Mobil Teknoloji

iPhone 12 Belirsiz Tarihe Ertelendi

Koronavirüs salgını şirketleri vurmaya devam ediyor. En son olay Apple şirketinde yaşandı. Dünya devi teknoloji devi Apple bir açıklama yaparak iPhone 12 tanıtımını ertelediğini açıkladı.

iPhone 12 Apple tarafından ertlendi

Covid-19 salgını dünyayı salamaya devam ediyor. Bu süreçte bir çok teknoloji şirketi ürünlerini ertelemek zorunda kaldı. Apple tarafında da böyle erteleme geldi. Daha önce ki sızıntı haberler iPhone 12 tanıtım tarihinin erteleneceği yönündeydi. Ancak Apple tarafından iPhone 12 tanıtım tarihinin ertelenmesi konusunda her hangi bir açıklama gelmemişti. Ve nihayet sızıntı haberler doğru çıktı ve iPhone 12 tanıtım tarihi bir kaç hafta ertelenebilir açıklaması geldi.

Şirketler tedarik zincirinde ki gecikmelerden dolayı tanıtılması piyasaya çıkması beklenen bir çok ürün geçikmişti. Doğal olarak merakla beklenen iPhone 12 modelli kaderi tartışma konusu olmuştu. Dünya da milyonlarca insan Apple şirketinin son gözdesi iPhone 12 modelleri ne satışa çıkacak mı yoksa iPhone 12 modelleri de ertelenecek mi soruları gündeme geliyordu. Nihayet sorular cevap buldu. iPhone 12 modellerinin kaderi de belli oldu.

iPhone 12 Kaderi Ne Olacak?

Koronavirüs her sektörü vurduğu gibi akılı telefon piyasasını da vurduğu Apple CFO’su Luca Maestri açıklamaları ile gördük. Buna göre geçen yıl Eylül ayı başında iPhone modellerini tanıtan şirket bu yıl bu tanıtımı ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldıklarını açıkladı.

iPhone 12 modelleri neden ertelendi. Bu soru henüz bir cevap bulmadı sadece Apple CFO’su tarafından iPhone 12 modellerinin bir kaç hafta ertelenebileceği açıklaması geldi.

iPhone 12 çıkış tarihi ertelendi

Daha önce de iPhone 12 modellerinin erteleneceği dedikoduları dolaşıyordu. Ancak yetkili bir ağızdan bir açıklama gelmediği için bu haberler doğrulanamamıştı. Ancak gelen açıklama ile artık kesin olarak biliyoruz ki iPhone 12 modelleri bir kaç hafta gecikecek. Ancak gecikme nedeni tam olarak açıklanmadı. Ancak gecikme nedeni olarak Covid-19 salgını olduğu tahmin ediliyor. İlerleyen günlerde iPhone 12 kaderi hakkında Apple tarafından bir açıklama gelecektir.

iPhone 12 Fiyatı Şaşırtacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu