DONANIM

LG Dizüstü Canavarı Ultra Gear 17 Modelini Duyurdu

Tasarım olarak sade donanım olarak üst seviye Ultra Gear 17 dizüstü bilgisayarı LG tarafından duyuruldu. Türkiye’ye gelecek mi ? Ultra Gear 17 Fiyatı ? Tüm detayları yazımızda gelin beraber LG Ultra Gear 17 dizüstü bilgisayarına yakından bakalım.

Dizüstü bilgisayar ya da masaüstü son dönemlerde el yakmaya devam ediyor. Dolar kuru artıyor, vergiler üstüne biniyor. Teknoloji dünyasında açılan kapı bilgisayarlara ulaşmak çok zor hale geliyor. Koronavirüs salgını ve uzaktan eğitime geçilmesi. Doğal olarak öğrencilerin bilgisayar ve tablet gereksinimi artıyor. Piyasa da yetirince ürün olmaması fiyatların bir kat daha artmasına neden olurken. Yeni teknolojiler de tanıtılmaya devam ediyor. Teknoloji dünyasının Güney Koreli dev şirketi LG akılı telefon piyasasında istediğini bulmasa da bilgisayar dünyasında ağırlığını hissettirmeye devam ediyor.

LG şirketi en son donanım açısından üst seviye olan Ultra Gear 17 dizüstü bilgisayarının duyurusunu yaptı. Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği şuan için kesin olmayan yeni canavar tasarım anlamında oldukça sade görünüyor. Ancak iş donanım tarafına gelince tam bir canavar olup çıkıyor Ultra Gear 17 modeli. Ultra Gear 17 fiyatına gelince Türkiye şartlarında ne olur bilinmez. Ancak LG şirketinin açıkladığı fiyat kabul edilebilir olarak görülüyor. Elbette bizde ki vergiler ve dolar kuru devreye girince uçuk rakamlara ulaşacağından şüphemiz yok.

Ultra Gear 17 tasarım olarak baktığımız da uzaktan bir iş bilgisayarı gibi duruyor. Ancak donanım özelliklerine yakından baktığımız zaman Oyun bilgisayarı olarak da çok rahat kullanılabilir. Peki sadece oyun bilgisayarı ve iş alanında mı Ultra Gear 17 modeli kullanılabilir. Elbette hayır bu canavar video düzenleme ve yazlım mühendislik alanlarında da çok rahat olarak kullanılabilir.

Ultra Gear 17, 17 inç gibi oldukça büyük bir ekrana sahip ekran sahip 2560 x 1600 piksel çözünürlük ile geliyor. Tasarımına oldukça sade demiştik. Evet sade bir tasarım ancak LG mühendisleri oldukça ince çerçeveli olarak tasarlamış. Buda dizüstü bilgisayarın ekran/gövde oranının oldukça yüksek olmasını sağlamış. Ultra Gear 17 ekranın tam tepesinde Web Kamerası olduğunu da hatırlatalım.

Ultra Gear 17 Dizüstü Bilgisayarın Tasarımı

Tasarım olarak sade şık bir tasarım bizleri bekliyor. LG mühendisleri oldukça başarılı bir iş çıkarmış diyebiliriz. Elbette tasarım anlayışının göreceli olduğunu unutmadan bu cümleyi kuruyoruz. Ancak genel kanı olarak abartı çizgilere kaçınılmamış dersek yanlış olmaz.

LG Yeni Dizustu Bilgisayari Ultra Gear 17
LG Ultra Gear 17 Dizüstü Bilgisayar

LG’nin yeni dizüstü bilgisayarı Ultra Gear 17 donanım tarafına geçtiğimiz zaman bir canavar ortaya çıkıyor. Intel Core i5 11 Nesil işlemcisini barındırıyor. Bu kadar güçlü işlemciye güçlü RAM gerekir diye düşünen LG mühendisleri bilgisayara 16 GB DDR4 RAM ve 512 M.2 NVM SSD koymayı ihmal etmemişler. Artık sanırız bilgisayarlar da SSD hız konusunda ne kadar fark yaratığını bilmeyen yoktu. Ultra Gear 17 modeli 512 GB gibi oldukça büyük kapasiteli bir SSD ile kullanıcılarını fazlası ile tatmin edecek gibi görünüyor. Ekran tarafında da LG boş durmamış GPU tarafında da NVIDIA GeForce GTX 1650Ti ekran kartını bu canavara yerleştirmişler. Adı üstünde dizüstü bilgisayar gittiğimiz her yere taşımak istiyoruz. Her zaman yanımızda olsun istiyoruz. Doğal olarak kablolarla uğraşmak istemiyoruz. Ve kullandığımız dizüstü bilgisayarın bataryasının yeterli olmasını istiyoruz. LG dizüstü bilgisayarında 80Whr gibi oldukça “uzun süreli kullanım” sunan batarya kullanmış ki bu bizleri oldukça memnun edecektir.

Ultra Gear 17 dizüstü bilgisayarın bağlantı seçeneklerine baktığımız da 3 adet USB Type-A 3 ve 1 adet USB Type-A 4.0 portu görüyoruz. Peki ben dizüstü bilgisayarımı büyük ekranlı bir TV bağlamak istiyorum abi, bu bilgisayarda bağlantı noktası var mı ? diye soran çıkacaktır. Evet LG bu düşünce de olan kullanıcıları da es geçmemiş. Ultra Gear 17 modelinde HDMI çıkışını büyük ekrana bağlamak için kullanabilirsiniz.

Evet LG Ultra Gear 17 dizüstü bilgisayarı Güney Kore de bugün satışa çıktı. Fiyat olarak 1.980 dolar da satışa çıktı. Bu fiyat Türkiye pazarına gelirse ne olur ? Alınabilir bir dizüstü mü olur yoksa uzaktan bakıp iç çektiğimiz bir teknoloji canavarı mı olur ? Bunu şuan için tam bilmiyoruz. Ancak son zamanlarda dolar kuru sayesinde tüm teknoloji ürünlerine uzaktan bakmak zorunda kaldığımız bir gerçek. Size göre LG yeni canavarı Ultra Gear 17 özellikleri ve fiyatı ile alınabilir bir dizüstü bilgisayar mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu