ANDROİD

Kasan Android Telefonlarınıza 5 Çözüm Önerisi

Android telefon kullanıcıların en büyük sorunlarından biri hiç kuşku yok ki yavaşlayan kasan telefonlarıdır. Android telefon kullananlar bir süre sonra telefonun kasmasın dan ve yavaşlamasından şikayet eder. Peki kasan yavaşlayan adroid telefonlara çözüm var mı ? Evet Tekno Aracı olarak sizlere 5 çözüm yöntemi sunacağız bu çözüm yöntemleri android telefonlarda kasma ve yavaşlama sorununa çözüm bulacaksınız.

kasan android telefonlara 5 cozum yontemi

Android telefonların kaderi bir süre sonra yavaşlaması ve kasama sorunu yaşamasıdır. Her ne kadar günümüz android işletim sistemleri gittikçe daha da gelişerek ilk versiyon android işletim sistemine göre gelişme gösterse de hala kullanıma göre android telefonlarda kasma sorunu yaşanabiliyor. Ekran dokunduğunuz da geç gelen tepkimeler, bir uygulamayı çalıştırmaya çalıştığınız da uygulamanın oldukça geç açılması telefonun geç kapanması yada açılması sorunları bir çok kullanıcıyı hayatından bezdirme noktasına getiriyor.

Android telefon kasıyor çözümü var mı ? sorusunu soranlar muhakkak vardır. Telefonun aşırı kastığını ve yavaşladığını düşünenler bu makalemizde ki 5 adım ile android telefonunda ki kasma ve yavaşlama sorununa çözüm bulacaktır. Bu makalede ki çözüm önerileri her standart android telefon kullanıcısının basitçe yapabileceği çözüm önerileridir.

Android Telefonlarda Kullanmadığınız Uygulamaları Kaldırın

Android telefonlarda uygulamalar bazen başımıza dert olabiliyor. Telefonu aldığımız zaman ön yüklü gelen ve hiç bir zaman işimize yaramayacak kullanmayacağımız uygulamalar bazen bizim merak ederek yüklediğimiz daha sonra öylece telefonda kalan uygulamalar androd telefonda yavaşlama ve kasma sorununa neden olabiliyor.

Android telefonlarda kullanmdiginiz uygulamlari kaldirarak kasma soruna cozum

İlk adım olarak android telefonunuzu incelemeye alın ve uygulamalarınızı gözden geçirin. Kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan kaldırmak kasan ve yavaşlayan telefonlara çözüm olabilir. Yukarıda değindiğimiz gibi günümüz android telefonlar artık gelişmiş özelliklerle geliyor. Dahili hafızları artıyor. RAM miktarları artıyor. Ancak kullanılmayan uygulamalar bir süre sonra bloatware denilen yazılım şişkinliğine neden oluyor. Google Play Store den indirdiğiniz 15 MB bir uygulama zamanla android telefonunuzda 1 GB kadar yer kaplayabiliyor. Bunun için yapmanız gereken ilk adım android telefonda kullanmadığınız uygulamaları kaldırın yada devre dışı bırakın.

Kasan Android Telefonlarda Ön Bellek Temizlemesi Yapın

Kasan android telefonlara çözüm olarak ön bellek temizlemesi yapabilirsiniz. Her android telefon ön bellek temizleme uygulaması ile birlikte gelir. Bu uygulamayı kullanarak kasan ve yavaşlayan android telefonlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

kasan android telefonlara cozum onerileri on bellek temizleme1

Ayrıca Google Play Store den ön bellek temizleme uygulamalarını da tercih edebilirsiniz. Örnek olarak Google Files uygulaması bu konuda oldukça başarılı bir uygulamadır. Google File uygulaması telefonunuzu detaylı şekilde tarar ve gereksiz yer kaplayan uygulama ve dosyaları size gösterir. Silebileceğiniz ve kaldırabileceğiniz bu uygulama dosyaları telefonunuzdan kaldırarak kasan android telefonlara çözüm bulabilirsiniz.

Kasan Android Telefonlarda Güncellemeleri Kontrol Edin

Android telefonlara zaman zaman güncellemeler gelir. Bu güncellemeler yenilikler ve iyileştirmeler içerir. Bu güncellemeler sayesinde kasan android telefonlara çözüm bulabilirsiniz. Sadece güncelleme deyince aklınıza Android işletim sistemi gelmesin.

kasan android telefonlara guncelleme yaparak cozum bulma

Uygulama güncellemelerini de ara ara kontrol edin. Telefonunuz da kurulu android uygulamalar da geliştiriciler tarafından güncelleme alır. Kurulu uygulamaların güncellemelerini de yaparak kasan yavaşlayan android telefonunuza çözüm bulabilirsiniz. Güncellemeleri ihmal etmeyin.

Kasan Android Telefonlarda Uygulamaların Lite Versiyonu Kullanma

Android telefonunuz da kasma ve yavaşlama varsa ve telefonunuzun özellikleri kısıtlıysa uygulamalar da Lite versiyonları tercih edebilirsiniz. Bazen en çok kullandığımız Facebook, Twitter gibi uygulamaların boyutu aşırı şekilde büyük doğal olarak kısıtlı özellikte ki telefonlar da kasma ve yavaşlama sorununa neden olabiliyor.

kasan android telefonlarda uygulamlarin lite versiyonu kullanin

Sizde telefonunuzun özelliklerinin kısıtlı olduğunu düşünüyorsanız Facebook Lite versiyonu gibi bir çok uygulamanın Lite versiyonu ile telefonunuzun kasma ve yavaşlama sorunu yaşamasının önüne geçebilirsiniz. Son zamanlar da sadece yavaşlama ve kasam sorunu yaşayan Android kullanıcıları değil bir çok kullanıcı telefonunu yormamak adına uygulamaların Lite versiyonu kullanmaya başladı.

Kasan Android Telefonunuzu Sıfırlayın

Yukarıda ki çözüm yöntemlerini denedim ama yine de benim android telefonum kasıyor diyorsanız en garanti yöntem olarak telefonu sıfırlamaktır.

kasan android telefonlari fabrika ayalarina dondurme

Telefon yedekleme yaparak cihazını fabrika ayarlarına döndürme işlemi yapabilirsiniz bu şekilde kasam ve yavaşlama sorununa kesin çözüm yolu bulabilirsiniz. Bu yöntemi diğer adımları dendikten sonra en son adım olarak uygulayın. Ancak unutmayın ki Android Telefonları Fabrika ayarlarına döndürmek telefonda ki tüm verilerin silinmesi demek. Bu işlemi yapmadan önce muhakkak yedekleme işlemini gerçekleştirin.

Bu makalemizde Yavaşlayan ve kasan android telefonlara çözüm önerileri sunduk. Kasama yapan telefonlara en etkili 5 yönetimi sizlere sunduk. Bu yöntemler sayesinde sizde kasan android telefonunuza çözüm bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu