iOS

iPhone 13 Kamarası Hakkında İlk Sızıntılar Geldi

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple daha iPhone 12 yeni tanıtımını yapmıştı ki iPhone 13 hakkında sızını haberleri gelmeye başladı bile ilk gelen sızıntı haberleri iPhone 13 Kamera özellikleri hakkında oldu.

Teknoloji dünyası hızlı ilerleyişini sürdürüyor. Bir ürün tanıtılıyor aradan bir ay geçmeden yerine gelecek diğer ürün hakkında sızıntı haberleri teknoloji sitelerinde haber olmaya devam ediyor. Sızıntı haberler bazen doğru bazen yanlış çıkabiliyor. Ne var ki çoğu zaman bu sızıntı haberler doğru olarak karşımıza çıkıyor. Teknoloji dünyasında en çok sızıntı haberlerse mobil tarafından geliyor.

iPhone 13 Kamera ozelikleri belli oldu

Geçen günlerde Apple tarafında iPhone 12 kutu içeriğinde şarj adaptörü çıkmaması sert eleştirilere neden olmuştu. Apple bu durumu çevrecilik faktörüne bağlayarak geçiştirmeye çalışsa da teknoloji tutkunları bu mazeretti pek dikkate almadılar. Ancak gelen haberlere göre Apple şarj konusunda radikal haberler atmaya hazırlanıyor.

Apple teknoloji dünyasında hep yeniliklerin şirketi olmasıyla gündeme gelmiştir. Ancak bu kez durum biraz karıştı. iPhone 12 Kutu içeriğinde şarj adaptörünü olmaması teknoloji çevrelerinde oldukça büyük tepkiye sebep olmuştu. Apple şirketi ise bu durumu çevrecilik olarak açıklamıştı. Ne var ki bu bahane pek tutmadı tutmasına ama Apple daha radikal kararlar almaya doğru gidiyor gibi görünüyor. Apple şirketi iPhone 13 modelinde şarj giriş soketini tamamen ortadan kaldıracak iddiaları ortaya atıldı. Ne kadar doğru bilinmez ancak bu haberler doğru çıkarsa Apple mobil teknoloji alanında oldukça sert ve radikal bir karar alacak gibi görünüyor.

iPhone 13 Kamera Özellikleri Hakkında İlk Bilgiler Geldi

Sızıntı haberlerinin ardı arkası kesilmezken iPhone 13 hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Gelen ilk bilgiler iPhone 13 Kamera özellikleri hakkında oldu. Yeni iPhone 13 modellerinde kamera tarafında ultra geniş kamera f1/8 diyafram aralığında olacak. iPhone 12 modellerinde bu değer f2/4 aralığındaydı.

Redmi Dikkat Çeken Teknik Özellikleri ve Uygun Fiyatlı K30S Modelini Duyurdu

Peki bu haberler doğru çıkarsa iPhone 13 kamera nasıl bir özellik sunacak. Bahsedildiği gibi kamara aralığının gelen haberlere göre düşük olması demek daha fazla ışık alması demek. Diyafram aralığı ne kadar düşük olursa mobil kamaralar daha fazla ışık alıyor anlamına geliyor. Fotoğrafların daha net olmasına ve diyafram aralığının düşük olması aynı zamanda daha seri çekilebilmesine olanak sağlıyor. İlerleyen günlerde bu haberler daha da netleşecek ve TeknoKurdu olarak bizlerde sizlere iPhone 13 haberlerini aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar