NASIL YAPILIR

Silinen WhatsApp Mesajları Geri Getirme 2020

Silinen WhatsApp mesajlarınızı nasıl geri getirirsiniz? Silinmiş WhatsApp mesajlarınızın yedeklerini geri yükleme silinen WhatsApp mesajlarını geri yükleme yöntemleri bu yazımızda bulacaksınız.

whatsapp silinen mesajları geri getirme teknoaracı

WhatsApp en çok kullandığımız uygulama, en özel mesajlarımız iş ile ilgili önemli mesajlarımız hep WhatsApp üzerinde peki ya bu önemli olan konuşmalar silinirse ne olacak nasıl geri getireceğiz ben biliyorum diyenler konuyu okumasınlar. Bu konu WhatsApp mesajları silindikten sonra geri getirme yöntemlerini bilmeyen ziyaretçilerimiz içindir.

WhatsApp yedekleme sistemi ile bu işlem daha basit ve kolay olacaktır. WhatsApp yedekleme konusunu ve daha sonra yedeklenen mesajların tekrar nasıl telefonunuza aktaracağınızı bu yazıda bulacaksınız.

WhatsApp Yedekleme Nasıl Yapılır

WhatsApp yedekleme iki şekilde yapılır birinci Google Drive üzerinden yedekleme yapılır ve ikinci yedekleme local olarak yapılan yedeklemedir. İki yedekleme arasında ki farka kısaca değinelim sizi detaylarla boğmak istemiyorum birinci Local yedekleme son yedi günün yedeğini ayrı ayrı tutmaktadır. Yani son iki gün önceki yedekleri tekrar yüklemek istediğiniz zaman Local yedekleme kullanmak zorundasınız. Evet daha detaylı olarak aradaki farkları anlatmaya gerek bizim konumuz WhatsApp da silinen mesajları geri yükleme olduğu için biz alınan yedekleri tekrar telefona yükleme konusuna geçebiliriz.

WhatsApp Yedeklemeyi Bulma ve Yükleme

Öncelikle WhatsApp da yedeklemeyi nasıl bulacağınızı anlatalım. WhatsApp Ayarlar kısımına giriyoruz. Buradan Sohbetler bölümüne giriş yapıyoruz ve Sohbet Yedeği seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfada Yerel Saat ve Gogole Dirve yedeklemesinin tarihini göreceksiniz bu son yedeğiniz oluyor. Bizim yükleyeceğimiz kısım da tam burası.

WhatsApp yedeklemeyi geri yüklemek için uygulamayı telefondan kaldırmak zorundasınız. Uygulamayı telefondan kaldırdıktan sonra tekrar Google Play üzerinden WhatsApp uygulamasını telefonunuza yükleyin. WhatsApp yedekler geri yüklensin mi diye soracak. Bu seçeneğe onay verin. Ve yedekleriniz geri yüklenmiş olacak.

Yerel yedeklerden WhatsApp yedeklerini geri yükleme, bu yöntemle nasıl WhatsApp yedeklerini yükleyeceğiz. Telefonda Dosya Yöneticisine giriş yapın. Dosya Yöneticisinde Dahili Bellek seçeneğini seçin. Burada listelenmiş dosyalar içinden WhatsApp dosyasını seçin. WhatsApp klasöründe Databeses giriş yapın. Burada göreceğiniz “msgstore.db.crp12” şeklinde ki WhatsApp yediğinizi kurabilirsiniz.

Evet arkadaşla WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemini bu yöntemlerle yapabilirsiniz takıldığınız yada yapamadığınız yer varsa yorumlar kısımından bizlere yazın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu