Mobil Teknoloji

iPhone 12 Mini Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Teknoloji dünyası merakla iPhone 12 ailesini bekliyor. 13 Ekim tarihinde iPhone 12 ailesi Apple tarafından tanıtımı yapılacak. Ve yepyeni bir iPhone 12 modelinin tanıtımı yapılacak. iPhone 12 mini geliyor. iPhone 12 mini hakkında tüm detayları sizler için bir araya getirdik.

Teknoloji dünyası merakla iPhone 12 modellerinin tanıtımını bekliyor. Apple bu yıl yepyeni bir modeli bizlerle buluşturacak. Bu model iPhone 12 mini modeli olacak diğer modellere göre daha kompak ve küçük bir yapıda olacak model hakkında ki bilgileri sizler için bir araya toparladık. iPhone 12 mini özellikleri iPhone 12 mini fiyatı hakkında merak ettikleriniz iPhone 12 fiyatı ve teknik özelikleri haberimizde bulabilirsiniz.

iPhone 12 Mini Turiye Fiyati ve Ozelikleri

Tüm dünya gibi Türkiye’de ki teknoloji severler de mobil teknoloji tarafında iPhone 12 ailesini merak ediyor. Özellikle bu yıl daha küçük bir model ile karşımıza çıkacak olan Apple şirketinin iPhone 12 mini modeli bir çok mobil kullanıcısını şimdiden heyecanlandırmayı başardı.

iPhone 12 mini en belirgin özelliği olarak keskin bir köşeli tasarıma sahip olması olacak. Apple şirketi iPhone 6 ile bu tasarım dilinden vazgeçmişti. Daha yuvarlak bir tasarım diline dönen Apple şirketi iPhone 12 mini ile hem boyut olarak hem de tasarım olarak tekrar köşeli tasarım anlayışına geçmiş olacak. iPhone 12 mini bir nevi iPhone SE modelli ile aynı boyutlarda olacağı tahmin ediliyor.

iPhone Mini Tasarımı Nasıl Olacak

iPhone 12 mini tasarimi

Apple şirketi bu yıl iPhone SE modelinden sonra ufak boyutlarda ki ikinci iPhone modelini tanıtmış olacak. iPhone 12 ailesi artık yuvarlatılmış tasarımdan vazgeçiyor görünüyor. iPhone 6 modeline kadar keskin köşeli tasarım diline tekrar dönecek gibi görünüyor. Ön ve arka tarafı cam çerçevelerin metal olması bekleniyor. Gelen Teknoloji Haberlerine göre Apple şirketi iki farklı renk seçeneğini bu yıl bizlerle buluşturacak. Mignight Green rengini bu yıl iPhone 12 ailesinde görebiliriz. Diğer tasarım konusunda sızan haberlerde iPhone 12 mini çentikli bir ekran ile geleceğini söyleyebiliriz. Buna göre iPhone 12 ailesinde ilk defa ufak ekranlı bir modelde ilk defa çentikli ekran göreceğiz. Şimdiye kadar gelen haberlerde tasarım hakkında edindiğimiz bilgiler bu kadar ilerleyen günlerde iPhone 12 mini tasarımı hakkında gelen bilgileri sizlerle paylaşamaya devam edeceğiz.

iPhone 12 Mini Ekran Özellikleri Nasıl Olacak

iPhone 12 mini ekran ozelikleri

iPhone 12 mini ekranında bir ilk olabilir. Apple şirketi şimdiye kadar küçük ekranlı telefonlarında LCD ekran teknolojisini kullanmıştı. Bu yıl ilk defa küçük ekranlı iPhone 12 mini ekranı Super Retina OLED ekran teknolojisini kullanabilir. 5.4 inç boyutunda ki iPhone 12 mini modeli diğer iPhone 12 modellerine göre farklı tarafı ise ekran yenileme hızında olacak. iPhone 12 mini ekran yenileme hızı 120 Hz hızında olmayacak. Bakalım iPhone 12 mini ekran özelliklerinde bizleri başka neler bekliyor 13 Ekim tarihinde daha net olarak göreceğiz.

iPhone 12 Pro Max Özellikleri Ortaya Çıktı İşte Kamera ve Ekran Özellikleri

iPhone 12 Mini Performansı Nasıl Olacak

iPhone 12 mini adının tersine son derecede performanslı bir telefon olacak gibi görünüyor. Tüm iPhone 12 modellerinde olduğu gibi A14 Bionic işlemci kullanacak. 4 GB RAM olmasını beklediğimiz iPhone 12 mini modeli bir önceki modellere göre görsel işlemlerde %8 işlemci tarafında %17 gibi bir performans artışı gösterecek. Elbette tam olarak performans tarafında diğer teknik özellikleri telefon tanıtımı yapıldığında göreceğiz.

iPhone 12 mni performans ozellikleri

A14 Bionic işlemcinin 16 çekirdekli bu çekirdeklerin 6 tanesinin yapay sinir motorlarına ayrıldığı göz önüne alındığında ve Apple şirketinin görüntü işleyebilen bir çekirdekten bahsetmesi bu çekirdeğin iPhone 12 modellerinde yer alıp almayacağını tam olarak lansm gerçekleştiğinde göreceğiz. Ancak iPhone 12 minin barındırdığı işlemci ve RAM miktarı ile mini olması ötesinde son derece performanslı olması bekleniyor.

iPhone 12 Mini Batarya Özellikleri

iPhone 12 modellerinde bir önceki modellere göre batarya kapasitesinde bir artış beklenmiyor. iPhone 12 mini 2227 mAh değerinde olması bekleniyor. Bu düşük değerler bizi şaşırtmıyor. Apple şirketinin yıllardır sürdürdüğü düşük batarya kapasitesi politikası yine devam edecek gibi görünüyor. Günümüzde akılı telefonların batarya kapasitesi her geçen gün artarken Apple şirketinin batarya kapasitesinde artışa gitmemesi en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone 12 mini batarya kapasitesi

iPhone 12 mini modelinin gerek işlemcisi gerek 5G teknoloji göz önüne alındığında bahsi geçen 2227 mAh değerinde ki bir batarya ne kadar yeterli olacak. Bir günü çıkarabilecek mi ? yoksa kullanıcılar yine her zaman olduğu gibi şarj cihazına bağlı mı günlerini geçirecek bunu iPhone 12 mini modelli açıklandığı zaman göreceğiz. Ancak batarya tarafında batarya kapasitesinin çok yüksek olmayacağını söyleyebiliriz.

iPhone 12 Mini Teknik Özelikleri

  • Ekran: 5,4 inç Super Retina OLED panel
  • İşlemci: A14 Bionic – 3,1 GHz’e kadar, henüz kesinleşmedi
  • RAM: 4 GB
  • Depolama Alanı: 128 GB ya da 256 GB
  • Ön Kamera: 12 MP, henüz kesinleşmedi
  • Arka Kamera: Geniş Açı, çözünürlük kesinleşmedi / Ultra Geniş Açı, çözünürlük kesinleşmedi. / Smart HDR / Gece Modu
  • Bağlantı: 5G SA/NSA, Çift 4G VoLTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, USB Lightning
  • İşletim Sistemi: iOS 14
  • Batarya: 2227 mAh, henüz kesinleşmedi

iPhone 12 Mini Kutu İçeriği

Bu yıl bir ilk yaşanacak gibi görünüyor. iPhone 12 ailesinde olduğu gibi mini modelinin kutusu da boş çıkacak gibi görünüyor. Apple şirketi bu yıl kutudan kulaklık ve şarj cihazını koymayacak gibi görünüyor. Bu politika artan üretim maliyetini düşürmek ve fiyatları aşağılara çekmek için gerçekleşecek.

iPhone 12 mini kutu icerigi

Apple yüksek üretim maliyetini tüketiciye yansıtmamak fiyatları artırmamak için iPhone 12 mini kutusunda kulaklık ve şarj cihazına yer vermeyecek buda ekstra olarak ayrıca alınması gereken birer aksesuar olarak karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bakalım bu yıl Apple nasıl bir politika izleyecek gelen Teknoloji haberlerine göre kutudan şarj ve kulaklık çıkmayacak mı hep beraber göreceğiz.

iPhone 12 Türkiye Fiyatı

iPhone 12 mini fiyatı 649 Dolar olması bekleniyor. Dolar kuru üzerinden ülkemizde 5.024 TL vergisiz olarak gelmesi bekleniyor. Bu fiyat üzerine %1 Kültür Bakanlığı ve %10 TRT Payı ve diğer vergiler KDV ve ÖTV eklendiğinde bu fiyatın 9.900 TL gibi fiyata gelmesi bekleniyor. iPhone 12 mini fiyatının dolar kuru ve vergilerle hesaplandığında bu fiyatı bulması bekleniyor.

Ancak kesin olarak iPhone 12 mini Türkiye fiyatını 13 Ekim tarihi sonrası göreceğiz. Bu yazımızda sizlere Apple şirketinin bu yıl çıkaracağı mini iPhone 12 hakkında gelen sızıntı teknoloji haberlerini aktardık. Burada aktardığımız bilgiler kesin olarak iPhone 12 mini özellikleri değildir. Tamamen sızıntı olarak şimdiye kadar elde ettiğimiz haberlerdir. iPhone 12 mini hakkında kesin bilgileri tanıtım tarihi sonrası sizlerle paylaşacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu