OYUN

Oyun Hilesi Gelişten Şirkete Çin Polisi Operasyon Düzenledi

Oyunlar için hile üreten dev şirkete Çin polisi büyük operasyon yaptı. Şirket çalışanlarının 46 Milyon dolarlık mal varlığına el kondu. CoD ve Overwatch gibi oyunlar için hile üreten şirket “Dünyanın en büyük hile geliştiren şirketi” olarak biliniyordu.

Çin polisi Oyun dünyasında yönelik büyük bir operasyon yaptı. Oyun geliştiricilerinin memnuniyetle karşıladığı operasyonda dünyanın en büyük oyun hilesi geliştiren şirketi ve çalışanları göz altına alındı. Şirket bünyesinde 10 çalışan polisler tarafından tutuklanırken, şirket çalışanlarının 46 milyon dolarlık mal varlığına el kondu. Çin polisi tarafından yapılan açıklamaya göre operasyon düzenlenen şirket dünyanın en büyük hile geliştirici şirketi konumunda. Sayısız oyuna hile geliştiren şirket. Call of Duty gibi oyunlardan, Overwatch oyununa kadar bir çok oyuna hile geliştiriyordu.

Oyun hilesi geliştiren şirket. Hileleri öyle fiyatlara satıyordu ki akıl almaz gelirler elde ediyordu. Günlük 10 dolar ile aylık 200 dolar arasında değişen abonelik ücretleri karşılığı bu hileleri veriyordu.

Şirketin Dudak Uçuklatan Servetine El Kondu

Oyun hilesi gelisten sirkete Cin Polisi Operasyon Duzenledi
Oyun Hilesi

Çin polisi oyunlar için hile yazılımları geliştiren ve dünyanın en büyük hile geliştirici şirketi olarak tanımlanan şirket elemanlarının mal varlığına el koydu. Mal varlığının toplam değeri dudak uçuklatacak miktarda toplamda 46 milyon dolar mal varlığına el konuldu. Şirket çalışanlarının mal varlıkları elde ettikleri geliri de göstermesi açısından önemli. Oyunlar için hile geliştiren şirketin el konulan mal varlıklarına bakıldığında lüks otomobillerin çokluğu dikkat çekiyor.

Operasyon da dikkat çeken başka bir nokta ise Çin polisi operasyonu Çinli Oyun Devi Tencent Games ile ortak gerçekleştirmesi oldu. Operasyon sonunda şirket tarafından geliştirilen tüm oyun hile yazılımları uzmanlar tarafından kullanılmaz hale getirildi. Şirketin oyun hilesi geliştirmek için kullandıkları bilgisayarlara polis tarafından el konulurken. Şirketin bundan sonra hile yazılımı geliştiremeyeceği açıklandı.

Oyun hileleri herhangi bir oyunda rakiplerinin önüne geçmek için yazılımla veya oyunda ki bir açıktan faydalanma anlamına geliyor. Oyun hilesi oyunda açık yoksa operasyon düzenlenen şirketin yaptığı gibi yazılımlarla yapılabiliyor. Bu yazılımları alan oyuncular. Dünyaca ünlü oyunlarda diğer oyuncuların bir adım önüne geçmek, oyunu kazanmak için kullanılıyor. Oyun hilesi kullanmanın şuan için bir yatırımı olmasa da, oyun hilesi satmanın büyük cezaları olduğunu hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu