Tarayıcının sol tarafında bulunan “(+)” işaretine tıklayarak Web Paneli Ekle seçeneğine tıklayın.

Otomatik olarak doldurma yapmasa satıra ” www.instagram.com” adresini yazın. Adres satırının yanında göreceğiniz (+) tuşuna tıklayın. Vivaldi tarayıcının sol tarafında Instagram mobil sürümü görünecek. Burada kendinize ait Instagram kullanıcı adını ve şifrenizi girin.

Vivaldi diğer internet tarayıcıları gibi kullanılabilir. Bunda her hangi bir sorun yoktur. Vivaldi tarayıcının en büyük özelliği bilgisayar’dan Instagram’a resim yükleme işlemini yapabilmenizdir. İsterseniz diğer işlemleriniz için de tarayıcıyı kullanabilir. İsterseniz sadece Instagram’a resimlerinizi bilgisayardan yüklemek için kullanabilirsiniz.

BlueStacks Bilgisayardan Instagram’a Resim Yükleme

Bilgisayardan Instagram’a resim yükleme yöntemlerinden biri de BlueStacks uygulamasıdır. Buradan App Player programını indirin. Kurulumu gerçekleştirip gerekli olan izinleri verin. Programı açıktan sonra sizden Google Hesap bilgilerinizi isteyecek hesap bilgilerinizi girin. Program üzerinden Instagram mobil sürümü yükleyin. Daha sonra Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girerek telefondan Instagram’a resim yükler gibi bilgisayardan resim yükleyebilirsiniz.

BlueStacks ile Instagrama bilgisaraydan resim yukleme

BlueStacks programı ile aynen Vivaldi İnternet tarayıcı da olduğu gibi bilgisayardan Instagram’a resim yükleyebilirsiniz. Programın hem Windows hem MacOS sürümleri mevcut.

Postegro Uygulamasıyla Gizli Instagram Profillerini Görmek

Peki bu yöntemler ne kadar güvenli diye soran kullanıcılar olabilir. Hiç bir yöntem tam olarak güvenli diyemeyiz. Ancak Vivaldi tıp ki diğer kullandığınız tarayıcılar gibi bir tarayıcıdır. Tek özelliği Instagram’a bilgisayardan resim yüklemenize yarayan özelliğidir. BlueStacks uygulaması da App Player ve App Store gibi uygulama mağazası görevi görür. Bu mağazadan farklı bir çok uygulamayı da indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar