YAŞAM

Koronavirüs Tablosu Açıklandı Ölü Sayısı Rekor Kırdı

Koronavirüs vaka oranları açıklandı. Ölüm oranları rekor kırarken. Vaka sayısı tekrar 60 bin üzerine çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük koronavirüs vaka tablosunu açıkladı. Ölüm oranları korkutmaya devam ederken. Vaka sayısı tekrar 60 bin üzerine çıktı.

Türkiye Koronavirüs salgınına karşı savaşırken. Gelen rakamlar hiçte olumlu değil. 20 Nisa Koronavirüs tablosu açıklandı. Buna göre 24 saate toplam 322 bin 128 Koronavirüs testi yapıldı. 61 bin 28 kişinin testi pozitif çıktı. 346 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayımızda giderek artmaya devam ediyor. Ağır hasta sayımız 3 bin 375 kişi oldu. 55 bin 592 kişi koronavirüs tedavisi / karantina süresi sonra erdi ve iyileşti.

Guncel Koronavirus tablosu aciklandi olum oranlari artiyor
Koronavirüs Hayatını Kaybedenler Artıyor

Koronavirüs salgını resmen Türkiye’yi esir almaya devam ediyor. Tüm önlemlere uyarılara rağmen vaka sayıları 60 bin altına istikrarlı şekilde inmiyor. Bugün yine 60 bin üzerine çıkan vaka sayılarının yanında ölüm oranları da artık giderek artmaya devam ediyor. Daha önce vaka sayılarının yanında ölüm oranlarının az olması ile teselli bulurken. Artık ölüm oranları rekor kırmaya devam başladı. Önce 300 sınırına yaklaşan koronavirüs ölüm oranları artık 300 rakamlarının üstüne çıktı.

Tüm bu sayılar ileri ki günler için karamsar bir tablo oluşturuyor. Son bakanlar kurulunda alınan önlemler yeterli mi sorusu bir kez daha sorulmaya başlandı. Rakamlar bu şekilde devam ederse tam kapanma olur mu ? sorusu yine sorulmaya başladı.

Ramazan Bayramında Tam Kapanma Olur mu ?

20 Nisan Koronavirus tablosu
20 Nisan Koronavirüs Tablosu

Koronavirüs rakamları giderek artarken. Gözler önümüzde ki hafta yapılacak olan bakanlar kurulu toplantısına çevrildi. Bakanlar Kurulu toplantısından tam kapanma çıkar mı ? sorusu sorulmaya başlandı. Son alınan önlemlerin ne kadar etki etiğini görmek için 14 yada iki hafta geçmesi gerekiyor. Ancak gelen rakamlara bakıldığı zaman önlemler çokta işe yaramış gibi görünmüyor.

Rakamlar artış gösterdikçe Koronavirüs salgını artmaya devam ettikçe “Tam Kapanma” daha çok dillendirilmeye devam ediliyor. 19 Nisan tarihinde 55 bin 592 olan vaka sayısı bugün itibariyle 60 bin üzerine tekrar çıktı. Ölüm oranları ise düşmeden artmaya devam ediyor Uzmanlara göre bu vaka sayıları ve ölüm oranları bu şekilde devam ederse. Ramazan bayramına tam kapanma ile girebiliriz. Uzmanlara göre 28 gün tüm ülkenin kapanması vaka sayılarını düşürecektir. Bakalım ilerleyen günlerde bu şekilde bir tam kapanma kararı çıkacak mı ? Hep birlikte göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu