OYUN

PUBG Mobil 1.0 Güncellemesi Öncesi Hile Yapan Milyonlarca Hesabı Banladı

Dünyanın en çok oynan Mobil oyunlarından PUBG oyunu milyonlarca hesabı ve cihazı hile gerekçesi ile engelledi. PUBG yöneticileri uzun zamandır oyuncuların hile yapması ile uğraş veriyordu. Daha fazla hileye izin vermek istemeyen şirket hile yapanları oyundan uzaklaştırdı.

PUBG mobil hileci milyonlarca hesabi banladi

Dünyanın en çok tercih edilen ve oynanan mobil oyunları arasında yer alan PUBG mobil oyunu uzun zamandır hile yapan oyunculara karşı uğraş veriyordu. Eylül ayında güncelleme 1.0 verecek olan Tencent şirketi milyonlarca hesabı ve cihazı engellemekte çareyi buldu. Hesabı engellenen kullanıcılar başka bir hesapla oyunu oynamaya devam edebilecekler. Ancak cihazı engellen oyuncular başka bir cihazla oyunu indirip oynama imkanı bulabilecekler.

Daha öncede PUBG turnuvalarında Hindistan ve Pakistan takımlarının hile yaptığı tespit edilmişti. Aynı şekilde milyonlarca PUBG oyuncusu çeşitli hile yöntemleri ile oyunu oynuyordu bu duruma bir dur demek isteyen şirket çareyi hileci oyuncuları oyundan uzaklaştırmakta buldu.

PUBG 1.0 Güncellemesi Öncesi Hileciler Engellendi

PUBG oyun yapımcısı şirket Eylül ayında yayınlayacağı 1.0 güncellemesi öncesi oyunda hile yaparak oynayan hileci oyuncuları oyundan uzaklaştırdı. Oyunda hile yapanların istatistiklerini de yayınlayan şirket güncelleme ile birlikte hileye karşı daha sert önlemler alacağının sinyalini vermiş oldu.

İLGİLİ KONU : Mobile PUBG İndirme Rekoru Kırıyor

Dünya genelinde milyonlarca oyuncusu olan PUBG mobil oyunu her yıl turnuvalar düzenleyerek milyonlarca dolar ödül dağıtıyor ve oyunun reklamını yapıyor. Ancak oyun içinde hile yapanlar kadar turnuvada bile hile yapanların ortaya çıkması oyun şirketini sert kararlar almaya yönlendirdi. Oyun içinde hile yaparak kazanan tüm oyuncuların hesabını ve cihazlarını engelledi. Engelleme kararını sosyal medya hesabından açıklayan PUBG oyunun sahibi şirket ayrıca hile istatistiklerini de açıkladı. Buna göre hile yapan oyuncular %12’si hız hilesi, %32’si X-Ray görüş hilesi, % 27’si otomatik hedef alma hilesi, %22’si ise farklı hile yapmaktan kalıcı olarak engellendi.

PUBG hile yapan milyonlarca cihaz ve hesap banlandi teknoaraci

Engellenenlerden hesabı engellenenler başka bir hesapla oyunu oynamaya devam edebilecekler. Ancak cihazı engellenenler için durum biraz daha zor gibi görünüyor çünkü farklı bir cihazdan oyunu indirip oynamak zorunda kalacaklar.

8 Eylül tarihinde PUBG 1.0 Güncellemesi gelecek, güncelleme ile daha iyi bir grafik, daha güzel bir arayüz, oyuncu lobisi ve büyük ihtimalle hile yapan oyunculara karşı daha sert önlemeler getirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu