SİNEMA ve DİZİ

Netflix Hala İzliyor musun Özelliğini Kapatmayı Test Ediyor

Dünyanın en çok tercih edilen çevrimçi dizi film platformu Netflix kimi kullanıcılar için gereksiz can sıkıcı özelliği “Hala İzliyor musun..” özelliğini kapatmayı test ediyor.

Dizi film izleme anlayışına farklı bir boyut getiren dijital medya olarak adlandırılan ve dizi film kanallarını tarihine karıştıran Netflix kullanıcıya bir çok özellik sunuyor. Bu özellikler kullanıcının hayatını kolaylaştıracak özellikler olarak adlandırıyor. Ancak bazı özellikler var ki bazı kullanıcıların oldukça canını sıkabiliyor. Bu özelliklerden bir tanesi de “Hala İzliyor musun” yazısının ekranda belirmesi oluyor.

Netfix Hala Izliyor musun yazsini tamamen kapatmayi test ediyor

Bu özelliği Netflix ekran başında uyuya kalan kullanıcıları için oldukça faydalı bir özellik olarak sunuyor. Buna göre bir diziyi ardı adına izlemeye başladığınızda ilk bölümden sonra ekranda ” Hala izliyor musun” yazısı beliriyor. Siz izlemeye devam etmek için bu yazıyı kapatmak zorundasınız. Burada Netflix gereksiz İnternet kullanımını önlemek ve izleyicinin diziyi kaldığı yerden devam edebilmesi için faydalı bir özellik olarak görüyor.

Netflix Geri Adım Attı Minnoşlar Filminin Gösterim Tarihi Ertelendi

Bu özellik her ne kadar izleyicinin yararına olduğu düşünülse de bazı izleyiciler için oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bir dizinin tüm bölümlerini bir gecede bitirme isteyen izleyiciler bu yazının biran da ekran da belirmesine gıcık oluyor. Dizinin tam heyecanlı yerinde ekran da beliren yazıyı kaldırmak için kumandaya ulaşmaları gerekiyor. Hele ki kumanda biran da ulaşılması zor bir yer de ise Hala izliyor musun yazısı bazı izleyicileri sinir edebiliyor. Ve yaralı olarak görülen bir özelik tam aksine can sıkıcı gıcık bir durum alabiliyor.

Netflix Hala izliyor musun yazisi

Bazı sosyal medya kullanıcıları ve The Verge’ün Netflix yetkilisine teyit ettirdiğine göre “Hala izliyor musun.. özelliğini tamamen kapatma” seçeneğini test ettiğini doğrulattı. Ancak bu özelliğin Netflix Platformuna ne zaman geleceği tam olarak bilinmiyor.

Aslına bakacak olursanız hala izliyor musun özelliğini kapatmanın bir yolu bulunuyor. Ayarlar bölümünden sonraki bölümü otomatik oynatma seçeneğini kapatmak Hala izliyor musun yazısının ekranda belirmesini engelliyor ancak sonra ki bölümü otomatik olarak kapat seçeneğin kapattığınız takdirde bölümler arasında devamlı olarak manuel olarak geçiş yapmanız demek oluyor.

Netflix Hala İzliyor musun.. yazısını tamamen kapatma seçeneğini herkes için yayınlayana kadar bu ekranda görmeye devam edeceğiz anlamına geliyor. Size de Hala izliyor musun.. yazısı hakkında görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar