NASIL YAPILIR

PUBG Oyununda 5 Etkili FPS Arttırma Yöntemi

Bilgisayar oyuncuları iyi bilir ki iyi bir oyuncu olmak için hız çok önemlidir. Oyun oynarken FPS artırma oldukça bir konu olarak oyuncun karşısına çıkar. CS:CO ve PUBG gibi mücadelesi savaş oyunlarında ise FPS daha fazla önem kazanıyor. Peki PUBG FPS artırmak mümkün mü ? Evet Tekno Arcı olarak önerdiğimiz yöntemleri uyguladığınızda PUBG oyunda FPS artırmanız mümkün.

PUBG FPS artirma yontemleri

Son dönemlerin en çok tutulan oyunlarından biri PUBG oyunda FPS artırmak oyunda daha başarılı olmanızı sağlar. Oyuna yeni başlayanlar için FPS nedir diye bir soru aklına gelebilir. Hemen kısaca açıklayalım. Tek bir saniye de ekrana aktarılan görüntüdür. Oyun oynadığınız Ekran, RAM ve İşlemci performansını ölçen birime FPS denir. Ve hız mücadeleci savaş oyunlarında sizin daha hızlı olmanızı sağlar. FPS oranı düşük olan oyuncular oyuna daha geriden başlar. Oyun daha hızlı olması için daha mücadeleci olmanız için FPS oranınızı artırmanız gerekir. İşte PUBG gibi mücadeleci bir oyunda size FPS artırmanın yöntemlerini açıklıyoruz. Burada açıkladığımız yöntemleri sizde uygulayarak PUBG FPS artırabilirsiniz.

PUBG Oyunu FPS Artırma Yöntemleri

PUBG FPS artırmak yöntemlerini sizlere beş başlık altında anlatacağız. Aşağıda önerdiğimiz 5 öneriyi adım adım uygulayarak FPS artırmayı başarabilirsiniz.

 • Başlangıç Ayalarını Düzenleme
 • Ekran Kartınıza Overclock ( Hız Artırma ) işlemini yapma
 • Bilgisayarınızdan Gereksiz Dosyaları Silme
 • Bilgisayarınızın Güç Seçeneklerini Düzenleme
 • Ekran Kartınızı Güncelleştirme

Yukarıda ki saydığımız 5 adımlık fps artırma yöntemlerini açıklamasına geçebiliriz.

Başlangıç Ayarlarını Düzenleme Yöntemi

Öncelikle oyun içinde başlangıç ayalarını düzenleyelim. Steam içinde oyunları çalıştırırken daha uygulama başlamadan bazı ayaları devreye sokmak gerekir. Bunun için başlangıç ayarlarını düzenlemeniz gerekiyor peki bu başlangıç ayalarını nasıl düzenleyebilirsiniz.

PUBG oyunu fps artirma baslangic ayalarini degistirme
 • Öncelikle Steam üzerinde PlayerUnknown’s Battlegrounds sağ tıklayarak özellikleri seçin.
 • Karşınıza gelen pencerenin alt kısımında bulunan “Başlatma seçeneklerini değiştir” seçeneğini tıklayın.
 • Burada metin doldurma kutucuğuna “USEALLAVAILABLECORES -nomansky -mat_antialias 0 -malloc=system +mat_antialias 0 window -sm4” kodunu yazın ve tamama tıklayın işlemi bitirin.

Bu kodu yazdıktan sonra oyunda bir hata alırsanız aynı işlemi tekrar edin.Genel olarak bu tür kodları girdiğiniz de hata almazsınız ancak hata alıyorum diyen oyuncular adımları tekrardan yapması yeterli olacaktır.

Ekran Kartınıza Overclock ( Hız Artırma ) işlemini yapma

Ekran kartına Overclock ( Hız Aşırtma ) işlemi yapma. Bilgisayar kullanıcıları bilir ki ekran kartına hız aşırtma işlemi yaparak ekran kartının performansını maksimum seviye çıkarılabilir. Böylece ekran kartınızdan olduğundan daha fazla verim elde edersiniz. Birçok kullanıcı Ekran kartına ve işlemciye Overclock işlemini yaparak performans artışı sağlamayı bilir. Ancak bilmeyenler de belli programlarla bu işlemi gerçekleştirebilir.

PUBG FPS artirma ekran karti hiz asirtama isemi

Bu programlardan biri MSI Afterburner adında ki programdır. Bu programı kullanarak ekran kartınıza Overclock uygulayabilirsiniz. Ancak unutmayın hız aşırtma işlemi yaparken dikkatli olmanız gerekir. Aşırı değerler girmek ekran kartınızın kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir. Bunun için uygun değerleri girmek çok fazla aç gözlü olmamak gerekir. Bu konuda hiç bir deneyiminiz yoksa bilen bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Overclock işlemi hem çok faydalı hemde tehlikeli bir işlem olabilir. Çünkü sonunda ekran kartınızı tamamen kullanılmaz hale getirme gibi durumlar vardır.

Bilgisayarınızdan Gereksiz Dosyaları Silme

Bilgisayarlar da zaman içinde oluşan artık dosyalar ve kullanılamayan programlar belleğe yük olarak geri dönüş yapar bu da doğal olarak bilgisayarın daha yavaş çalışmasına neden olur. Bilgisayarınızın yavaş çalışması doğal olarak PUBG oyunda ki hızınızı düşürecektir.

Aşağıda vereceğimiz adımları uygulayarak ve gereksiz diğer program ve dosyalarınızı silerek bilgisayarınızda belli oranda hız artışına gidebilirsiniz.

 • Bilgisayarınızda çalıştır penceresini açın. Çalıştır penceresini açmak için Windows ve R tuşuna aynı anda basın.
 • Açılan çalıştır penceresine “prefetch” yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Açılan klasör de ki tüm dosyaları silin.
 • Çalıştır penceresini ikinci kez açarak bu kez “%temp%” yazarak Enter tuşuna basın. Yine açılan pencere de ki tüm dosyaları silin.

Bu işlemleri yaparak gereksiz dosyaları silmiş oldunuz. Sizde bilgisayarınız da ki gereksiz programları ve diğer dosyaları silerek bilgisayarınızı PUBG oyunu için daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Bilgisayarınızın Güç Seçeneklerini Düzenleme

Bilgisayarınız da hiç bir oynama yapmadınız ise genel olarak güç ayaları dengeli ya da güç tasarrufu seçeneklerinden birinde olabilir. Bilgisayarınızın güç seçeneklerini değiştirerek performansını artırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken.

PUBG FBS artirma guc planini degistirme

Denetim Masası- Donanım ve Ses- Güç Seçenekleri

Yolunu takip ederek karşınıza gelen ayarlar kısmından Ek Plan gizle bölümünü aktif ederek burada “Yüksek Performans” seçeneğini seçmek olacaktır. Bu seçeneği seçerek bilgisayarınızın daha performanslı olmasını sağlıyorsunuz ancak burada küçük bir ayrıntı verelim bilgisayarınız birazcık fazla güç harcıyor. Fakat unutmayın oyunlarda daha fazla performans elde etmiş oluyorsunuz.

Ekran Kartını Güncelleştirme

PUBG FPS artırma yöntemleri arasında en son adıma geldik. En basit ama bir o kadar etkili bir adım olan Ekran kartını güncelleştirme yöntemi. Bir çok kullanıcı bu adımı atlar. Ancak Ekran kartına gelen güncelleştirmeler bazen ekran kartının performansını %30 oranında artırabiliyor.

PUBG FPS artirma ekran kartini guncellestirme

Ekran kartının performansı artınca doğal olarak oyunlarda ki performansınız da artmış oluyor. Basit bir adım olarak görünen Ekran kartı güncellemesi PUBG FPS artırmada oldukça etkili bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Ekran kartınızın modeline göre güncelleştirme işlemi yapmanız beşinci ve son adım olarak önerilerimiz arasında yerini alıyor.

Bu makalemizde Faydalı Bilgiler bölümümüzde PUGB FPS nasıl artırılır ? sorusuna geniş şekilde önerilerde bulunarak cevap verdik. Bu adımları takip ederek sizde oyunlarda daha hızlı olabilirsiniz. Sizde yorumlarınızla Tekno Aracı destek verebilir bizlere katkı sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu