NASIL YAPILIR

iPhone Telefonlarda Tuşlarla Hard Reset Nasıl Atılır

Akılı telefonlar bazen kendini kapatır ve açılmaz bu genel olarak Android telefonlarda karşımıza çıksa da iPhone modellerinde de bazen yazılımsal olarak karşımıza çıkabiliyor. iPhone telefonlar kapandı ekranda hiç bir görüntü yok peki biz ne yapacağız hemen panik olmayacağız ve bildiğimiz araştırdığımız yöntemlerle iPhone telefonumuza hard format atacağız.

Sevgili arkadaşlar her zaman söylüyoruz. Akılı telefon kullanmak demek sadece Whatsapp, Facebook ve diğer sosyal medya platformlarını kullanmaktan ibaret değildir adı üstünde akılı telefonlar bunlar çevremde de gördüğüm büyük yanlış telefon ufak bir yazılım arızası verdiğinde panik olup koştur koştur telefoncuya servise gitmek en son çözüm olmalı öncelikle elimizde ki akılı telefonun özelliklerini ve bizim gibi kullanıcıların deneyimlerini araştırıp sorun yaşayanların sorunlarının nasıl çözdüğünü irdeleyip kendi kendimize sorunumuza çözüm bulabiliriz sonuçta elimizin altında İnternet gibi bir nimet varken bunu değerlendirmeliyiz kısaca telefonlarınız kapandı açılmıyor ekrana hiç bir şey gelmiyor panik olup oraya buraya gitmek yerine İnternet’ten güvenilir sitelerden o sorunla ilgili makaleleri yazıları püf noktalarını faydalı bilgileri araştırıp sorunu çözebiliriz.

iPhone telefonlar yazılımsal olarak oldukça gelişmiş devamlı güncelleme alarak açıkları kapatan telefonlardır açıkça Apple akılı telefon yazılımlarında bir numara diyebiliriz en azından şuana kadar Android kısımında bu kadar çabuk güncelleme alarak sorunları çözen bir firma görmedim iPhone ise bu tarafı ile oldukça başarılı bir iş çıkarıyor doğal olarak son kullanıcının yani bizlerin taktirini alıyor. Fakat gel gelelim sonuçta bunlar da insan yapımı yazılımlar bazen yanlış bir güncelleme, bazen bizden kaynaklı bir sorun ile telefonunuz kapandı ve açılmıyor ekrana hiç bir görüntü gelmiyorsa biz aklımıza kötü bir şey getirmeden yani telefonumuz bozuldu abi demeden yazılımsal olduğunu düşünerek iPhone telefonlara hard format atarak kurtarabiliriz.

Birçok iPhone modelli var hemen hemen hard format hepsinde aynı şekilde atılıyor ancak Hard Format atarken tuş kombinasyonlarını kullanacağımız için değişiklikler olabiliyor burada biz bu tuş kombinasyonlarından bahsedeceğiz

iphone7 ve iPhone 8 modellerine hard format teknoaracı

Diyelim ki siz iPhone 7 modelli var ve iPhone 7 hard format atmak istiyorsunuz hangi tuşlarla yapacaksınız bunu Cihaz açma tuşu + Ses Kısma tuşlarına aynı anda basılı tutuyorsunuz ekrana Apple simgesi gelene kadar bu yöntem iPhone 8 modelli içinde geçerli arkadaşlar.

Diyelim ki Elinizde bir üst model iPhone X modeli var iPhone X modelinde hart formatı nasıl atacağız. Önce Ses Açma tuşuna basıp çekiyoruz ardından Ses Kısma tuşuna basıp çekiyoruz ve en son olarak telefonun açma tuşuna Apple Logosu gelene kadar basılı tutuyoruz böylelikle telefonlarımıza tuş kombinasyonları ile hard format atmış oluyoruz. Bu yöntemi iPhone XS, iPhone Max, iPhone XR modelleri içinde geçerli sevgili arakdaşlar bunlar akılı telefonların püf noktaları faydalı bilgiler teknoaracı.com olarak biz bu faydalı bilgileri sizlere vermeye devam edeceğiz.

Devamlı dediğimiz gibi akılı telefon kullanıyorsanız telefon böyle ufak tefek yazılımsal hatalar verdi ise panik yapmadan araştırarak telefoncu yada servise gitmeden yada çevrenizde abi sen anlarsın şu benim telefona bir bak demeden kendi kendinize soruna çözüm bulabilirsiniz iPhone modellerine hard format atma konusunda sizde düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu