Mobil Teknoloji

Samsung Hayalleri Zorlayacak Telefona Patenti Aldı

Güney Koreli Teknoloji devi adeta hayallerin ötesinde diyebileceğimiz bir telefon için patent aldı. Samsung iki tarafı da ekrandan oluşan ve kızaklı telefon için patent aldı.

Samsung Galaxy S21 modelini tanıtmak için hazırlık yaparken bir taraftan da hayalleri zorlayacak bir telefon için patent başvurusu yaptı. Teknoloji dünyası her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Teknoloji dünyasında akılı telefon tarafı artık hayallerin ötesine geçmeye başladı dersek yanlış olmaz. Dört tarafı kavisli kızaklı ve baştan uça ekrandan oluşan telefon modeli için patent aldı. Bu proje ne kadar başarılı olur ne kadar raflarda yerini alır bilinmez ancak patent detaylarına bakıldığında hayalleri zorlayacak zamanımızın ötesinde bir telefon ile karşı karşıya kalabiliriz.

Samsung Hayalleri Zorlayan Telefon Patenti Aldi

Samsung şirketinin Ekim ayında aldığı patente göre tamamen ekrandan oluşacak. Kızaklı ve dört tarafı kavisli bir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıkıyor. Hemen aklımıza gelen Xiaomi’nin Mi Mix Alpha modeli oluyor. Ancak patent detaylı olarak incelendiğinde Samsung şirketinin tamamı ekrandan oluşacak telefonu biraz daha karmaşık bir yapıda olduğu anlaşılıyor. Akılı telefon teknoloji artık doyum noktasına ulaşmışken artık uzay çağını andıran ya da aklımıza hiç gelmeyecek projeler karşımıza çıkıyor daha önce Huawei şirketinin katlanabilir telefonlarda katlama izini ortadan kaldıracak bir proje için patent aldığını duyurmuştuk. Huawei şirketi de katlanabilir telefonlarda ki katlanma izini kaldırmak için çalışmalar yaparken diğer bir akılı telefon devi Samsung tamamen ekrandan oluşacak bir telefonun patentini almış durumda biz Galaxy S21 modelini beklerken bu hayalleri zorlayacak akılı telefon teknolojisini bir adım ileri götürecek model ne zaman çıkacak merakını şimdiden yaşayabiliriz.

Samsung Her İki Taraftı Ekran Olan Telefon Görselleri

Samsung şirketinin patentini aldığı her iki tarafında ekrandan oluştuğu kızaklı ve kavisli telefon patenti LetsGoDigital tarafından üç boyutlu olarak görsellere aktarıldı. Görsellere baktığımız da böyle bir telefonun şuan ki akılı telefon teknolojisinin çok ama çok ötesinde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tam Ekranlı telefon olarak adlandırılan bu konsepte baktığımızda kızaklı bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Patentte “Elektronik Cihaz” olarak geçen tasarımda telefonun her iki tarafında ekrandan oluştuğunu görüyoruz. Ve tamamen çerçevesiz telefon hayallerini gerçekleştiğini görebiliyoruz. Ayrıca Telefon ekranına bakıldığında ekranda her hangi bir kamera çeltiği görünmüyor. Tasarım anlamında tamamen ekrandan oluşan telefonun dört tarafının da kavili olduğu görülüyor.

Samsung Tamamen Ekrandan Olusan Telefon Patenti Aldi

Konsept tasarıma baktığımızda hayallerin ötesinde bir telefon ifadesini kullanmıştık. Bu telefonda ekranda hiç bir kamera çeltiği görünmüyor. Peki kameralar nerede patentte göre Samsung bu tamamen ekrandan oluşan telefonda kameraları ekranın içine gizlemiş durumda. Kızaklı bir yapıda olan telefonda kullanıcılar kızağı çektiği anda kameralar ortaya çıkıyor. Hem ön taraf hem arka taraf ekrandan oluştuğu için ön yada arka kamera ayrıca yer verilmemiş.

Samsung bu tasarımda ön ve arka tarafın ekrandan oluşması kullanıcının telefonu kullanırken bir ekranın kapatılabileceği ve tamamen cam arka yüz gibi görüneceğini ifade ediyor. Ayrıca kullanıcı bir ekrandan diğerine geçiş yaparken görüntü otomatik olarak o ekrana geçiş yapıyor.

Samsung Tamamen Ekrandan Oluşan Telefonda Fiziksel Tuş Bulunmuyor

Samsung patent aldığı ve tamamen ekrandan oluşan yeni telefon modelinde dikkat ederseniz hiç bir fiziksel tuş bulunmuyor. Ve en ilginç olanı cihazda SIM Kart girişi de bulunmuyor. Cihaz tamamen eSIM ile kullanılabiliniyor. Güç tuşu olarak ise piezoelektrik sensör kullanılıyor.

Samsung kavisli tamamen ekrandan olusan telefon patenti aldi

Başta da dediğimiz gibi Samsung şirketinin hayalleri zorlayan bu telefonu gerçek hayata geçecek mi bilinmez. Çünkü markaların başvuru yaptığı tüm patentleri ürüne dönüştürmedikleri biliniyor. Ancak Samsung şirketinin tamamen ekrandan oluşan bu telefonun hayali bile teknoloji sevenleri heyecanlandırmaya yetiyor. Bakalım bizleri bu kadar heyecanlandıran bu tasarım üretime geçecek ve raflarda ki yerini alacak mı ? Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar