Mobil Teknoloji

Samsung Galaxy M42 BIS Sertifikasında Göründü

Samsung hız kesmiyor. Yeni akılı telefon modelleri için çalışmalarını sürdürüyor. Galaxy M42 Hindistan’ın BIS sertifikalandırma sitesi üzerinde ortaya çıktı. 4G ve 5G olmak üzere iki farklı versiyonla piyasaya çıkması bekleniyor.

Android telefon piyasasının en güçlü oyuncularından Samsung hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Devamlı yeni modellerle adını duyuran Güney Koreli şirket. Yeni bir model hazırlığında olduğu sertifikalandırma sitesinde ortaya çıktı. Galaxy M42 adında ki model hem 4G hem 5G versiyonları ile piyasaya çıkacak.

Sertifikalandırma sitesinde SM-M426B / DS numarası ile listelenen Galaxy M42 5G modeli ve SM-A426B / DS  listelenen 4G modelinin DS ibaresinin her iki cihazında çift SIM desteği olacağı anlamına geldiği ifade ediliyor.

Samsung akılı telefon piyasasına en çok model çıkaran şirketlerin başında geliyor. Belki ilk sırada diyebiliriz. Samsung markasını taşıyan onlarca modeli piyasada görmek mümkün. Üst Segment telefonları hariç. Samsung şirketinin alt ve orta segment modellerini aklına tutabilecek çok az kişi vardır. Her seviye de telefon modelini piyasaya çıkarmak isteyen şirket bunda da başarılı oluyor.

Son zamanlarda orta segment piyasasını Oppo, Huawei ve Xiaomi gibi Çinli telefon üreticilerine kaptıran Güney Koreli şirket. Tekrar orta segment piyasasını ele geçirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Galaxy M42 modelli de bu çalışmaların bir ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Samsung Galaxy M42 orta segment piyasasına yönelik olarak piyasaya çıkması bekleniyor.

Özelikle ülkemizde dolar kurunun giderek yükselmesi sonucu üst segment telefonlara sahip olmak giderek zorlaşıyor. Orta segment piyasasında ki şirketlerinin yarışı. Bizim gibi dolar kuru ve vergilerin ağır olduğu ülke kullanıcıları için faydalı oluyor. Akılı telefon üreticisi firmaların orta segment pazarına sahip olma mücadeleleri kullanıcılara fayda sağlıyor. Burada ki rekabet fiyatların aşağı çekilmesini sağlıyor. Samsung gibi akılı telefon pazarında oldukça güçlü olan bir firmanın da orta segment pazarına yoğunlaşması fiyatlarda olumlu etki yapacaktır.

Samsung Galaxy M42 5G yeni modeli geliyor
Samsung Galaxy M42

Orta segment pazarında ki rekabet daha kaliteli ve daha ucuz akılı telefon anlamına gelebilir. Firmalar satış rakamlarını attırmak için donanım olarak yüksek fiyat olarak düşük modelleri piyasaya çıkarabilir. Fiyat / Performans telefonları dediğimiz bu modellerin artması biz kullanıcılara yarayacaktır. Galaxy M42 modelli de bu bağlamda bize ne sunacak. Fiyat / Performans telefonu mu olacak yoksa düşük donanımlı yüksek fiyatlı bir model olarak raflarda ki yerini alacak. Gelin birlikte Samsung Galaxy M42 bizlere neler sunuyor birlikte bakalım.

Galaxy M42 Hangi Özelliklerle Gelecek

Hindistan’ın BIS sertifika sitesinde ortaya çıkan. Galaxy M42 modellinin çıkış ve özelikleri hakkında herhangi açıklama bulunmuyor. Ancak daha önce gelen haberlere göre Galaxy M42 5G Snapdragon 690 işlemciden gücünü alacağını gösteriyor.

Şirket tarafından onaylanan özelliklerine baktığımız zaman Galaxy M42 6.6 inç ekran boyutunda olması bekleniyor. Bu ekranın AMOLED ekran teknolojisini kullanması ve damla çentikli bir tasarımla gelmesi bekleniyor. Arka tarafta dörtlü kamera dizilişinin olması tahmin edilen telefonda ana kameranın 64 MP çözünürlükte olacak. Henüz ön kamera ve diğer kameralar hakkında kesin bilgimiz yok.

Galaxy M42 5G ve 4G versiyonları arasında donanım olarak tek farkın işlemci tarafında olması bekleniyor. Galaxy M42 modelinin pil tarafında kullanıcıyı son derece memnun edecek 6.000 mAh değerinde batarya ile piyasaya çıkması bekleniyor. Bakalım Samsung Galaxy M42 orta segment kullanıcının yünü hem fiyat hem donanım olarak güldürecek mi ? Bunu ilerleyen zamanlarda cihaz hakkında haberler geldikçe size aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu