iOS / iPhone

iPhone Uyarıları Yenile Özelliğini Kapatmak

iPhone cihazlar da bulunan bir özelik bazen kullanıcıların canını sıkabiliyor. Bu özelik “Uyarıları Yenile” özelliği bu özelik bildirimlerin iki kere gelmesini sağlıyor. Uyarıları Yenile özelliğini kapatarak iPhone telefonlarda iki kere gelen mesajlardan kurtulabilirsiniz.

iPhone uyarları yenile özelliğini kapatmak

iPhone kullanıcıları çok iyi bilir ki bir özelik hem güzel hem can sıkıcı olabiliyor. Bu özellik bildirimleri belli aralıklarla yenileyerek kullanıcıların uyarıları gözden kaçırmasına engel olmak için düşünülmüş. Ancak mesajların belli aralıklarla ekrana düşmesi mesaj sesini belli aralıklarla duymak ve hiç istemediğimiz kimselerden gelen mesajların iki kere gelmesi bir süre sonra can sıkıcı olabiliyor.

iPhone iki kere gelen mesajları nasıl kapatırım

İki kere ardı ardına gelen mesajların bildirimlere düşmesinden rahatsızsanız. Ve bu özelliği nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız bu makaleyi okumayı devam edin. iPhone iki kere gelen mesajları nasıl kapatırım? Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit yapmanız gereken öncelikle iPhone cihazınızın Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.

iPhone iki kere gelen mesajları kapatmak

Yukarıda ki görsel de gibi Bildirimler bölümüne tıklıyoruz. Karşımıza gelen ekrandan Mesajlar bölümünü seçerek devam ediyoruz. Mesajlar bölümünün en alt kısımında “Uyarıları Yenile” seçeneğine tıklıyoruz. ve “Asla” seçeneğini seçiyoruz. İşte tüm yapmanız gereken bu artık ardı ardına gelen mesajlardan kurtulmuş oldunuz.

iPhone 12 Fiyatı Şaşırtacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu