Mobil Teknoloji

Merak Edilen iPhone 12 Türkiye Fiyatları Açıklandı

Uzun süredir Türk teknoloji tutkunlarının merakla beklediği iPhone 12 Türkiye fiyatları açıklandı. En düşük 10 bin TL en yüksek 20 bin TL olarak açıklanan fiyat listesi teknolojiyi yakından takip edenleri şaşırtmadı dersek yalan olmaz.

Bir ay önce Apple tarafından tanıtımı gerçekleştirilen ve bir çok yerde satışa çıkan iPhone 12 Türkiye fiyatları açıklanarak satışa sunuldu. En düşük depolama birimi ile iPhone 12 Mini fiyatı 10 bin TL olarak açıklanırken En yüksek depolama birimine sahip iPhone 12 Pro Max modeli 20 TL ile zirve yaptı. Apple yıllardır izlediği agresif fiyat politikasını sürdürmeye devam etti. Bu yılda bu çizgisinden vazgeçmeyen şirket Türkiye de oldukça yüksek fiyatlarla tüketici karşısına çıktı. Bir süredir merakla beklenen iPhone 12 ailesinin fiyatları nihayet Apple resmi sitesinde açıklandı. Vergiler dahil olarak hesaplanarak açıklanan fiyatlar elbette Türkiye şartlarında zirve yapmayı başardı. En azından bizim gözümüz korkmuş durumda özellikle teknoloji devinin tepe modeli iPhone 12 Pro Max Türkiye fiyatını görünce korkmadık dersek yalan olur.

iPhone 12 Ailesinin Turkiye Fiyatlari Aciklandi

Bu yıl içinde iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 mini ve iPhone 12 Pro Max dört farklı model ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıkan Apple şirketi bir ay önce tanıtımını yapılmasına rağmen henüz Türkiye fiyatlarını açıklamamıştı. Apple Türkiye Sitesinde ” Yakında Sizinle” yazısı ile süren bu sessizlik nihayet son buldu ve Apple iPhone 12 Türkiye Fiyatları ile bomba gibi patladı dersek yalan olamaz. Gelin şimdi iPhone 12 Türkiye fiyatlarına beraber bakalım.

iPhone 12 Mini Türkiye Fiyatı Belli Oldu

iPhone 12 Mini Turkiye Fiyati Belli Oldu

iPhone 12 ailesinin en küçük ekranlı üyesi iPhone 12 Mini fiyatları depolama birimlerine göre farklılık gösteriyor.

 • 64 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Mini Türkiye Fiyatı 9.999 TL
 • 128 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Mini Türkiye Fiyatı 10.499 TL
 • 256 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Mini Türkiye Fiyatı 11.499 TL

iPhone 12 Türkiye Fiyatı Belli Oldu

iPhone 12 Turkiye Fiyati Belli Oldu

Apple şirketinin iPhone 12 Mini den sonra gelen modeli olan iPhone 12 Türkiye fiyatları depolama alanına göre şu şekilde oldu.

 • 64 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Türkiye Fiyatı 10.999 TL
 • 128 GB depolama alanın sahip iPhone 12 Türkiye Fiyatı 11.499 TL
 • 256 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Türkiye Fiyatı 12.499 TL

iPhone 12 Pro Türkiye Fiyatı Belli Oldu

iPhone 12 Pro Turkiye Fiyati Belli Oldu

iPhone 12 modelinin bir üst seviye modeli olan iPhone 12 Pro modelinin depolama alanına göre değişen fiyatları

 • 128 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Pro Türkiye Fiyatı 14.999 TL
 • 256 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Pro Türkiye Fiyatı 15.999 TL
 • 512 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Pro Türkiye Fiyatı 17.999 TL

iPhone 12 Pro Max Türkiye Fiyatı Belli Oldu

iPhone 12 Pro Max Turkiye Fiyatlari Belli Oldu

Apple şirketinin en tepe modeli olan iPhone 12 Pro Max modelinin Türkiye fiyatları da Apple Türkiye tarafından açıklandı. Buna göre iPhone 12 Pro Max modelinin depolama alanına göre değişen fiyatları şu şekilde oldu.

 • 128 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Pro Max 16.999 TL
 • 256 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Pro Max 17.999 TL
 • 512 GB depolama alanına sahip iPhone 12 Pro Max 19.999 TL

Apple şirketinin bu yıl çıkardığı 4 farklı modelin Türkiye fiyatları bu şekilde oldu. Sizde iPhone 12 ailesinin Türkiye fiyatları hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

iPhone 12 Bildirim ve Mesaj Sorunu Ortaya Çıktı

Apple şirketinin geçen ay tanıtımının yaptığı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro kullanıcıları bildirim ve mesaj sorunu yaşadıklarını dile getirmeye başladılar. Bir takım iPhone 12 kullanıcısı mesajların eksik geldiğini bildirim almadıklarını dile getirdiler.

iPhone 12 Bildirim ve Mesaj Sorunu

Apple geçen ay tanıtımını yaptığı bu yılın popüler akılı telefon modeli iPhone 12 serisi kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmüştü. Ancak aradan zaman geçtikçe iPhone 12 kullanıcıları bir takım sorunlar yaşamaya başladılar. Bu sorunların ilki daha önce de haberleştirdiğimiz iPhone 12 Boya Soyulma ve Kırılma sorunları gündeme gelmişti. iPhone 12 telefonların kasasında boya soyulması ve kamerasında durduk yere kırılma sorunları yaşadıklarını dile getirmişlerdi. Apple tarafından bu iddialara her hangi bir cevap yada açıklama gelmeden yeni iddialar gündeme geldi. Bu kez sorun neden kaynaklanıyor bilinmiyor. Ancak iPhone 12 bildirim sorunu ve iPhone 12 Pro mesaj sorunu gündeme geldi.

iPhone 12 Bildirim ve Mesaj Sorunu Yaşanıyor

Bir gurup iPhone 12 kullanıcısı bildirim sorunu ve mesajların eksik gelmesi gibi sorunlar yaşadığını dile getirmeye başladılar. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde iOS 14.1 ve iOS 14.2 kullanıyor. Sorunların nedeni tam olarak belirlemek zor. Bu sorun diğer iPhone modellerini de etkiliyor mu ? şuan için tam olarak bilinmiyor.

Bazı iPhone 12 kullanıcıları Android telefonlardan gelen mesajları alamadıklarını dile getirirken, bazı kullanıcılar da grup sohbetlerinde gönderilen mesajları görmediklerini dile getiriyor. iPhone 12 Max Pro modellerinde gurup sohbetlerde gönderilen mesajlar gelmiyor. Bazı kullanıcılar da metin mesajlarının tam olarak gelmediği eksik olarak geldiği yönünde şikayetleri dile getiriyor.

Apple bu sorunlara her hangi bir cevap vermedi resmi bir açıklama getirmedi. Hata Apple şirketi yaşanan bu sorunlara bir çözüm önerisi de getirmedi. Kullanıcılar bu sorunlara kendi yöntemlerle çözüm bulmaya çalışıyor. Bazı iPhone 12 Max Pro kullanıcıları Verizon Massage + uygulamasını yükleyerek çözüm üretmeye çalışırken. Bazı kullanıcıları da Ağ Bağlantılarını sıfırlayarak sorunlara çözüm bulmaya çalışıyor.

Bazı kullanıcılar da iPhone XR telefonunu iOS 14.2 güncellemesi yaptıktan sonra mesajları alamadığını dile getiriyor. Apple şirketi bu sorunları iOS 14.3 güncellemesi ile ortadan kaldıracaktır. Ancak Apple bir çözüm bulana kadar kullanıcılar kendilerine göre bir çözüm üretmeye çalışıyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu