iOS / iPhone

iOS 14 Linkedln Veri Topladığını Ortaya Çıkardı

Son zamanlarda TikTok uygulamasının kullanıcıların verilerini izinsiz toparladığı ortaya çıkmış ve tepkiler ardı ardına gelmişti. Şimdi ise ideaların odağında Linkedln var.

linkedin veri toparladığı iOS 14 ile ortaya çıktı1

iOS 14 güncellemesi test edilirken ilginç bir olay ortaya çıktı. Linkedln kullanıcı verilerini toparladığı ortaya çıkardı. iOS 14 güncellemesini test eden bir kullanıcının fark etmesi sonucu ortaya çıkan olay durumun ne kadar vahim olduğunu ortaya koydu.

Linkedln Veri İhlali Yaptığı Ortaya Çıktı

iOS 14 güncellemeleri ile ortaya çıkan veri ihlali Linkedln tarafından da kabul edildi. Linkedln yetkisi Erran Berger olayı kabul etti ancak durumun yazılımsal bir hatadan kaynaklı olduğunu savundu. Ayrıca yetkili tüm sorumluluğu üzerine aldı. Ancak Twitter da bir kullanıcı veri toparlama olayının iPad Pro da yaşandığını idea ederek bir video paylaştı.

Linkedln yetkilisi durumun en kısa zamanda düzeleceğini savunurken iOS 14 güncellemesi ile veri toparlamanın önüne geçilecek. iOS 14 güncellemesi kişisel verilerin uygulamalar tarafından toparlanmasının önüne geçecek bir özelik üzerinde çalışıyor. iOS 14 kullanıcıları uygulamaların verilerini bir panoya kopyalandığını bir bildirim sayesinde öğrenebilecekler.

Önce TikTok sonra Linkedln uygulamalarının kullanıcıların verilerini kopyaladığı ortaya çıkması ile kullandığımız uygulamaların güvenliği sorusu daha çok sorulacak gibi görünüyor.

iOS 14’le Ses Tanıma Özelliği Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu