NASIL YAPILIR

Samsung Telefonlarda Parmak İzi Okuyucu Nasıl Hızlandırılır

Akılı telefonlarda artık güvenlik için kullanmaya parmak izi sensörünü kullanmaya alıştık. Daha önce kullandığımız desenle açmak, yada şifre girerek telefonu kitleme yöntemini artık parmak izi ile açıyoruz. Parmak izini kullanarak her türlü dosyamızı ve telefonumuzu güvence altına alabiliyoruz. Peki parmak izi sensörünün yavaş olduğunu düşünen Samsung akılı telefon kullanıcıları akılı telefon sensörünü hızlandırmanın bir yolu olduğunu biliyor musunuz ? Samsung akılı telefonlarda parmak izi sensörü nasıl hızlandırılır haberimizin detaylarında yer alıyor.

Samsung telefonlarda parmak izi okuycu nasil hizlandirilir

Parmak izi okuyucu artık tüm akılı telefonların vazgeçilmesi oldu. Artık o kadar gelişti ki ekrana entegre olarak bile karşımıza çıkıyor. Her geçen gün akılı telefon güvenliği açısından gelişmeler yaşanıyor. Artık retina okuyucular ile telefon kilitleri açılabiliyor. Her ne kadar retina okuyucular giderek akılı telefonlarda daha çok görmeye başlasak da vazgeçilmez güvenlik aracımız parmak izi okuyucu olmaya devam ediyor. Parmak izi okuyucu ile telefonlarımızı ve dosyalarımızı koruma altına alabiliyoruz. Evet parmak izi okuyucular o kadar gelişti ki artık sadece telefon güvenliğini değil telefonlarımız da ki dosyalarımızı da güvence altına alma imkanı bulabiliyoruz.

Android Telefonlarda Yanlışlıkla Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir

Akılı telefon deyince akılara gelen marka hiç kuşku yok ki Samsung markası oluyor. Ancak Samsung markasının bazı modelleri özellikle orta ve alt seviye telefonlarında donanım açısından üst seviye telefonlarına göre geride olması doğal olarak bazı sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Samsung akılı telefonlarda üst seviye telefonlarında çok hızlı olan parmak izi okuyucular orta ve alt seviye telefonlarında kullanıcıya sıktılar yaşatabiliyor. Bu sıkıntıların başında hiç kuşku yok ki geç açılma sorunu yer alıyor. Parmak izi yeterince hızlı çalışmaması geç algılaması sorunları Samsung telefon kullananların canının sıkabiliyor.

Samsung Telefonlarda Parmak İzi Okuyucu Nasıl Daha Hızlı Çalışır

Samsung alt ve orta seviye telefonlarda yaşanan parmak izi okuyucunun yavaş olma problemi nasıl çözülür. Samsung telefonlarda parmak izi okuyucu sensörünün yavaş olmasına çözüm var mı ? sorularına cevap SamMobile cevap vermiş. Bizde sizlere bu çözüm yöntemini anlatık. Bu çözüm yöntemi Samsung Galaxy A7 modelinde son derece başarılı olmuş elbette sizde burada anlattığımız parmak izi okuyucu hızlandırma yöntemini kendi telefonunuzda deneyerek parmak izi okuyucu sönsörünün daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Akili telefonlarda parmak izi sensoru hizlandirma yontemi

Evet geçelim Samsung akılı telefonlarda parmak izi okuyucu hızlandırma yönteminin anlatımına öncelikle bu yöntem için aşağıda ki adımları takip etmeniz gerekiyor.

  • İlk olarak Samsung telefonunuzda Ayarlar kısımından Uygulamalar bölümüne girmeniz gerekiyor.
  • Uygulamalar bölümüne girdikten sonra sağ üst köşede gördüğünüz üç noktaya tıklayın.
  • Açılan menüden “Sistem uygulamalarını göster” seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada “com.samsung.android.biometrics.app.settings” araması yapın ve bulun.
  • Karşınıza gelen “Pil / batarya kısımına giriş yapın.
  • Pil / Batarya kullanımını optimize et” seçeneğini seçiyoruz.
  • Daha sonra en üst kısımda yer alan ” Hepsi” seçeneğini seçtikten sonra burada “com.samsung.android.biometrics.app.settings” araması yapılarak burada seçeneğin kapatılması gerekiyor.

Tüm yapmanız gereken ayar bu kadar bu ayarları yaptıktan sonra telefonunuzu tekrar çalıştırın. SamMobile sitesinin Samsung telefonlarda parmak izi okuyucu hızlandırma yöntemi olarak tavsiye ettiği ve Galaxy A7 modelinde uygulandığında sonuç alınan işlem bu kadar. Bu işlemi sizde kendi Samsung akılı telefonunuzda uygulayarak parmak izi okuyucu hızını artırabilirsiniz. Elbette bu işlem tüm Samsung telefonlarda geçerli olmayabilir. Tüm modellerde işe yaramayabilir ancak parmak izi okuyucunun yavaş olduğundan şikayetçi olanlar bu yöntemi uygulayarak deneme yapabilir.

Sizde bu yöntemi telefonunuzda deneyerek sonuçları bizimle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu