Mobil Teknoloji

iPhone 12 Batarya Kapasitesi Şaşırtabilir

iPhone 12 çıkış tarihi merakla beklenirken sızıntı haberler gelmeye devam ediyor. Şimdi ki haberse iPhone 12 batarya kapasitesi hakkında. iPhone 12 batarya kapasitesi ne olacak sorusunun cevabı sızıntı haberlerinde geliyor.

iPhone 12 çıkmadan sızıntı haberler teknoloji sitelerinde haber manşetlerinde yer almaya devam ediyor. Yılladır iPhone modelleri çıkmadan önce ortaya çeşitli sızıntı haberleri çıkar. Bu haberlerin bir kısmı kullanıcıların iPhone telefonlar da görmek istediği özelliklerden ibaret olarak kalır. Keza Apple herkesi şaşırtarak sızıntı haberlerin tam tersi özelliklerde ve tasarımda ortaya bir telefon çıkarır.

iPhone 12 batarya kapasitesi artacak1

Sızıntı haberleri Apple şirketinin kasten heyecanı artırmak ilgiyi sıcak tutmak için ortaya atığı bile söylenir. Çünkü tanıtım tarihi yaklaştıkça yüzlerce iPhone modeline ait olduğu idea edilen görseller ve özellikler havada uçmaya başlar. Bunların bir çoğu kesinlemiş haber değildir. Ne olursa olsun sonuç olarak Apple tanıtım yapmadan heyecanı tavanda tutmayı başarmıştır. İşte bu haberlerden biri de iPhone 12 batarya kapasitesinin bir önceki modellere göre artırılacağı noktasına.

iPhone 12 Batarya Kapasitesi Yüksek Olacak

Daha önce teknoloji haberlerine düşen bir idea iPhone kullanıcılarını oldukça üzmüştü. iPhone 12 ait olduğu söylene bir şarj cihazının voltaj değerinin 20W olması iPhone 12 batarya kapasitesinin düşük olacağına yorumlanmıştı. Aslında bu durum şaşırılacak bir olay değildi Yıllardır Apple şirketi hiç bir zaman batarya kapasitesine odaklanan bir şirket olmadı. Her zaman kullanıcılarını şarj cihazına bağımlı solunum makin asına bağlı bir hasta gibi yaşattı. Apple daha çok telefonun donanım özeliklerine yoğunlaşırken batarya kısmı kullanıcılara bıraktı ve şarj aletini yanınızdan ayırmayın mesajını verdi.

Ancak zamanla Apple büyük ekranlı telefonlara geçmesi ile birlikte batarya kısımında bir takım iyileştirmelere gitti. Çok olmasa da batarya kapasitesini artırdı. Bu durumdan cesaret alan bir takım teknoloji haberleri yeni çıkacak iPhone 12 modelin de batarya kapasitesinin kullanıcılarının yüzünü güldüreceğini düşünüyor.

iPhone 12 Batarya kapasitesi belli oldu mu1 1

Mevcut iPhone modellerinde en yüksek batarya kapasitesi 3.969 mAh değerinde olduğu biliniyor. Yani Apple batarya konusunda oldukça cimri bir şirket ve bu değerin biraz olsun artırılması yönünde ki haberler havada uçuyor. Çünkü iPhone kullanıcıları artık prize bağlı bir hayat yaşamak istemiyor. Olmadık yerde telefonun şarjının bitmesini istemiyor. Bu kullanıcıların ideası iPhone 12 batarya kapasitesi artacak diyor. Ancak diğer bir idea iPhone 12 modelinin ekran yenileme hızının 120 Hz olacağı yönünde şayet bu idea doğru çıkarsa iPhone 12 şarj süresi yine çok düşük olacaktır.

Tüm bu ideaların gerçeklik payını ancak iPhone 12 tantımı yapıldığı zaman öğrenebileceğiz. Ancak biz Tekno Aracı olarak sizlere ortaya atılan sızıntı haberlerini vermeye devam edeceğiz. Size göre iPhone 12 Batarya Kapasitesi ne olacak ?

iPhone Yeşil Ekran Sorunu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu