OYUN

Karantina Gülerinde Oynanacak 10 Oyun Listesi

Evde vakit geçirmek zorunda kalanlara, karantina günlerinde evde vakit zor geçiyor diyenlere 10 Oyun tavsiyesinde bulunuyoruz. Özellikle Karantina günlerinde evde vakit geçirmek zor geliyor diyen oyunculara Arkadaşlarıyla oynayabilecekleri en iyi 10 oyun listesini hazırladık.

Son günlerde aratan pandemi ile evde vakit geçirmek isteyen, sokağa çıkmak yerine evde kalmak isteyenler için birbirinden eğlenceli 10 Oyun listesi hazırladık. Özellikle zorunlu karantina dönemlerinde sosyalleşmeyi oyunlarda arayanlar. Oyun oynayarak sosyalleşmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. İnsanların karantina günlerinde zorunlu olarak evde kalmasıyla birlikte bir çok oyun yeniden popüler hale geldi. Özellikle Online oyunlar daha çok ilgi çekmeye başladı. Eski yeni bir çok oyun daha çok popüler hale geldi. Peki evde vakit geçirmek zorunda olduğunuz dönemlerde arkadaşlarınızla hangi oyunları oynayabilirsiniz ?

İşte bu soruya cevap olarak birbirinden eğlenceli 10 Oyun listesi hazırladık. Hangi amaçla oyun oynayacağınıza dayalı listemizde. Kısa süreli oyunlar, uzun süreli oyunlar ve rekabetçi oyunlar olarak kategorilere ayırdığımız oyun listemize geçebiliriz.

Evde Vakit Geçirmek İçin 14 Oyun Listesi

  • Don’t Starve Together
  • Valheim
  • League of Legends
  • Devour
  • Phasmophobia
  • Forest
  • Call of Duty: Mobile
  • Conqueror’s Blade
  • CS:GO
  • PubG Mobile

Don’t Starve Together

Oldukça eğlenceli bir oyun olan Don’t Starve Together çıktığı günlerde oldukça popüler olmuştu. Daha sonra epeyce oyuncu kaybeden oyun. Son zamanlarda karantina günlerinde insanların arkadaşlarıyla oynadığı oyunlar arasına girmeyi başardı. Koronavirüs döneminde tekrar oyuncu sayısını artıran Don’t Starve Together ile arkadaşlarınızla bir harita üzerinde hayata kalmak için mücadele verebilirsiniz. Özelleştirilmiş ve size ait bir haritada hayata kalma mücadelesini yaşayabilirsiniz. ” Karanlığa Karşı” savaşabilir. Arkadaşlarınızla bu savaşı kazanabilirsiniz. Kendinize ait güvenli alanlar oluşturabilir. Devlerden kaçabilirsiniz.

Oyunu Steam üzerinden, Playstation Store ve Microsoft Store üzerinden satın alabilir. Arkadaşlarınızla karantina günlerinde hoş eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Valheim

Karantina gulerinde oynanacak 10 Oyun Valheim
Valheim Oyun

Türkçe bir oyun olarak oldukça hoş vakit geçirebileceğiniz Valheim bir viking köyünde hayata kalma mücadelesi verebilirsiniz. Kendi köyünüzü oluşturabilir. Hayata kalmak için her şeyi toparlayabilir. Kendinize ait bir Viking köyü inşa edebilir ve klan topluluğu olarak oyuna devam edebilirsiniz. Oyun arkadaşlarınızla hoş vakit geçirmek için oldukça başarılı bir oyun olarak listemizde yer almayı başarıyor. Ayrıca oyunun Türkçe olmasını da artı olarak değerlendiriyoruz.. Valheim son dönemlerde arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz eğlenceli oyunların içinde yer alıyor.

League of Legends

League of Legends Oyunu
League of Legends

Moba tarzında ki League of Legends oyunu karantina günlerinde vakit geçirmek için tercih edebilirsiniz. Bekleme derdi olmadan herkesin adeta akın ettiği Lol heyecanı durmaksızın devam ediyor. League of Legends oyunu ile arkadaşlarınızı unutabilir. Ancak hiç anlamadığınız şekilde yeni arkadaşlıkların başlangıcı da olabilir. Rekabetçi oyunlar içinde yer alan League of Legends arena da mücadele etmenin zevkini çıkarabileceğiniz. Eğlenceli bir oyun olarak karantina günlerinde evde hoş vakit geçirebilirsiniz.

Devour

Devour Oyunu
Devour

Çok ilginç bir o kadar da eğlenceli bir oyun Devour. Sizi cehenneme götürmeye kararlı şeytani liderinize karşı arkadaşlarınızla mücadele edebilirsiniz. Siz arkadaşlarınızla ruhunu şeytana satan bu liderinizden kurtulmak için ayin yapıp kurtulabilirsiniz. Ayini başlatmak içinde ilk olarak on keçi bulup ayine başlamanız gerekiyor. Ancak şeytanın elinden bu ayini yaparak kurtulabilirsiniz. Evet gerçekten bu kadar fantastik bir oyun ile karşı karşıyayız. Ancak bir o kadar eğlenceli bir oyundan bahsediyoruz. Bir evin içinde iblislere yakalanmadan nasıl keçileri bularak ayin mekanına götürebilirim. Bu kadar ilginç bir oyun oynadınız mı ? İşte Koronavirüs karantina günlerinde arkadaşlarınızla bu eğlenceli ve ilginç oyunla vakit geçirebilirsiniz.

Phasmophobia

Phasmophobia Oyunu
Phasmophobia Oyunu

Arkadaşlarınızla Hayal Avına çıkmaya ne dersiniz ? TV ekranlarında sıkça karşımıza çıkan perili ev konusunu oyuna aktaran Phasmophobia oyunu oldukça ilginizi çekebilecek oyunlardan. TV ekranlarında ki filmlerden aşina olduğumuz perili ev konusunu oyuna uyarlanmış halinde. Arkadaşlarınızla birlikte bir evin içinde ısı ölçerlerle, fotoğraf makineleri ile hayal avına çıkıyorsunuz. Korku ve macera oyunlarından hoşlananlar için oldukça eğlenceli bir oyunu oynayabilirsiniz. Oyunun VR versiyonu da mevcut. Ancak herkeste VR cihazının olmasını beklemek haksızlık olacaktır. Karantina günlerinde oynanabilecek 10 Oyun Listemizde Phasmophobia yerini alıyor.

Forest

Forest Hayata Kalma Oyunu
Forest Hayata Kalma Oyunu

Klasik bir oyun hikayesi olmasına rağmen Forest arkadaşlarınızla karantina günlerinde oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar arasında yer alıyor. Oyunun hikayesi size yabancı değil. Oyunda uçağınız bir adaya düşüyor. Ve çocuğunuz mutantlar tarafından kaçırılıyor. İşte oyunda tam burada başlıyor. Siz mutantlar dan çocuğunuzu kurtarmak için mücadele ediyorsunuz. Oyun ilk çıktığında bir çok hatasından dolayı oyuncu kaybetmesine neden olmuştu. Fakat zaman içinde geliştirilen oyun tekrar popüler olmayı başardı. Özellikle Karantina günlerini dikkate aldığımız zaman arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunların arasına girmeyi başarıyor. Hayata kalma ve macera oyunlarını sevenlerin oldukça ilgisini çekecektir.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty Mobile Oyunu
Call of Duty: Mobile

Hızlı tüketilebilen oyunların arasında yer alıyor Call of Duty: Mobile ancak oldukça eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayabilir. Özellikle PubG Mobile den sıkılanların tercih edebileceği bir oyun olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Oyunda gerçekçi savaş makineleri, ve oyun ortamı size farklı bir deneyim yaşatacaktır. Kendini oyunun içinde hissetmek isteyenlerin tercih edeceği bir oyun olarak listemizde yerini alıyor. Oyunun diğer güzel tarafı devamlılık göstermeden oynanabilmesi. İstediğiniz zaman ara verip istediğiniz zaman oyuna devam edebilirsiniz.

Conqueror’s Blade

Conquerors Blade Oyunu
Conqueror’s Blade

Kale savaşlarına hazır mısınız ? Ordunuzu kurun ve kale savaşlarına katılabilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber ordular kurabilir. Bu orduları birden fazla kombinasyonla çeşitlendirebilir. Ve diğer oyunculara karşı kale savaşlarına katılabilirsiniz. Savaş makinelerin gerçekçi yapısı ile Conqueror’s Blade orta çağ savaşlarını sevenlerin özellikle oynaması gereken bir oyun olarak listemizde yerini alıyor.

CS:GO

CS GO
CS:GO

Koronavirüs dönemi öncesi kaybettiği oyuncuları hızlı şekilde toplayan CS:GO bir çok oyuncunun tekrar dönerek oynadığı bir oyun oldu. Oyun pandemi döneminde arkadaşlarınızla sıkılmadan takım olarak mücadele edebileceğiniz en iyi FPS oyunları arasında yer alıyor. FPS oyunlarından hoşlanan ve yetenekli arkadaşlarınız varsa CS:GO tam size göre bir oyun diyebiliriz. Sıkılmadan saatlerce oyun başında kalabilirsiniz. Daha önce yaşanan hileci oyuncular dışında takım olarak oldukça eğlenceli bir oyun deneyimi CS:GO ile sizi bekliyor.

PubG Mobile

PubG Mobile
PubG Mobile

Evet geldik en popüler oyunlardan birine PubG Mobile karantina günlerinden önce önemli ölçüde oyuncu kaybetti. Ancak karantina dönemlerinde kaybettiği oyuncuları fazlası ile kazandı. Uzun süre oyun oynamak isteyenlerin tercihleri arasına girmeyi başardı. Oyun hızlı şekilde oynamak isteyenler PubG Mobile versiyonunu tercih edebilir. Akılı telefonundan oynayabilir. Hayata kalma oyunlarını sevenlerin tercih edebileceği oyunların başında geliyor. Mücadele sürelerinin uzun olması sıkıldığınız anda bırakabileceğiniz oyunların arasında yer alıyor PubG Mobile karantina günlerinde tercih edilebilecek oyunlar listemizde yerini almayı başarıyor.

Karantina günlerinde arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz 10 oyun listemizin sonuna geldik. Sizde bu listeye eklemek istediğiniz sosyalleşmek için mükemmel dediğiniz oyunlar varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu