OYUN

Mobile PUBG İndirme Rekoru Kırıyor

Mobile PUBG indirme rekorları kırmaya devam ediyor. Bir süre önce Puta tapma fiyaskosu yaşayan oyun. Puta tapma aşamasını oyundan çıkardıktan sonra indirme rekorları kırmaya başladı.

Mobil PUBG oyunu indirme Rekorları Kırıyor

Mobile oyunlar giderek popüler olmaya devam ediyor. İnsanların artık bilgisayar başında geçirdiği süre azalıyor. Daha çok mobile cihazlar ile her türlü dijital ihtiyacını karşılayan kullanıcılar aynı zamanda eğlence kısmında da mobil cihazları tercih etmeye başlıyor. Durum böyle olunca mobil oyun piyasası da gider gelişiyor ve genişliyor.

Mobile cihazlar ile her yerde eğlenceli vakit geçirmek bilgisayar başında oyun oynamaktan daha çekici gelmeye başladı. Mobile cihazların ekranlarının büyümesi, işlemcileri ve RAM kapasitelerinin giderek artması artık bir bilgisayara dönüşmeleri mobil oyunlara olan ilgiyi her geçen gün artıyor. Yakın zamanda Gizemli Orman Modu ile gündeme gelen ve özelikle Müslüman oyunculardan sert eleştiriler alan PUBG oyunu gelen eleştirilerden sonra Gizemli Orman Modunda ki puta tapma aşamasını kaldırmıştı.Bu davranışı ile oyuncuların dini değerlerine olan saygısını mı gösterdi yoksa ticari amaçlarla mı bunu yaptı bilinmez ancak oyunculardan taktir aldığı kesin ki indirme rakamları ile rekora doğru gidiyor.

Mobile PUBG Oyunu En Çok Hangi Ülkede İndiriliyor

Mobile PUBG oyunu en çok hangi ülkede indirme rekorları kırıyor. İndirme rekorlarına oranla PUBG ne kadar kazanç sağlıyor merak ediyor musunuz bunun cevabını Sensor Tower verdi. Buna göre Mobile PUBG oyunu en çok Hindistan da indiriliyor. Bu ülkeyi Çin takip ediyor. Evet iki ülke halkı görünen o ki Mobile PUBG oyununun hayranı olarak görünüyor. En ilginç olanı ise ABD oyunu indirme oranı oldukça düşük. ABD Mobile PUBG indirme oranı % 6.4 gibi oldukça düşük rakamlarda görünüyor.

İndirilme sayısı olarak kısa sürede rekor kıran oyun en yakın takipçilerini de geride bırakmayı başarmış durumda. Oyunun rakibi olarak gösterilen Garena Free Fire oyunu indirilme ve gelir düzeyinde oldukça geride bırakmayı başarmış durumda Mobile PUBG oyunu en yakın rakibine dört kat fark atmış durumda.

mobil pubg satış rekorları kırıyor

Gerana Oyunu 300 milyon gelir elde ederken , geçen yıl mobil oyunlar arasına giren Call of Duty : Mobile 220 milyon dolar kazanmış.

Mobile PUBG oyunu hakkında ilginç bir istatistik daha verelim. Gelir olarak böylesine büyük rakamlara ulaşan oyun bu rakamları Çin ve ABD den elde etmiş. Evet indirme rakamlarında oldukça geride olan ABD gelir konusunda Çin ardınından ikinci ülke olması oldukça ilginç olmuş. Gelir elde etme aşamasında indirme rakamlarında % 24 gibi orana sahip olan Hindistan para kazandırma konusunda ABD gerisinde kalmış.

Mobile PUBG oyunu her geçen gün yeni güncellemeler ve özelliklerle oyuncuların karşısına çıkıyor. Doğal olarak büyük indirme rakamlarına ve gelirlere ulaşıyor. Oyunun bu yılın Temmuz ayında mevcut sezonun son bulacağı tahminleri yapıyor. Bakalım Mobile PUBG indirme rekorlarına devam edebilecek mi ?

PUBG Mobile Oyuncularından Puta Tapınma Hareketine Sert Tepki

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu