SOSYAL MEDYA

Skype Büyük Güncelleme İşte Yeni Gelen Özellikler

Microsoft Skype için büyük bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile gelen özellikler heyecan yaratıyor. Gelen özelikler arasında gürültü önleyiciyi ortadan kaldırma.

Skype uzun süredir hem yazılı hem de görüntülü iletişim aracı olarak kullanılıyor. Microsoft Skype için önizleme versiyonu güncellemeyi yayınladı. Yeni güncelleme Skype için büyük özellikleri beraberinde getirdi. Gelen güncelleme de en büyük özelik kalabalık ortamlarda daha kolay kullanım sunan gürültü giderici olacak. Skype yeni gelen özelikler arasında en büyük özelik sanırız kalabalık ortamlarda toplantılara katılmak zorunda kalan kişilerin işine yarayacak olan aktif gürültü engelleme özelliği olacaktır.

Skype bir zamanlar anlık mesajlaşma uygulaması olarak oldukça popülerdi. Daha sonra WhatsApp ve Telegram gibi uygulamaların çıkması ile birlikte pabucu dama atılmış biraz unutulmuştu. Ancak Microsoft tekrar sosyal medya platformu olarak gündeme taşımaya kullanılma oranını artırmak için ataklara başladı. Gelen yeni özellikler de Skype uygulamasını tekrar gündeme taşıyacak gibi görünüyor. WhatsApp ve Telegram gibi uygulamalara alternatif olarak kullanılabilecek bir uygulama olarak gündeme gelebilir.

Skype Güncellemeyle Gelen Özellikler

Skype guncellemesiyle gelen yeni ozellikler
Skype Gelen Yeni Özelikler
  • Gelen güncelleme ile birlikte aktif gürültü engelleme özelliği Skype geliyor.
  • Windows 10 işletim sistemi için WAN desteği gelecek. Bu özellik ile birlikte artık şifre girmeden farklı hesaplar arasında geçişler mümkün olacak.
  • Görüşmede olanları görebilmeye yarayacak katılımcılar düğmesi eklenecek.
  • Uygulamada gizlilik ile ilgili ayarlar Gizlilik sekmesinde daha üst sıralara taşınacak.
  • Uygulamanın genel olarak performansı daha da artırılacak.

Yeni gelecek güncelleştirmeler arasında ki özellikler bunlarla da kısıtlı değil. Microsoft açıklamalarına göre Skype güncelleştirme sonrası gelecek ve şuan geliştirme aşamasında olan özellikler arasında şunlarda yer alıyor.

  • Safari tarayıcısına Skype desteği gelecek.
  • Chromium tabanlı internet tarayıcılarına Skype desteği gelecek.
  • Skype Web versiyonuna arka planı bulanıklaştırma özelliği gelecek.
  • Toplantıları kilitleme özelliği gelecek.
  • Telefonla arayabilme özelliği gelecek.

Skype gelen büyük güncelleme şuan için bilgisayar ve Android telefonlar için kullanılabilir durumda. Sizde bu güncellemeyle gelen özellikleri kullanmak istiyorsanız. Skype güncellemesini yapabilirsiniz. Size göre yeni gelen özelliklerle Skype WhatsApp uygulamasından kullanıcı çekebilir mi ? Yorumlarınız da belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu