Mobil Teknoloji

iPhone 13 Pro Ekran Altı Parmak İzi Özelliğiyle Gelebilir

iPhone 12 daha yeni tanıtılmışken iPhone 13 ile ilgili haberler gelmeye başladı. En büyük iddia iPhone 13 Pro ekran altı parmak izi okuyucu ile gelebilir.

Akılı telefon dünyasının en güçlü oyuncularından biri Apple belki lideri konumunda diyebiliriz. Satış rakamlarında bazen Android telefonların gerisinde kalmış olsa da akılı telefon teknolojisi deyince hiç kuşku yok ki Apple doğal olarak iPhone telefonlar akıllara geliyor. Apple cep bilgisayarları kavramını hayatımıza kazandırdıktan sonra pek çok şey değişti. Artık cebimizde konuşmaya yarayan cihazlar taşımıyoruz. Her şeyi yapabildiğimiz mini bilgisayarları taşıyoruz. Telefondan oyun, banka işlemleri, sosyal medya takibi gibi bir çok şeyi yapabiliyoruz.

iPhone 13 Pro ekran altinda parmak izi okuyucu

Zaman içinde büyüyen ekranları ve gelişen özellikleri ile Akılı telefonlar artık vazgeçilmezimiz oldu. Elbette bunun başlangıcı iPhone telefonlar sayesinde oldu. Bir çok teknolojiyi akılı telefon dünyasına kazandıran Apple günümüze kadar geldi. En son olarak iPhone 12 serisi telefonları ile piyasaya çıktı. Eskiye özlem duyan mini telefon isteyenlere özel iPhone 12 Mini modellini çıkardı. Ne var ki artık büyük ekrana alışan kullanıcılardan iPhone12 Mini yeterince talep görmedi. Apple deyince aklımıza gelen diğer bir özelikse güvenlik Android telefonlara göre daha güvenilir bir işletim sistemi iOS oldu. iOS işletim sisteminin kapalı kaynak kodlu olması ve Apple tarafından güvenlik açısından devamlı güncellenir olması iOS işletim sistemini bir adım öne çıkardı.

Apple güvenlik açığı gördüğü yerden eski teknolojileri ürünlerinden çıkarmakta hiç sakınca görmedi bunlardan biri de hiç kuşku yok ki parmak izi okuyucu teknolojisi Apple yeterince güvenilir bulmadığı parmak izi okuyucuyu iPhone telefonlarından kaldırmıştı. Ne var ki yeni gelen haberlere göre iPhone 13 Pro modellinde tekrar parmak izi okuyucu görebiliriz. Hata ekran altında konumlandırılmış olarak.

iPhone 13 Pro Ekran Altı Parmak İzi Okuyucu

Tasarım olarak çok bir değişiklik yapmayacak olan Apple iPhone 13 Pro modellerinde en büyük yenilik olarak ekran altına konumlandırılmış parmak izi okuyucu ile tekrar karşımıza çıkabilir. Elbette iPhone 13 Pro Tasarımı için konuşmak çok erken ancak daha önceki deneyimlere göre iPhone 12 Pro tasarımı çizgisi devam edecek diyebiliriz. Apple daha önce parmak izi teknolojisine yetersiz güvenlik sunduğu için telefonlarından kaldırmıştı.

Gelen haberler doğru kabul edersek Apple tekrar iPhone 13 Pro ekran altında parmak izi okuyucuya nasıl bir çözüm getirecek henüz bilmiyoruz.

iPhone 13 Pro Tasarımı Nasıl Olacak ?

iPhone 13 Pro tasarımı için konuşmak erken demiştik. LetsGo Diğita tarafından iPhone 13 Pro konsept tasarımı hazırlandı. Konsept tasarıma baktığımız zaman ekran üzerinde ki çentik biraz daha incelmiş olarak görüyoruz.

iPhone 13 Pro kamera tasarimi

iPhone 13 Pro kamara dizilişinde yine çok farklı bir tasarıma gidilmemiş görünüyor. Ancak Apple kamara özellikleri konusunda yenilikler yapabilir. Apple yeni teknoloji iPhone 13 Pro modelli işlemci tarafında A15 Bionic ile gelmesi bekleniyor.

Tüm bu özelliklerin iPhone 13 Pro modelinde olup olmayacağını bize zaman gösterecek. Peki size göre Apple şirketi iPhone 13 Pro ekran altı parmak izi okuyucu teknolojisini gerçekleştirebilir mi ? yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
LetsGo Diğita

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu