SOSYAL MEDYA

Paylaşımları Sonrası Pqueen Twitter Hesabını Gizlemek Zorunda Kaldı

Sosyal medyada gün geçmiyor ki gariplikler olmasın bunlardan biri de Pqueen adını kullanan Pelin Baynazoğlu gerçekleştirdi. Daha önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yaptığı canlı yayın rekor kırarken. Bu kez paylaşımı eleştiri yağmuruna tutuldu.

Sosyal Medya öyle bir platform ki bir günde alkışları alırken diğer gün eleştiri yağmuruna tutulabiliyorsunuz. Bunu yaşayan en son örnek ise Pqueen ismini kullanan Pelin Baynazoğlu oldu. Pqueen Twitch yayınında Mansur Yavaş ile gerçekleştirdiği canlı yayından sonra övgüleri almayı başardı. Ancak daha sonra ki paylaşımında tepkileri çekmeyi de başardı. Twitter üzerinden gelen tepkilere önce Twitter hesabını gizlemekle yetinen Pqueen daha sonra gelen tepkilere karşılık verdi ancak tepkiler dinmek bilmedi. Mansur Yavaş Pqueen canlı yayından sonra övgüler alan yayıncı. Şimdi ise sosyal medyada gelen tepkilere karşılık vermeye çalışıyor

Pqueen Tweeti Tepkilere Neden Oldu

Dün paylaştığı ve Twitter üzerinden son gerçekleştirdiği canlı yayından bir bölümü koyup açıklama kısmına ise ” Vakalar, dolar, cart curt, Me” açıklamasını yaptı. Ne olduysa bu paylaşımdan sonra oldu resmen eleştiri yağmuru altında kalan Pqueen eleştiriler sonrası Twitter hesabını görünmez yaptı.

Pqueen Seda Sayan
Pqueen-Seda Sayan

Eleştiri yapanlar Pqueen ülke gündemini ciddiye alamamakla suçladı. “Tabii maaşını dolarla alıyorsun sevin bakalım umarım ban falan yersin de göbek atmayı görürsün” şekilde oldukça sert tepkiler gelmeye başladı. Tüm bu tepkiler sonrası Pqueen neden bu tür bir paylaşım yapma gereği duyduğunu açıklamaya çalıştı. “Diğer türlü delireceğiz Lütfen biraz anlayışla karşılayın bizi” Bu açıklamanın da gelen tepkileri dindirmedi. Aksine daha fazla tepki gelemeye başladı. Bunun üzerine ikinci bir atak yapan Pqueen Seda Sayan kozunu oynadı. Seda Sayanın bir program sonrası “Kriz var kız, Kalkın” sözünden sonra kalkıp oynadığı videoyu paylaştı. Seda Sayanda medet uman Pqueen bunda da başarılı olmadı.

Pqueen Twitter Tepkileri
Pqueen Twitter Tepkiler

Tüm bu tepkilere daha sert yanıtlarla cevap vermeyi tercih eden Pqueen gelen tepki tweetlerin ekran görüntüsünü alarak altına şu açıklamayı yaptı “ İroniden mizahtan gülmekten anlamayan bomba bir nesil yetişiyor. Hadi bakalım aslan parçaları zekanıza kuvvet” bu sözlerle kendisine gelen tepkilerin üzerine üzerine gitti. Ancak tepkiler bir türü durmak bilmedi.

Bu sözlerle aslında gelen tepkilerin ne kadar manidar olduğunu da kendi kendine ortaya koymuş oldu. Eleştiriye açık olmayan tavrı onu eleştirenlerin zekasına dem vurması, eleştirenlerin mizahtan, ironiden ve gülmekten anlamayan kitleler olduğunu dile getirmesi onu eleştirenlerin bir noktada haklı olduğunu gösterdi.

Pqueen Kimdir

Pqueen takma ismini kullanan Pelin Baynazoğlu 1992 doğumlu. İnternet dünyasına İnternet kafe de oynadığı GTA oyunu ile giren Pqueen TRT çocuk ve gençlik halk dansları topluluğunda dans etmiştir.

Pqueen Mahsur Yavas
Pqueen-Mansur Yavaş

Şuan Kütahya da yaşayan Pqueen İşletme fakültesinde yüksek lisans yapmaktadır. Twitch yayınları ile adını duyurmayı başaran genç yayıncı. Twitch tarafında da en çok izlenen kadın yayıncı unvanını elinde tutmaktadır. Güncel yayınlarda 10.000 izleyici bulan yayınlar yapabilmektedir. Ancak adını duyurması Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile gerçekleştirdiği canlı yayın oldu. “Pqueen Kimdir ?” konseptli yayından sonra büyük övgüler almayı başaran yayıncı dünkü paylaşımları ile de tepki üzerine tepki almayı başarmıştır. Pqueen kaç yaşında, sorusu sıkça soruluyor. 1992 doğumlu olan yayıncı 29 yaşındadır.

Sosyal Medyada ve Google aramalarında epeyce arama yapılan en çok izlenen Twitch kadın yayıncı unvanını elinde tutan Pqueen Sevgilisi, Pqueen Instagram gibi ve en çok merak edilen konuda Pqueen kimdir ? sorusu oluyor. Twitter da ki son paylaşımından sonra bu soruların daha çok araştırılacağa benzer.

Twitter hesabını kapatmak geri adım atmak yerine, kendine gelen eleştirileri cevaplamak ve ateşe benzinle gitmeyi tercih eden Pelin Baynazoğlu bakalım bu eleştirilerin altından kalkabilecek mi ilerleyen günlerde göreceğiz. Yoksa paylaşımlarından dolayı özür mü dileyecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu