Mobil Teknoloji

iPhone 12 Fiyatı Şaşırtacak

Teknoloji severler gözlerini iPhone 12 modeline çevirdi. iPhone 12 çıkmadan söylentiler aldı başını gidiyor. Bu kez fiyatı konusunda ki bir sızıntı kullanıcıları hem sevindirecek hem üzecek nitelikte.

iPhone modelleri her zaman ilgi odağı olmuştur. Daha çıkmadan bir sürü söylenti havada uçar. Her iPhone modelli tanıtımında özellikler hakkında bir takım söylentiler ortaya atılır. Ancak son kertede Apple herkesi şaşırtır ve bambaşka şeylerle karşımıza çıkar. Daha çok marka satan Apple şirketi bu politikası ile de heyecanı tavanda tutmayı beceren bir şirket olmuştur.

iPhone 12 fiyatı şaşırtacak1

Belki özellik olarak bir çok Android telefonun gerisinde modeller çıkarsa da gizemi koruması iyi reklam yapması ve markasını satabilir olması sayesinde belli bir kullanıcı kitlesine kavuşmuştur. Hatırlarsınız daha önce ki iPhone satışlarında geceden kuyruğa girenler görmüştük. iPhone telefonunu alıp heyecandan açarken düşürüp kıran kullanıcıları görmüştük. Kullanıcı tarafında durum böyle olunca ilgi tavan olunca doğal olarak her iPhone modelli tanıtımı öncesi her sitede her teknoloji haberinde sızıntı haberlerde gündeme oturuyor. Daha önce iPhone 12 pil kapasitesi hakkında sizlere sızıntı haberleri vermiştik. Bu kez ki haberimiz iPhone 12 Fiyatı hakkında olacak.

iPhone 12 Fiyatı Hem Sevindirecek Hem Üzecek

Evet iPhone 12 fiyatı hakkında ortaya atılan bir idea kullanıcıları hem sevindirecek hem üzecek nitelikte. Önce sevindirici haberle başlayalım. iPhone 12 fiyatı rakiplerine oranla düşük olacak. OmegaLeaks’in haberine göre 5.4 inç iPhone 12 modellinin fiyatı 549 dolar olarak belirlenecek. Bu rakam Apple şirketinden beklenmeyen derece de düşük bir rakam. Hele hele rakiplerinin piyasada belirlediği fiyatları göz önüne aldığımız zaman oldukça idealı bir rakam olarak karşımıza çıkıyor. 5G modelinin ise 649 dolar dan satışa çıkacağını savundu Twitter kullanıcısı.

Elbette bunlar hep sızıntı haberler gerçek ancak Apple şirketi iPhone 12 tanıtımını yaptığı zaman ortaya çıkacaktır. Gelelim üzücü habere yine bir idea ya göre iPhone 12 kutusundan şarj adaptörü çıkmayacak. Yani kullanıcılar şarj adaptörünü kendisi almak zorunda kalacak. 18W güç adaptörünün 229 TL olduğu göz önüne alındığında fiyat konusunda ki idea doğru olsa bile adaptöre vereceğimiz miktar da ekstra olarak cebimizden çıkacak. Ve Apple şirketi her iki aşamada kazanmış olacak. Hem fiyatları düşmüş görünürken hem adaptörü satarak fiayat olarak diğer rakiplerinin üzerine çıkmış olacak.

Yukarıda da demiştik Apple şirketi reklamını çok güzel yapan reklamını yaparken aslında maddi olarak epeyce kazanç elde eden bir teknoloji şirketi. Bu idealar doğru ise fiyat politikasını düşürürken adaptör satışını ayrı yaparak yine kazanan bir politika izlemiş olacaktır. Bakalım bu idealar ne kadar doğru çıkacak. Ne kadarı yanlış olacak hep beraber göreceğiz. Size göre iPhone 12 Fiyatı ne olacak ?

iPhone 12 Batarya Kapasitesi Şaşırtabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu