Mobil Teknoloji

Katlanabilir Huawei Mate X2 Görüntüleri Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji şirketi Huawei yeni katlanabilir telefon modelli Huawei Mate X2 görüntüleri ortaya çıktı.

Zor zamanlar geçiren Huawei akılı telefonu pazarında var olma mücadelesi veriyor. Google ve ABD yaptırımlarına karşı direnen şirket yeni modelleri piyasaya çıkarmaya devam ediyor. Şirketin yeni katlanabilir telefonu Mate X2 modellinin görüntüleri ortaya çıktı. Daha çok Samsung şirketinin katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 2 modelline benzerliği ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Huawei Mate X2 goruntuleri ortaya cikti

Huawei son zamanlar da akılı telefon pazarında zor zamanlar geçiyor. Android telefon pazarında yer alan şirket. ABD doğal olarak Google tarafından yaptırımlara maruz kalıyor. Adeta Android telefon pazarından silinmek istenen şirket direnmeye ve var olma çabalarına devam ediyor. İşlemci tarafında da ambargo uygulanırken elinde ki işlemcilerle yeni modellerin tanıtımını yapmaya devam eden Çinli Teknoloji şirketi katlanabilir telefon serisine devam ediyor.

Huawei Mate X2 Android 10 İle Gelecek

Huawei şirketinin yeni katlanabilir telefonu Mate X2 modelli Android 10 işletim sistemi ile gelecek. İşlemci tarafında gücünü Kirin 9000‘den gücünü alacak telefon oldukça tatminkar olan 4.400 mAh kapasitesinde ki pil ile görücüye çıkacak. Ayrıca renk seçenekleri de oldukça geniş olacak olan Huawei Mate X2 modelinde siyah, pembe, beyaz ve mavi renklerle piyasaya çıkacak.

Huawei Mate X2 Katlanabilir akili telefon

Kamera tarafında da dörtlü kamara dizilişinin olması bekleniyor. Ana kamera çözünürlüğü 50 Megapiksel olacağı, 16 Megapiksel çözünürlükte ultra geniş açılı kamera, 12 Megapiksel çözünürlükte telefoto lens ve 8 Megapiksel çözünürlükte derinlik algılayıcı bulunması tahminler arasında yer alıyor.

Huawei Mate X2 modelli 22 Şubat tarihinde tanıtılması bekleniyor. Ekran olarak kaplı halde 6.45 inç boyutunda olacak cihaz açıkken 8 inç boyutunda oluyor. Size göre Huawei Mate X2 modelli nasıl görünüyor ? düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu