SİNEMA ve DİZİ

Tek Sezonluk 9 Kaliteli Netflix Dizisi

Uzun dizilerden sıkıldınız mı ? Tek sezonda bitecek kaliteli diziler mi arıyorsunuz ? O halde sizler için hazırladığımız 9 Kaliteli Tek Sezonluk Netflix Dizisi Listemize göz atabilirsiniz.

Yıllar süren her hafta merakla beklediğiniz diziler artık ilginizi çekmiyor mu ? Tek sezonda 4-5 bölümde merakınızın gitmesini ve dizinin son bulmasını mı bekliyorsunuz. O halde Netflix ve benzer platformlar artık tek sezonluk diziler yayınlamaya başladılar. Böylece izleyicinin ilgisini yıllara yaymadan, tek bir sezon da izleyiciyi ekran başına çekmeyi hedefliyor. Netflix Tek Sezonluk Diziler ve benzerlerinin çekilme amacı tam da bu artık ne dizi yapımcıları ne izleyiciler yıllarca süregelen hikayelerden sıkıldı. İzleyiciler artık tek bir sezon da 4-5 bölümde dizinin bitmesini istiyorlar.

Tek Sezonluk 9 Kaliteli Netflix Dizisi

Artık yapımcılar da yıllarca süren ve hikayeleri doldurmak için saçma sapan hikayelerin olması yerine gerçek anlamda dizinin hikayesini tam olarak ortaya koymak amaçlı olarak sezonluk olarak mini diziler çekmeye başladılar. Sizde bu karantina günlerinde hafta sonu kısıtlamalarında evde hoş vakit geçirmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız. Tek sezonluk Netflix dizileri listemize göz atabilir. Kendinize göre olan dizilerden bir veya bir kaçını izleyebilirsiniz.

Unbelievable Bir Kadının Uyanışı

Unbelievable tek sezonluk netflix dizisi

Tek sezonluk minin Netflix diziler listemizde ilk sırayı oldukça ilginizi çekecek bir dizi ile karşınızdayız. 2019 yapımı dizi genç bir kadının tecavüze uğradıktan sonra yaşadıklarını konu alıyor. Suç ve Dram türünde ki dizi tecavüze uğrayan genç kadının polise başvurması ile başlıyor. Ancak hem tecavüze uğruyor hem de polise başvurması ile mağduriyeti artıyor. Tam bu noktada iki kadın dedektif devreye giriyor. Kadın dedektiflerin devreye girmesi ile tecavüze uğrayan kadının hukuk mücadelesi başlıyor. Suç ve dram türü dizilerden filmlerden hoşlanıyorsanız Unbelievable dizisini izleyebilirsiniz.

Evil Genius Suç Belgeseli Tek Sezonluk

Evil Genius Netflix mini belgesel dizi

Gerçek bir suç belgeseli Evil Genius sizi ekranlara bağlayacak türden gizem ve suç dizisi olarak karşımıza çıkıyor. 2018 yapımı belgeselin konusu gerçek hayattan alınmış. Pensilvanya’da yaşanan bir banka soygunu üzerine kurulu belgesel. Soygunu kimin yaptığı üzerine durmaktadır. Acaba banka soygununu gerçekten bir suçlu mu yapmıştır ? Yoksa soyguna zorlanan bir rehine midir ? işte bu sorunun cevabını arayan mini belgesel dizisini Netflix de izleyebilirsiniz.

Alias Grace 19. Yüzyıl Polisiye

Alias Grace 19. Yuzyil Polisiye

Suç türünde ki dizi bir kadın üzerine kurulmaktadır. Kanada da yaşayan Alias Grace adında ki kadın cinayet suçundan tutuklanır. Ancak bir terslik vardır. Bu kadın hiçte cinayet işleyecek bir kadına benzememektedir. Kadının gerçekten katil olup olmadığı üzerine kurulu mini dizi de Amerikan Psikiyatrist Simon olaya dahil olması ile daha da gizemli bir hal alacaktır. Kadının gerçek katil olup olmadığı üzerine kurulu suç konulu mini diziyi Netflix platformundan izleyebilirsiniz.

Flint Town Politik Gerilim

Flint Town Politik Gerilim

Flint Town suç türünde bir mini dizi. Netflix tarafından yayınlanan sezonluk diziler listemizde yer alan dizi Amerikan iç işlerinde ki gizem ve entrikalara yer vermektedir. ABD polis teşkilatının yaşadığı personel zorluklarını maddi sıkıntılarını ekrana yansıtırken tam bu sırada ABD belediye başkanlığı sırasında yaşanan sıra dışı gelişmeler ve sokakların birbirine girmesini konu edinen dizide Amerikalılar bile bu karışıklıkların perde arkasını tam olarak bilmemektedir. Sizde politik suç gerilim türünü seviyorsanız bu dizi tam olarak size göre 2018 yapımı dizinin IMDb puanı 7.9 gibi oldukça yüksek bir puan almış.

Wild Wild Country Bir Tarikatın Öyküsü

Wild Wild Country Bir Tarikatin Oykusu

Dünyada herkesi hayretler içine düşüren bir tarikat Wild Wild Country hikayesini konu alan mini dizi de guru Osho ve tarikatının hikayesini konu edinmektedir. Hindistan dan ABD gelen ve bir çiftlikte kendi tarikatını kuran bu tarikat lider kendi yaşam alnını kurmuştur. Ancak halk bu tarikatı istememektedir. Sadece halk değil devlet de bu tarikatın zararlı olduğunu düşündüğü için sıcak bakmamaktadır. Gerçek bir hikayeden gerçek tanıkların anlatımları ile hazırlanan Netflix belgeseli tarikatlar ve gizemleri sevenler için izlenmesi gereken bir yapım. 2018 yılı yapımın IMDb puanı 8.2 gibi oldukça yüksek.

 Godless Vahşi Batı Hikayesi

Godless Vahsi Bati Hikayesi

Western filmlerini seviyor musunuz ? Geçmişte ki Pazar günleri sabah erken saatlerde yayınlanan kovboy filmlerini hala unutamadınız mı ? o halde sizi çocukluğunuza götürecek 2017 yapımı mini dizi ile karşınızdayız. 1880 yılında geçen dizi de vahşi batı konu ediniyor. Vahşi kovboyların hüküm sürdüğü Amerika da tek bir yer bu durumdan hariçtir. La Bella kasabasın da genellikle kadınlar yaşamaktadır. Ve burada huzur vardır. Tabii kanun kaçağı ve çete liderinin gelmesi ile her şey değişecektir. Sizde Vahşi Batı filmlerinden hoşlanıyorsanız IMDb puanı 8.3 olan bu mini dizi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Unorthodox Yahudi Bir Kadının Hikayesi

Unorthodox Yahudi Bir Kadinin Hikayesi

Bir kadın ve onun zor yaşamı üzerine kurulmuş bir dizi. Esty adında ki kadın Yahudi bir bir topluluğun içinde katı kurallar içinde büyümüştür. Ve nihayetinde zorla evlendirilen Esty çocuğu olmayınca üzerinde ki baskılar daha da artmış yaşamı çekilmez noktaya gelmiştir. Ve bir gün Esty bulunduğu topluluktan kaçarak Almanya’ya yerleşir. Ve hiç görmediği özgürlükler ve rahat bir yaşam tarzı belirir. Artık onun için yaşam eskisi gibi olmayacaktır.

Maniac Zihne Yolculuk

Maniac Zihne Yolculuk

2018 yapımı bilim Kurgu türünde dizi de Owen adında ki kadının etrafında dönmektedir. Owen şizofreni hastasıdır ve çevresi ailesi onu artık yüz karası biri olarak görmektedir. Herkesin onu dışladığı bir noktada çaresizlik içinde iken bir ilaç firmasının denekleri arasında kendini bulacaktır. Bu ilaç firması buldukları ilaç sayesinde her hangi bir yan etki olamadan tüm sorunları ortadan kaldırdığını iddia etmektedir. Peki gerçekten bu doğru mudur ? Aslında hiçte her şey ilaç firmasının anlatığı gibi değildir. Bilim Kurgu filmlerini sevenlerin kaçırmaması gereken mini dizi Maniac IMDb puanı 7.8 olarak belirlenmiş.

The Pharmacist İlaç Sektörünün Gerçek Yüzü

The Pharmacist Ilac Sektorunun Gercek Yuzu

2020 yapımı belgesel ve suç türünde ki mini dizimiz de ilaç sektörünün gerçek yüzü ortaya konuyor. Aslına hiç bilmediğimiz masum olarak gördüğümüz ilaç sektörünün ne kadar yozlaştığını konu ediniyor. Dizinin kahramanı eczacı Dan oğlunu uyuşturucu çetelerinin çatışmasında oğlunu kaybetmiş sıradan bir baba iken polisin oğlunun katilerini bulmak konusunda yeterli çalışmayı yapmadığını düşünmesi ile her şey değişecektir. Sıradan bir yaşam dışında oğlunun katilerini ararken ilaç şirketlerinin ne kadar yozlaştığını uyuşturucu dünyasını seyircinin gözleri önüne serecektir. Netflix belgeselleri arasında oldukça iyi bir puan alan bu mini belgesel suç türündeki yapımı da izleyecekleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere 9 Kaliteli Tek Sezonluk Netflix dizilerini listeledik. Tek bir sezonda bitecek yıllara yayılmayan diziler hakkında sizde görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu