GÜNCEL

Milli Eğitim Bakanından Sınav Açıklaması

Sınavlar ertelenecek mi ? sorusuna en tepede ki yetkili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk cevapladı. Sınavlar ertelenecek mi yoksa yapılacak mı ? sorusu en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Veliler öğrenciler sınavlar yapılacak mı ? sorusunu sorarken Ziya Selçuk sınavlar hakkında açıklama da bulundu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir takım önlemler alınmıştı. Vaka sayılarının artması ve ölüm oranlarının artmasıyla birlikte son bakanlar kurulu toplantısında kısmi kapanma kararı alınmıştı. Bu kapanma kararı sonrası 3 Mayıs tarihinde yapılacak sınavların kaderi merak konusu olmuştu. Öğrenciler sınavlar ertelenecek mi ? Yoksa yapılacak mı ? sorusunu sormaya başladılar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 3 Mayıs Sınavları hakkında açıklamalarda bulundu.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Merak edilen soruya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk cevap verdi. Sınavların kaderi bilim kurulu önerilerine ve koronavirüs tablosuna bağlı olduğu görülüyor. 3 Mayıs tarihinde yapılması planlanan yüz yüze sınavlar yapılacak mı ? Bu soru son zamanların en çok sorulan ve merak edilen soruları arasına girmişti. Özellikle veliler ve öğrenciler sınavların kaderini merak ediyor. Acaba sınavlar ertelenecek mi ? bu soru milyonlarca öğrencini kafasını kurcalıyor. Bu sorunun cevabı bakanın açıklamasına göre tamamen koronavirüs tablosuna bağlı görülüyor.

Bilim Kurulu Önerileri Sınav Kaderini Belirleyecek

3 Mayıs tarihinde yapılması planlanan yüz yüze sınav çalışmalarının kaderi bilim kurulu önerileri doğrultusunda belli olacak. Bakan Ziya SelçukBilim Kurulu tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir denildiğinde hiç tereddüt etmeden yaparız.” şeklinde açıklama da bulundu.

3 Mayıs Tarihinde ki sınavlar ertelenecek mi bakan açıklamalar da bulundu.
3 Mayıs Sınavlar Ertelenecek mi ?

Bu açıklamalara göre sınavların kaderi koronavirüs tablosuna ve bilim kurulu önerilerine bağlı diyebiliriz. Önümüzde ki günlerde koronavirüs tablosunda olumlu bir sonuç alınırsa yüz yüze sınavlar yapılabilir. Koronavirüs tablosunda tam tersi bir durum olursa vaka sayıları düşmese artmaya devam ederse bilim kurulu öneri olarak sınavların ertelenmesini tavsiye ederse sınavlar ertelenecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sınavların ertelenmesi konusunda bilim kurulu öneri olarak ertelenmeli derse. Israr etmeyiz ya da beklentimiz olmaz. Buna hakkımız yok dedi. Sınavlar ne olacak ? sorusunun cevabı önümüzde ki günlerde ki bilim kurulu önerilerine göre cevap bulacak.

Bakan Selçuk : Hiç Tereddüt Etmeyiz

3 Mayıs tarihinde yapılması beklenen yüz yüze sınavlar hakkında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ” Bilim Kurulu Hocalarımız tabloyu ortaya koyar bunların ertelenmesi gerekir denildiğinde” hiç tereddüt etmeden gereğini yaparız. Bu konuda hiç bir şekilde ısrarımız ve beklentimiz olmaz. Buna hakkımız yok. Çünkü çocuklarımız, velilerimiz ve öğretmenlerimiz kıymetli. Bu yüzden tamamen tabloya, veriye, bilime bakıp bu kararı gözden geçiririz. Yeniden ele alırız.” şeklinde konuştu.

Açıklamalarından çıkardığımız sonuç. Milli Eğitim Bakanı sınavların kaderini bilim kurulu önerilerine ve koronavirüs tablosuna göre şekillenecek. Buna göre koronavirüs tablosu olumlu yönde ilerlerse sınavlar yüz yüze yapılacak. Pandemi şartları ağırlaşırsa sınavlar ertelenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu