Mobil Teknoloji

iPhone 12 Pro LİDAR Tarayıcıyla Boy Ölçümü Yapın

Apple şirketi geçen salı günü iPhone 12 modellerini tanıttı. Apple şirketinin büyük merakla beklenen iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri LİDAR tarayıcı ile geldi. Apple iPhone 12 Pro Max modelli LİDAR teknolojisiyle boy ölçümü nasıl yapılır rehberini açıkladı.

Uzun süredir merakla beklenen iPhone 12 modellerini tanıtan Apple şirketi iki farklı modelinde LİDAR teknoloji ile geldi. Bu teknolojinin kullanım alanı oldukça geniş bir alanda kullanılabilir. Bunlardan biri de iPhone 12 Pro Max modelinde kamara özelliğinde ki LİDAR teknolojiyle insanların boylarını ölçme uygulaması oldu.

iPhone 12 modellerinde LIDAR teknolojiyle boy olcme rehberi

Apple şirketi iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri birbirine oldukça birbirine benzeyen modeller olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelleri diğer iPhone 12 modellerinden ayıran özelliği ise kamera kurulumunda yer alan LIDAR özelliği oldu.

iPhone 12 LIDAR Teknolojiyle Boy Nasıl Ölçülür

Apple şirketi son modellerinde yer alan LIDAR teknoloji ile istediğiniz kişinin boyunu nasıl ölçülebileceği konusunda bir rehber hazırladı. Bir kişinin boyunu ölçme için sadece iPhone 12 Pro Max modelli yahut iPhone 12 Pro modelini kullanmanız yeterli olacak. iPhone 12 Pro modelinde yer alan Apple’in “ölçüm uygulamasını” kullanmanız yeterli oluyor.

iPhone 12 LIDAR teknoloji kullanan kameralari

Apple tarafından yayınlanan ölçüm rehberinde bir kişinin boyunun nasıl ölçülmesi gerektiğini anlattı. Burada Apple tarafından püf noktasını ortaya koydu. Peki bu püf noktası nedir ? Apple şirketinin açıkladığı boy ölçüm rehberine göre boy ölçümü yapılacak kişinin tepeden tırnağa ekrana tam olarak sığması gerekiyor. Ekrana tam olarak sığan kişinin boyu otomatik olarak ölçüm yapılıyor. Ve kişinin başı üstünde boy ölçümü yapılan kişinin boyu beliriyor.

iPhone 12 Pro Max Özellikleri Ortaya Çıktı İşte Kamera ve Ekran Özellikleri

Apple şirketine göre iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinde ki LIDAR teknoloji sadece kişi ayakta iken boy ölçmüyor. Kişi bir sandalyede otururken de boy ölçümü yapılıyor. Apple şirketinin bu teknolojisi ile olarak iPad Pro serisinde karşımıza çıkmıştı. Bu teknolojinin yakın zamanda tüm akılı telefonlarda kullanılacağını tahmin ediyoruz. LIDAR teknolojisinin kullanım alanı olarak boy ölçme en basit olanlardan biri LIDAR teknoloji ile bulunduğunuz ortamın üç boyutlu haritasını çıkarabiliyorsunuz. Ve bunu herhangi bir uygulama kullanmadan yapabiliyor ve çıkardığınız haritada değişiklikler yapabiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu