NASIL YAPILIR

Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor Hatası

Windows İşletim Sistemlerinde Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor Hatası Ve Çözüm Yolları

Windows kullanıcılarının sıkça karşılarına çıkan ve can sıkan bir hata “Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor” hatası genel olarak oyun yüklerken yada dosya yüklerken karşınıza çıkar. Ve çözüm yöntemini bilmediğiniz zaman epeyce can sıkıcı bir sorun olabilir. Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor sorunun çözümü nedir ? Sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz.

sistem belirtilen dosyaya ulaşamadı sorunu windows

Bu hatanın çeşitli nedenleri olabilir. Ancak genel olarak Sabit diskteki verileri kopyalamaya çalıştığınız zaman bu hata ile karşılaşırsınız. Ancak hatanın neden olduğundan çok çözümü nedir üzerinde duracağız. Dediğimiz gibi hatayı çeşitli nedenlerden dolayı alabiliriz. Peki çözüm yolu nedir birçok çözüm yolu vardır.

Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor Hatası Çözüm Yöntemleri

PowerSell yöntemi kullanma

PwerSell ile sistem belirtilen dosyayı bulamıyor 1

Windows işletim sistemi kullanıyor ve bu hatayı alıyorsanız. PowerSell yöntemi ile bu hatadan kurtulabilirsiniz. PowerSell yöntemi ile Windows işletim sistemi bozuk dosyalarını düzeltebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Windows Arama-Powersell olarak arama yapın-Yönetici Olarak Çalıştırın-PowerSell kutucuğunu gördüğünüzde SFC/scannow komutunu girin ve Enter tuşuna basın. Sistem dosya denetleyici programı dosyalarınızı tarayacak ve bozuk dosyaları onaracaktır. İşlem bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu yöntem ile “Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor” sorununu çözebilirsiniz.

Sabit Disk Sürücülerini Güncelleme

Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor Sorunun çözümü için ikinci yöntem sabit disk sürücülerini güncellemek tir. Bu hatayı almanın bir nedeni de sabit diskinizde ki bir dosyanın silinmiş olaması yada sabit diskinin işletim sistemindeki bir dosyayı bulamıyor olması olabilir. Bundan dolayı bu hatayı alan kullanıcıların sabit disk güncelleştirmesi gerekir.

sabit disk güncelleştirme ile sorun çözme

Yapmanız gereken Bilgisayarım simgesini sağ tıklayın-Özellikler-Aygıt Yönetici-Disk sürücülerinin yanında ki ok işaretini tıklayın ve açılan pencereden sabit disk sürücülerini güncelleştirin. öylece Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor hatasını çözebilirsiniz.

Windows Güncelleme Yöntemi

Bu hatayı alan kullanıcıların en pratik çözüm yöntemi Windows işletim sistemini güncelleme yapmaları olacaktır. Uzun süredir Windows güncelleştirmesi yapmıyorsanız. Windows eski dosyalarda belirtilen dosyayı bulamıyor olabilir. Windows güncelleştirmesi yaparak Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor sorununa çözüm bulabilirsiniz.

sabit disk güncelleştirme ile sorun çözme 1

Windows güncelleştirmesi yapmak için izlemeniz gereken adımlar. Windows Ayarlar kısımına giriş yapın. “Güncelleştirme ve Güvenlik” kısmına giriş yapın. Güncelleştirmeleri denetle butonuna basın ve güncelleştirmeleri yükleyin.

Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor hatasının çözüm yollarını sizler için bir araya getirdik. Umarız sizin içinde faydalı olmuştur. Sizde bu hata ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Windows 8.1 Türkçe Olarak İndirme ve Kurulumu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar