SOSYAL MEDYA

Seyyar Satıcı Yaşlı Teyzeyi Ağlatan YouTuberlara Tepki Sosyal Medyadan Geldi

Seyyar satıcılara zabıta gibi yaklaşarak video çeken iki YouTuber yaşlı bir seyyar satıcı teyzeyi ağlatınca tepki çektiler. YouTube sosyal sorumluluk adı altında videolar çeken “İyilik Adamı” başlıklı iki YouTuber son çektikleri videoda yaşlı bir teyzeyi ağlatınca tepki aldılar.

Yasli Teyzeyi Aglatan YouTuberlar

YouTube videolarında artık izlenme sayısını artırmak için her şeyi yapan YouTuber görmeye alıştık. İnsanların duyguları ile oynayan onları tiye alanları gördük. En yakınlarına amcasına bile izlenme sayısını artırmak popüler olmak için “Kışkırtma” adı altında hakaret yağdıran milyonlarca takipçisi olan YouTube fenomenlerini gördük. Bu örnekte olduğu gibi bir benzerini iyilik adamı başlıklı videoları ile tanınan iki YouTuber’dan geldi. Bu iki YouTuber seyyar satıcıların yanlarına zabıta gibi yaklaşıp ceza yazacaklarını söylüyorlar. Gerçekte amaç farklı olsa da bunun adını sosyal deney olarak gösteriyorlar.

Yaşlı Seyyar Satıcı Teyzeyi Ağlatan YouTuber’lara Tepki Gecikmedi

YouTube kanallarında sosyal sorumluluk adına videolar çeken ve insanlara yardım ettiklerini söyleyen iki YouTuber seyyar satıcıların yanlarına yaklaşıp zabıta olduklarını ceza yazacaklarını söylüyorlar. Ancak yaşlı bir seyyar satıcı Teyze ceza alacağını duyunca göz yaşlarına hakim olamıyor. Tam da tepkiler bu noktada geliyor. İki YouTuber daha sonra teyzeye ceza yazmayacaklarını video çektiklerin insanların onlara nasıl yaklaştığını görmek için video çektiklerini açıklayarak zarf içinde hediye veriyorlar.

Yasli Seyyar Satici Teyzeyi Aglatan YouTuberlara sosyal medyadan tepki gecikmedi

Yaşlı teyzenin ağlaması doğal olarak sosyal medyadan her iki YouTuber’a tepkileri geciktirmedi. Sosyal Medya kullanıcıları ” Bunun adı sosyal deney falan değil düpe düz insanların korkuları üzerinden ŞOV yapmaktır.” şeklinde ağır tepki gösterdiler.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR : Postegro Uygulamasıyla Gizli Instagram Profillerini Görmek

İki YouTuber insanlara 900 TL yardım etmek için böyle bir video çekmiş. Ancak neden insanlara yardım ederken onlara zabıta olduklarını ceza keseceklerini söyleyerek korku verdiklerini açıklamıyorlar. Bir çok sosyal medya kullanıcısı bu videonun ne yardım için, nede sosyal bir deney için yapıldığını sadece insanların korkuları üzerinden izleyici sayısını artırmak için çekildiğini savunuyor.

Yasi Teyzeyi aglatan YouTuber sosyal medydan tepkiler

Umarız artık YouTube kanallarında izleyici sayısını artırmak için bu tür videoların çekilmesine bir son verilir. İnsanların korkuları üzerinden video çekmek sonunda yardım ediliyor olsa da yanlış olduğunu düşünüyoruz ve YouTuber arkadaşların daha duyarlı olamasını bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Haber Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri Teknoloji Haberleri