Mobil Teknoloji

iPhone 12 Modelleri Düşmelere Karşı Dayanıklı Çıktı

Apple şirketi yeni modelleri iPhone 12 serisinin düşmelere karşı dayanıklı olduğunu açıklamıştı. Yapılan bir test Apple şirketini haklı çıkardı. iPhone 12 modelleri düşmelere karşı dayanıklı çıktı.

iPhone 12 serisi telefonlar dusme testinden basarili cikmayi basardi

Apple bu yıl özüne dönen bir tasarım anlayışını benimsedi. Daha önce daha oval tasarım anlayışı olan iPhone modellerini bir kenara bırakarak iPhone 12 serisi telefonlarda genlerine dönerek keskin köşeli ve metal çerçeveleri tercih etti. Ön ve arka tarafın camla kaplı olduğu bu yeni tasarım yapılan testlerde oldukça dayanıklı çıktı.

iPhone 12 Serisinin Kasası Daha Dayanıklı Çıktı

iPhone 12 serisinden önceki modellerde çok zayıf telefonlar değildi. Onlarda düşme testine karşı dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak yeni modeller tasarımın getirdiği farklılıklarla düşme testlerine karşı daha dayanıklı çıktı. Apple şirketinin bu yıl tasarımda farklı bir anlayışa gitmesi daha doğrusu genlerine geri dönemsi iPhone 12 serisinin daha dayanıklı modeller olmasını sağladı. Yeni iPhone 12 serisinin metal çerçeveleri, ön ve arkada bulunan cam kaplamaya seramik kristalleri gömerek adına Ceramic Shield kaplamanın verdiği sağlamlık kendini testlerde gösterdi.

Bu özelliğin iPhone 12 serisi telefonlarda düşmesi sonucu nasıl koruduğunu görebiliyoruz. Metal çerçeveler ve Ceramic Shield kaplamanın birleşimi ile birlikte iPhone 12 serisi düşme testlerinden başarılı çıkmayı başarıyor.

EverythingApplePro adında ki YouTuber iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerini düşme testine soktu. Her iki telefonda çeşitli yüksekliklerden düşme testinde oldukça başarılı çıktı. Düşme sonucu ne ekranda bir çatlama nede arka panelde bir hasar gözlemlenmedi. Buda Apple şirketinin iPhone 12 serisi telefonlarda kullandığı metal çerçevenin ve seramik kaplamanın ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu