iOS / iPhoneMobil Teknoloji

iOS 14 Güncellemesiyle Aşırı Pil Tüketimi Yaşandığını Apple Doğruladı

Apple uzun süre beklenen iOS 14 güncellemesini kullanıcılara sunmuştu. Ancak bu güncelleme bir çok kullanıcı için kabusa dönüştü. Bir çok sorun yaşayan kullanıcıların sorunları arasında aşırı pil tüketimi var. Apple şirketi bu sorunu doğruladı.

iOS 14 pil sorununu Apple Kabul Etti

Apple şirketi iOS 14 güncellemesi ile bir çok yeniliği kullanıcılara sundu. Bu yeniliklerden faydalanmak isteyen kullanıcılar iPhone telefonlarına iOS 14 güncellemesi yaptı. Fakat güncelleme sonrası bir çok kullanıcı sorunlarla karşılaştı. Teknoloji şirketi Apple bu sorunları yedi ana başlık altında kabul ederek yayınladı. iPhone kullanıcıları için bu sorunların başında aşırı pil tüketimi geliyor. iOS 14 Batarya sorunu Apple şirketi tarafından kabul edilirken diğer sorunlarda yedi madde altında toparlandı.

iOS 14 Batarya Sorunu

Apple şirketi iOS 14 güncellemesi ile kullanıcıların bazı veri ve pil sorunu yaşadıklarını doğruladı. Bu sorunların giderilmesi içinde tek çözüm yolu olarak tüm içeri ve ayaları iPhone dan silmek olduğunu dile getirdi. iOS 14 güncellemesiyle birlikte Apple, Aktivite, Sağlık ve Fitness uygulamalarında ki sorunları kabul Apple kullanıcıların en çok şikayette bulunduğu pil sorunu ile ilgili de sorunu kabul ederken nasıl bir çözüm getireceği konusunda bir açıklamada bulunmadı. Kullanıcılar şikayetlerini Apple Support Twitter sayfasında paylaşırken. Şuan için kullanıcıların tek ümidi Apple şirketi tarafından gönderilecek bir güncelleme ile sorunun çözümünü sağlaması. Diğer bir seçenekte tüm verilerin silinerek soruna çözüm bulunması olarak görülüyor. Ancak tüm verilerin silinmesi uzak bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

iOS 14 Güncellemesiyle iPhone Telefonlara Gelen 8 Yeni Özellik

Apple şirketinin yıllardır sürdüğü düşük kapasiteli pil politikasının yanı sıra yazılımsal olarak batarya sorunları yaşaması kullanıcıları çileden çıkarmış durumda normalde iPhone kullanıcıları prize bağımlı bir yaşam sürerken, iOS 14 güncellemesiyle batarya sorunun ortaya çıkması bu bağımlı hayatı ikiye katlamış gibi görünüyor.

Apple iOS 14 pil sorununa nasil cozum bulacak

iPhone 12 mini batarya kapasitesinin ne kadar düşük olacağı haberleri teknoloji haberlerinde yer buluyor. Bizde sizlere bu haberleri aktarmıştık. iPhone 12 mini batarya kapasitesi 2227 mAh gibi düşük bir rakam ile çıkacak olması üstüne iOS 14 güncellemesiyle gelen batarya sorunun eklenmesi sanırız Apple şirketi için oldukça büyük bir sorun olarak karşısına çıkacaktır.

iPhone Telefonlarda iOS 14’le Gelen Turuncu Nokta Ne İşe Yarar

Apple şirketi iOS 14 batarya sorununu nasıl çözecek ilerleyen günlerde göreceğiz. iOS 14 güncellemesiyle ortaya çıkan batarya sorunu çözüldüğünde TeknoAracı olarak sizlere çözümü aktarmaya devam edeceğiz.

Sizde iOS 14 güncellemesi yapıp pil sorunu yaşıyorsanız bizlerle yorumlardan paylaşabilir sorununu Apple şirketine duyurmaya katkı verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu