HABER

Milli Eğitim Bakanlığı Ücretsiz Tablet Dağıtımına Başvuruları Başladı

Koronavirüs salgını nedeni ile uzaktan eğitim gören öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz tablet başvuruları başladı. Uzaktan eğitim gören ve ihtiyaç sahibi öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı 500 bin tablet dağıtımı yapacak. Ücretsiz tablet başvuru şartları neler ? Milli Eğitim Bakanı açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ücretsiz Tablet Dağıtım Şartları Neler

Korona Virüs salgını sonrası okulların yüz yüze eğitime ara vermesi ve öğrencilerin EBA üzerinden eğitimlerine devam etmesi. Doğal olarak bir çok öğrencinin tablet ve bilgisayara ihtiyaç duymasına neden oldu. Ancak maddi olarak tablet ve bilgisayar edinemeyen öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı el attı. 500 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye ücretsiz olarak tablet dağıtımı yapılacak.

Milil Egitim Bakanligi Ucretsiz Tablet Basvurularini Baslatti

Uzaktan eğitim görecek olan ve maddi olarak İnternet ve tablet ihtiyacını karşılayamayan öğrenci ve velilere Milli Eğitim Bakanlığı diğer kurumlardan toparlanan gelirleri tablet dağıtımı için kullanacak. Ücretsiz tablet dağıtımı için belirlenen bir takım kriterler olduğunu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı.

Okulların Açılış Tarihini Milli Eğitim Bakanı Açıkladı

Gelecek haftadan itibaren başlayacak olan ücretsiz tablet dağıtımı belli şartlar çerçevesinde gerçekleşecek. Buna göre gelir düzeyi, eğitim çağında ki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi özelliklere göre ücretsiz tablet dağıtımı öncelik sıralaması yapılarak dağıtılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Ücretsiz tablet dağıtımını İl Milli Eğitim Müdürlükleri koordine edilecek. Okul müdürlükleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak. Ayrıca sivil toplum kuruluşları ve özel sektör kuruluşları tarafından sağlanacak bilgisayar desteklerinin de aynı yöntemle ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması karara bağlandı.

Ayırca uzaktan eğitim kapsamında EBA sistemine bağlanmak için gereken İnternet’in bakanlık tarafından ücretsiz olarak sağlanması için çalışmalar devam ediyor.

Milli Egitm Bakanligi Ucretsiz Tablet Basvurusu Nasil Yapilir

Korona Virüs nedeni ile uzaktan eğitim almak zorunda kalan öğrencilerin tablet ve İnternet ihtiyacını nasıl karşılayacağı soru işareti olmuştu. Özellikle tablet almaya gücü yetmeyen aileler ve çocuklar için nasıl bir yöntem geliştirileceği tartışılırken Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaç sahibi olan 500 bin öğrenciye tablet dağıtımı yapacağını açıkladı. Ayrıca EBA bağlanmak için gereken İnternet ihtiyacını da bakanlık tarafından sağlanmasını için hazırlıklar devam ediyor.

İhtiyaç sahibi aileler tablet başvurusu için bağlı bulundukları belediyelere başvuru yapabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu