Mobil Teknoloji

Redmi K40 AnTuTu Testlerinde Herkesi Şaşırttı

Şubat ayı AnTuTu test sonuçlarına göre en iyi Android telefonlar listesi yayınlandı. Redmi K40 AnTuTu Testlerinde herkesi şaşırtmayı başardı. Şubat ayı en güçlü Android telefonlar listesine Redmi K40 ilk 10’a girmeyi başardı.

Redmi K40 AnTuTu Sonuclari
Redmi K40 AnTuTu

Her ay yayınlanan AnTuTu en güçlü android telefonlar listesinde Şubat ayında 7. sıradan giren Redmi K40 herkesi şaşırttı dersek yalan olmaz. Amiral gemi modeli Android telefonlar arasında ilk ona girmeyi başaran Redmi K40 modeli en zayıf telefon olarak görülürken AnTuTu listesine 7. sıradan girmesi aslında telefonun ne kadar güçlü bir cihaz olduğunu bizlere gösterdi.

İşlemci tarafında Snapdragon 870 işlemci kullan Redmi K40 AnTuTu testlerinde 12 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza kullanan işlemci tarafında Snapdragon 865 işlemci kullanan OPPO Reno5 Pro + 5G modellini de geri de bırakmayı başardı.

AnTuTu Testlerinde Redmi K40 Zirveye Doğru Gidiyor

Subat Ayi AnTuTu Redmi K40
Şubat Ayı AnTuTu Sonuçları Redmi K40

Snapdragon 870 işlemci Redmi K40 AnTuTu testlerinde ilk sıraya doğru emin adımlarla giderken diğer bir model Redmi K40 Pro 3. sıraya yerleşmiş durumda. Snapdragon 888 işlemci kullanan cihazların bu yıla dama vuracağını bizlere gösteriyor. Zira AnTuTu Şubat ayı en güçlü android telefonlar listesinin ilk sırasında yer alan iQ007 modelinden farklı 4GB RAM olarak görünüyor. Buna göre Redmi K40 Pro modeli 12 GB RAM ile piyasaya çıkmış olsaydı AnTuTu testlerinde zirveye yerleşebilirdi.

Listede herkesi şaşırtan diğer bir model ise Kirin 9000 işlemciye sahip olan Mate 40 Pro oldu. Android akılı telefon piyasası Şubat ayında oldukça haraketli geçecek gibi görünüyor keza yeni çıkacak işlemci teknolojileri ile akılı telefon piyasasında oldukça farklı gelişmeler görebiliriz. Redmi K40 modelinin testlerde ki başarısı diğer akılı telefon üreticilerinin dikkatinin çekecek gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu