SİNEMA ve DİZİ

Netflix Geri Adım Attı Minnoşlar Filminin Gösterim Tarihi Ertelendi

Tepkiler çeken Minnoşlar filminin gösterim tarihi ertelendi. Netflix gösterim tarihi olarak 9 Eylül olarak ilan edilmişti. Ancak gelen büyük tepkiler ve RTÜK raporu sonrası Netflix geri adım atmak zorunda kaldı ve filmin gösterim tarihini erteledi.

Netflix geri adim atti minnoslar filmini yayinlamayacak

İçeriğinde cinsel içerikli sahneler olduğu gerekçesi ile büyük tepkiler çeken Minnoşlar adında ki filmin Netflix tarafından yayınlanmaması için imza kampanyası başlatılmış sosyal medyadan büyük tepkiler gelmişti. Ancak Netflix filmi savunmuştu. Tüm bu olanlara rağmen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı devreye girmiş ve Film için RTÜK başvuruda bulunmuştu. RTÜK başvuruları incelemiş bir rapor hazırlamıştı. Rapora göre filmin kaldırılması ve Netflix platformuna para cezası verilmesini kararlaştırılmıştı.

Minnoşlar Filminin Konusu

Peki bu kadar tepki çeken Minnoşlar filminin konusu ne ? Film 11 yaşında ki Amy adında ki Senegal’den gelen bir kızın etrafında dönüyor. Filmde Amy adında ki kız çocuğunun özgürlükçü komşuları Angelica dans gurubuna katılması ile geleneksel aile yapısı ile özgürlükçü komşuları arasında kalmasını anlatıyor.

Netflix Minnoslar filmini 9 Eylulde yayinlamama karari aldi.

Ayrıca dans gurubunda cinsel içerikli dansların olması 11 yaşında ki çocuklara cinsel içerikli danslar yaptırılması yönünden eleştirilmiş. Filmin Netflx Platformunda gösterilmemesi için imza kampanyası başlatılmış. 24 Saat içinde 25 bin imza toparlanmıştı.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR : Netflix Minnoşlar Filmine Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler Üzerine Özür Diledi

Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da devreye girmiş. RTÜK şikayette bulunmuştu. Tüm bu şikayetler Netflix Platformuna ceza getirmiş ve filimin gösteriminin durdurulması istenmişti.

iLGİNİ ÇEKEBİLİR : Netflix Minnoşlar Filminden Dolayı Ceza Alacak RTÜK Raporu Hazırlandı

Tüm bu gelişmeler RTÜK raporu sonrası Netflix bir açıklama geldi. BBC Haberine göre “RTÜK’ün Cuties/Minnoşlar filmine yönelik taleplerini değerlendirdiğimiz bu süreçte, filmin Türkiye’deki yayın tarihini erteleme kararı aldık.” Açıklamasın yaparak filminin 9 Eylül de gösterilmeyeceğini açıklamış oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu