OYUN

Otobüs Kullanma İsteğinizi Gerçek Yapan 7 Simülasyon Oyunu

Araç kullanmayı seviyor musunuz ? Peki hayalinizde Otobüs kullanmak var mı ? Bu hayallinizi hiç gerçekleştiremediniz mi ? İşte size hayallerinizi gerçekleştirecek Otobüs kullanma istediğinizi gerçek yapacak 7 Simülasyon Oyunu.

Araç kullanmaktan zevk alanların hayallerinde hep bir gün otobüs kullanmak vardır. Otobüs kullananlara özlemle bakarlar. Ancak artık hayallerini gerçek yapacak teknoloji mevcut. Hem oyun zevkini yaşayacaksınız hem otobüs kullanma hayalinizi gerçek yapacak 7 Otobüs simülasyon oyunu sizler için bir araya getirdik. Oyunların 2 tanesi mobil oyun olarak yazımıza ekledik.

7 Otobus Simulasyon Oyun Listesi

Simülasyon oyunları içinde en çok tercih edilen tır simülasyon oyunları olmuştur. Bir çok araç sever tır kullanma hayalini tır simülasyon oyunları ile gidermek istemiştir. Halen en popüler simülasyon oyunları tır kullanma üzerinedir. Ancak son zamanlarda otobüs kullanma simülasyon oyunları da hatırı sayılır şekilde popüler olmaya başladı. Bizde size efsane olmuş ve yeni çıkmış otobüs simülasyon oyunlarını bir araya getirmek ve hem hoş vakit geçireceğiniz hem de otobüs kullanma hayalinizi gerçek yapacak oyunları tanıtmak istedik.

Üstelik bu oyunların içine sadece PC oyunlarını almadık. Mobil otobüs simülasyon oyunlarını da ekledik. Akılı telefonunuzdan çok rahat olarak istediğiniz yerden istediğiniz zaman bu oyunları oynama zevkini çıkabileceksiniz. O halde listemize geçebiliriz.

Bir Efsane Otobüs Simülasyon Oyunu Bus Driver

Otobus Simulasyon Oyunu Bus Driver

İlk oyunumuz bir efsane diyebiliriz. Efsane oyun olarak tanımlanan Euro Truck geliştiricilerinin piyasaya çıkardığı bir oyun olarak Bus Driver listemizde ilk sırada yer alıyor. Gelmiş geçmiş en iyi otobüs simülasyon oyunu olarak gösterilen oyun da 12 farklı araç ve 30 farklı rota ve 5 farklı zorluk seviyesine göre otobüs simülasyon oyunu oynayabiliyorsunuz.

Ciddi Otobüs Simülasyon Oyunu OMSI 2 Steam Edition

OMSI 2 otobus simulator oyunu

En iyi pc otobüs simülasyon oyunu olarak kabul edilen OMSI 2 yapay şehir zekası ve trafik kurallarına uygulanması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Size gerçek bir otobüs kullanma zevki yaşatan OMSI 2 MAN markasının bir çok modellini oyunda barındırıyor. Oyunda bir çok ünlü şehirde otobüs sürme zevkini yaşıyorsunuz. Bilgisayar da oynayabileceğiniz otobüs simülatör oyun OMSI 2 listemizde ikinci sırada yer alıyor.

Geçek Bir Simülasyon Oyunu Bus Simulator 18

Geçek bir simülasyon oyunu arayanlara listemizde üçüncü sırada yer alan Bus Simulator 18 tavsiye ediyoruz. Yapay zekası ile oldukça başarılı bir simülasyon deneyimi sunan Bus Simulator 18 otobüs simülasyon oyunu Mercedes-Benz, IVECO ve MAN gibi bir çok ünlü markanın otobüsleri oyunun içinde yer alıyor. Oyunu toplam da 12 farklı bölgede oynuyorsunuz.

Bus Simulator 18 otobus simulator oyunu

Oyunu diğer oyunlardan bir adım öteye taşıyan ise Modifikasyon özelliği bu sayede kendi kullandığınız otobüsleri rotalarınızı, bölgelerinizi özelleştirebiliyorsunuz. Hata oyunda kendi otobüs şirketinizi kurabiliyor. Şirketin logosunu tasarlayıp çalıştırabiliyorsunuz. Son zamanların en iyi otobüs simülasyon oyunu olarak kabul ediliyor.

Rol Yapabileceğiniz Simülasyon Oyunu Tourist Bus Simulator

Tourist Bus Simulator otobus surme oyunu

Oyun hem rol yapabileceğiniz hem otobüs kullanabileceğiniz bir simülasyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyun bizi bir tatil adasına doğru yola çıkarıyor. Tatil cenneti olan adanın tek eksiği otobüs hattının olmaması ve bize düşende bu hattı kurmak. Doğru dürüst yolları olmayan ada da bizler otobüs seferleri yapmayı sürdürüyoruz. bir çok ek özelliği olduğu Tourist Bus Simulator oyunu zevkle oynayacağınız bir simülatör oyunu olarak listemizde yer alıyor.

Şehir Otobüsleri Simülasyon Oyunu Bus Driver Simulator

Bus Driver Simulator Otobus simulator oyunu

Oyunda belirli kuralları tamamlayarak para kazanabileceğiniz bir simülasyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Şehir ve otobüs grafikleri oldukça başarılı olan oyun farlı ülkelerin şehirlerinde ve farklı model otobüslerle zevkle otobüs sürme duygunuzu tatmin edebilirsiniz.

100 Milyon Oyuncuya Ulaşan Ultimate Simülasyon Oyunu

Bu kez mobil bir oyun ile karşınızdayız ister Android telefon da ister iOS telefonlarda otobüs kullanma zevkini çıkarabileceğiniz 100 Milyon kullanıcısı olan Ultimate simülasyon oyunu. Özellikle Korona Karantina günlerinde oldukça ilgi çeken ve popüler olan oyun büyük bir oyuncu kitlesine sahip olmayı başardı.

Mobil Ultimate simulasyon Oyunu

Ülkemiz başta olmak üzere Rusya, Almanya gibi bir çok büyük ülkenin şehirlerinde otobüs sürme zevkini yaşayabilirsiniz. Oyunda çok bilindik Esenler, AŞTİ ve İzmir otogarları bulunuyor. Oyun yapay bir zekaya sahip gerçekçi trafik kurallarının uygulandığı oyun detayları ile de ön plana çıkıyor.

Android Ultimate Simülasyon Oyunu İndir

iOS Ultimate Simülasyon Oyunu indir

Heavy Bus Simulator Oyunu Brezilya Sokaklarında

Heavy Bus Simulator Mobil Oyun

Otobüs kullanmayı seviyor musunuz ? Peki Brezilya sokaklarında kullanmaya ne dersiniz ? Heavy Bus Simulator oyunu sizi Brezilya sokaklarında otobüs kullanma zevkini yaşatıyor. Oldukça kabul gören bir grafik ve fizik sistemine sahip oyunun eksik yanı ise çok fazla otobüs seçeneği bulunmaması. Oldukça güzel bir araç içi tasarıma sahip oyunun ilerleyen zamanlarda daha fazla şehir haritasının eklenmesi bekleniyor.

Android Heavy Bus Simulator Oyunu İndir

7 Otobüs simülasyon oyun listemizin sonuna geldik. Bu oyunlarda otobüs sürme keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Hem Bilgisayar oyunu olarak hem mobil oyun olarak hazırladığımız listemiz hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaşabilir. Listede olmayan oyunlar hakkında yorumlar kısmından bize katkı verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu