Mobil Teknoloji

Samsung Galaxy M31 Prime Özellikleri Ortaya Çıktı

Gün geçmiyor ki Samsung yeni bir model ile karşımıza çıkmasın. Akılı telefon piyasasında farklı modellerle ele geçirmek isteyen Samsung yeni bir model ile karşımıza çıktı. Galaxy M31 Prime özellikleri sızdırıldı.

Samsung yıllardır çeşitli takılar ve sayılarla sayısız akılı telefonu piyasaya sürüyor. Piyasada ki rakiplerine oranla bir yıl içinde onlarca modeli çeşitli rakamlar ve takılarla piyasaya çıkaran teknoloji şirketi bu kez Galaxy M31 modeline Prime takısını ekleyerek piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Her ne kadar Prime takısı üst seviye bir telefon izlenimi verse de Samsung Galaxy M31 Prime piyasaya çıkmadan tepkileri üzerine çekmeyi başardı.

Galaxy M31 Prime teknik ozelikleri ortaya cikti

Bir süre önce Galaxy M51 modelli ile karşımıza çıkan Güney Koreli şirket bu modelinde 7000 mAh değerinde oldukça büyük bir batarya ile teknoloji tutkunlarını şaşırtmayı başarmıştı. Akılı telefon tercihi yaparken uzun süreli pil kapasitesi isteyenlere güzel bir alternatif olarak piyasaya çıkmıştı. Samsung daha önce yine Galaxy M31 ve Galaxy M31s adı ile iki farklı modelli piyasaya çıkarmıştı. Artık akılı telefon kullanıcıları ve teknolojiyi yakından takip edenler bile Samsung şirketinin bir yıl içinde çıkardığı telefon modellerini takip etmekte zorlanır duruma geldi. Ve en son gelen teknoloji haberlerine göre şirket bu kez Galaxy M31 serisine yeni bir üye katmak için hazırlanıyor. Bu yeni üye Galaxy M31 Prime özellikleri sızdırıldı. Ancak özelliklere göre akılı telefon daha piyasaya çıkmadan tepkiler almaya başladı.

Samsung Galaxy M31 Prime Teknik Özelikleri

Samsung şirketinin çıkarmaya hazırlandığı Galaxy M31 ailesinin yeni üyesi Galaxy M31 Prime teknik özellikleri sızdırıldı. Buna göre telefonda toplamda 5 kamera bulunacak. Dört kamera arka tarafta yer alacak, Ana kamera 64 Megapiksel çözünürlükte olacak, 8 Megapiksel kamera ise geniş açılı olacak, 5 Megapiksel çözünürlükte ki makro çekim yapabilen kamerayı 5 Megapiksel derinlik kamerası izleyecek.

samsung Galaxy M31 Prime teknik ozelikleri

Ön tarafta yer alacak olan öz çekim kamerası ise 32 Megapiksel çözünürlükte olacak. Yeni Galaxy M31 Prime modelinin işlemci kısımında ise 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Exynos 9611 işlemci bulunacak. Batarya tarafında ise Samsung yine oldukça büyük bir batarya tercihi yapacak gibi görünüyor. 6000 mAh büyüklüğünde bir pil yeni modelde yerini alacak.

Samsung Galaxy M51 7000 mAh Bataryasıyla Resmi Olarak Satışa Çıktı

Ekran tarafında Samsung damla çentikli ekran kullanmayı tercih etmiş. 15W hızlı şarj teknolojisini barındıran model MicroSD desteğini barındıracak. Modelin 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanı , 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı seçeneklerine sahip sürümleri bulunacak.

Yazımızın başında değindiğimiz gibi Galaxy M31 Prime modelli daha çıkmadan eleştirilere maruz kaldı demiştik. Galaxy M31 Prime modelinin özelliklerine baktığımız zaman bir önceki Galaxy M31 modelinden çok farklı olmadığını görebiliyoruz. Doğal olarak bir önceki modelde ki teknik özellikleri Prime takısı ile piyasaya süren Samsung bir nevi kendini tekrarlayacak gibi görünüyor. Galaxy M31 prime çıkış tarihi şuan için belli değil doğal olarak fiyatı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu