NASIL YAPILIR

Samsung Telefonum Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu

Samsung akılı telefon kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konu kendi kendine kapanmasıdır. Bu genel olarak Android telefonların sorunudur. Ancak en çok tercih edilen marka Samsung akılı telefonlardır. Samsung telefonum kendi kendine kapanıyor sorunu için çözüm önerileri sunuyoruz.

samsung telefonum kendi kendine kapanıyor teknoaracı

Akılı telefonların kendi kendine kapanması sorunu kullanıcıların oldukça canını sıkan bir sorun. Türkiye de Samsung mrkası en çok tercih edilen akılı telefon markası olduğu için. Genel olarak Samsung telefonum kendi kendine kapanıyor. Şikayetleri sıkça geliyor. Bu gibi durumlar da kullanıcı ilk olarak teknik servisin yolunu tutuyor. Teknik servise gitmeden bu sorunu çözebileceğiniz yöntemleri sizinle paylaşmak istedik. Samsung telefonunuz da donanımsal bir sorun yoksa bu yöntemlere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Peki donanımsal sorunlar ne olabilir ? İlk başta batarya sorunu olabilir. Bataryanın ömrü bitmiş olabilir. Ve telefonunuz kendi kendine kapanıyor olabilir. Yada işlemci de bir sorun olabilir. Bunların dışında yazılımsal bir sorun olabilir. Yazılımsal sorunlar da sizde Samsung telefonun kendi kendine kapanma sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Samsung Telefonlar Neden Kendi Kendine Kapanır

Samsung telefonlar kendi kendine kapanıyor soruna ilk adım olarak yazılım güncellemesi yapabiliriz. Evet Samsun telefonun kendi kendine kapanması sorununda yazılım güncellemesi yaparak çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca Uygulama güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. Tüm uygulamaların güncellemelerine kontrol edin. Bu sorununuzu çözmedi mi o zaman diğer adımlara geçelim

Bilinmeyen Uygulamalar

Bilinemeyen uygulamalar samsung telefonunun kendi kendine kapanmasına neden olabilir. Bilinmeyen uygulamalar arka planda telefonun kendi kendine kapanmasına neden oluyor olabilir. Bilinmeyen uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Play Store de ki uygulamalarını kullanmanız sorunu çözebilir. Peki bu uygulamaları nasıl bulacağız.

bilinmeyen uygulamalardan uzak durun teknoaracı

Önce Play Store giriş yapıyoruz. Menü-Ayarlar-Uygulamalarım seçeneğinden kullandığınız uygulamaları görebilirsiniz. Daha sonra cihazınız da Ayarlar-Diğer- Uygulamalar- Çalışıyor seçeneğinde Play Store de olmayan uygulamaları bulun. Ve bu uygulamayı telefonunuzdan kaldırın.

Açık Kalması Gereken Uygulamaları Kontrol Edin

devre dışı uygulamlar teknoaracı 1

Android işletim sisteminde bazı uygulamalar devamlı açık kalmak zorundadır. Bu uygulamalar telefonunuzun çalışabilmesi için geri planda çalışmak zorundadır. Samsung telefonunuz kendi kendine kapanıyorsa geri planda çalışması gereken bir uygulama kapanmış olabilir. Ayalar-Uygulamalar- Devre Dışı seçeneğini seçin. Burada devre dışı kalan çalışması gereken uygulamayı aktif edin.

Sistem Yazılımını Kontrol Edin

fabrika ayalarına dönme teknoaracı

Sistem yazılımı Android işletim sistemidir. Şayet her şeyi yaptınız. Ancak Samsung telefonunuz kapanmaya devam ediyorsa telefonu fabrika ayalarına döndürün. Nasıl Yapıldığını bilmiyorsanız.

Açılmayan Android Telefonlara Format Atmak

Konumuza göz atabilirsiniz. Android telefonlara format atmak. Kendi kendine kapanma sorunlarına çözüm olabilir.

Tüm bunları yaptığınız halde Samsung telefonunuz kendi kendine kapanmaya devam ediyorsa donanımsal bir sorun olabilir. Teknik servise gitmeniz de fayda var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu