ANDROİD

Microsoft Defender Android Sürümü Yayınlandı

Microsoft Defender Android Ön sürümü yayınlandı. Microsoft android telefonlar için güvenlik yazılımı olan Microsfot Defender yazılımını Android telefonlar için ön izleme sürümünü yayınladı.

Microsoft android telefonlar içinde destek vermeye başladıktan sonra çeşitli yazılımlar çıkarmaya başladı. Microsoft Launcher dan sonra yayınlanan ve android telefonların güvenliği için yayınlanan güvenlik yazılımı ön izleme sürümü yayınlandı. Şuan için sadece Microsoft 365 müşterileri için yayınlanan antivirüs yazılımı yakın zamanda tüm android telefonlar için kullanılabilir olacak.

microsoft defender android için yayınlandı

Microsoft android telefon kullanıcılarını kötü niyetli kişilere karşı korumak için kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı Microsoft Defender yazılımını Microsoft 365 kullanıcıları için yayınladı. Yakın zamanda tüm android telefon kullanıcıları için yayınlanması bekleniyor. Günümüzde her işlemi cep telefonu üzerinden yaptığımızı düşünürsek antivirüs yazılımlarının ne kadar önemli olduğu ortaya çıkacaktır. Kötü niyetli kişilerin akılı telefonlara ulaşarak kişisel verileri ele geçirme çabalarının önüne geçmek için oldukça güvenilir yazılımları telefonumuz da kullanmak zorunda kalıyoruz.

Bu yazılımlardan biri Microsoft Defender olacak gibi görünüyor. Peki Microsoft Defender kullanıcılarına ne sunuyor gelin beraber bakalım.

Microsoft Defender Bize Ne Sunuyor

Yukarıda dediğimiz gibi artık bir çok işlemi akılı telefon üzerinden yapıyoruz. Android ise açık kaynaklı bir işletim sistemi en çok kullanılan android telefonlar bazen kötü niyetli kişilerin saldırısına karşı savunmasız olabiliyor. Bankacılık işlemleri gibi önemli işlerimizi yaptığımız telefonlarımız kötü kişilerin saldırısına karşı korumak için bir takım önlemler almak zorunda kalıyoruz. Bu önlemlerden bir tanesi de Android Telefonlarımıza kurduğumuz antivirüs yazılımları. Bu yazılımlarla telefonlarımızın güvenliğini almaya çalışıyoruz.

micrsoft defender android ativirüs yazılımı

İşte bu nokta da Microsoft bize telefon güvenliğini sağlamayı vadediyor. Kimlik avı girişimlerine karşı koruma ve gerçek zamanlı olarak kötü amaçlı yazılım tarama gibi seçenekleri bizlere sunuyor. Peki böyle bir saldırı algıladığında Microsoft Defender ne yapıyor. Bu gibi saldırıda yazılım bankacılık işlemlerini mail servislerinde kısıtlamalara giderek kullanıcıların daha fazla zarar görmesinin önüne geçiyor. Yani bir saldırı algıladığında yazılım kullanıcının minimum zarar görmesini hedefliyor. Saldırının boyutunu azaltmaya çalışıyor diyebiliriz.

Şuan için sadece Microsoft 365 kullanıcıları için yayınlanan ön izleme sürümü yakın zamanda tüm Android telefonlar için kullanılabilecek diye düşünüyoruz.

Bankalara E-Posta Yasağı Ne Zaman Başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu