NASIL YAPILIR

iPhone da Ekran Kilidi Şifresi Nasıl Kırılır

iPhone X ile gelen yüz tanıma teknoloji artık eski yöntemlerle parmak izi yahut klasik ekrana şifre koyma yöntemlerini çoğumuza unuturdu ancak hala iPhone 6 ve iPhone 5 kullanıcıları çoğulukla öyle ya hepimiz 10 bin TL verip iPhone X alamayız peki iPhone da ekran kilidini unutanlar ne yapacak telefonunu nasıl açacak ekran kilidini iPhone şifresini unutanlar ne için yöntemleri sizlere aktaracağız.

iphone ekran kilidi kırma yöntemleri teknoaracı

Apple telefonlarından iPhone 5 ve iPhone 6 üzerinden yıllar geçmesine rağmen kullanmaktan vazgeçmeyen bir kitle var bu kitle iPhone telefonların Android telefonlara göre daha stabil çalışması sorun çıkarmaması herhangi bir güvenlik açığında çok çabuk güncelleme alması gibi sebeplerden dolayı iPhone sevdalarından vazgeçmiyorlar. Ancak bu kitlenin bir çoğu iPhone ekran şifremi unuttum sorunu yaşayabiliyor yahu insan telefonunun şifresini nasıl unutur demeyin insanoğlunun başına her şey gelir telefonuna yeni bir şifre atayan bir kişi bir gün sonra dalgınlıkla koyduğu şifreyi unutabilir. Telefonunu kullanmaz duruma gelebilir iPhone şifre mi unutum nasıl sıfırlarım diye soran kullanıcılarımıza yardım elini uzatmak bu faydalı bilgileri vermekte bizim görevimiz.

Yeni model iPhone X ve üstü telefonlar da yüz tanıma özelliği sayesinde artık klasik şifre kullanmıyoruz ancak yüz tanıma özelliği olmayan iPhone telefonlarda çok rahat iPhone ekran şifre mi unuttum sorununu yaşayabiliyoruz buyurun yapmamız gerekenlere geçelim. Ve iPhone ekran kilidi şifresini unutanlar için yöntemleri sizlerle paylaşalım.

iPhone Ekran Kilidi Şifresi Kırma Yöntemleri

iPhone telefonunuzda ekran kilidini kırmanın en basit pratik yöntemi iTunes geri yüklemektir. Ancak burada püf noktası iPhone telefonunuzla iTunes önceden eşleştirilmeniz gerekir. Biz önceden eşleştirdiğinizi düşünerek anlatıma devam edelim. Burada yapmanız gereken telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak ve iTunes üzerinden iPhone “Şimdi Yedekle” kısmını seçip Geri Yükle butonuna basmak ve kurulumun tamamlanmasını beklemek.

Kurtarma Moduna Alarak Ekran Şifresini Kırmak

iPhone telefonlarda ekran şifresini kırmanın bir başka yolu ise son yazılımı yükleyerek ekran şifresini kırmaktır ancak burada son yazılım yüklenirken telefonunuzda ki tüm içerikler silinecektir. Evet içeriğinizi kaybedeceksiniz ancak tekrar telefonunuzu kullanabilir hale geleceksiniz kötünün iyisini düşünerek biz bu yöntemi de sizlere anlatalım. iPhone telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra kurtarma moduna alıyoruz. Peki abi ben hiç kurtarma moduna almadım nasıl alacağım diyenleri duyar gibiyim hemen onlara da açıklamasını yapalım.

iPhone cihazınızı kapatın iphone cihazınızın Home tuşuna basılı tutarken telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes çalıştırın iPhone ekranında iTunes bağlandığına dair bilgi çıktığı anda Home tuşuna basmayı bırakın.

iPhone telefonu kurtarma moduna aldıktan sonra Geri Yükle seçeneğini seçiyoruz ve iTunes telefon için gerekli yazılımı yüklemeye başlıyor. Kurtarma işlemi tamamlandığında şifresini hatırlamadığınız iPhone şifresi kırılmış oluyor.

iPhone Bul Seçeneği ile Ekran Kilidini Kırmak

Sevgili dostlar, bu seçeneği eminim daha önceden etkinleştirdiğiniz. iPhone telefonunuzun çalınma riskine karşılık iPhone mu bul seçeneği aktifse iPhone ekran kilidini kaldıracağız bunun için öncelikle iCloud.com adresine giriyoruz ve iPhone Bul işlemi ile tüm verileri silerek iPhone ekran şifresini kırmış oluyoruz iCloud yedeklemeleriniz varsa daha sonra bu yediğimizi tekrar yüklüyoruz.

Evet sevgili dostlar tüm seçenekler de iPhone telefonunun içeriğini silerek şifre kırma işlemi yapıyoruz maalesef içeriğiniz silinecek ama aynı zamanda unuttuğunuz iPhone şifresini de kırmış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu