NASIL YAPILIR

Telegram Uygulamasına WhatsApp Sohbetleri Nasıl Aktarılır

Teknoloji dünyası aylarca WhatsApp uygulamasının gizlilik ilkelerini tartıştı. Özel hayata müdahale edildiğini WhatsApp uygulamasının insanların özel konuşmalarını Facebook dahil başka şirketlerle paylaşacağını savundu. Nihayetinde bir çok insan alternatif aradı ve Telegram uygulamasına geçiş yaptı. Peki WhatsApp sohbetleri Telegram uygulamasına nasıl aktarılır ? Bu soru da kafalarda oluşmaya başladı. Bugün sizlere Telegram uygulamasına WhatsApp sohbetlerinizi nasıl aktaracağınızı anlatacağız.

Telegram Sohbet Gecmisini WhatsApp Tasima

Son günlerin en tartışmaları konularını yaşadık. Gizlilik ilkeleri mevzusu acaba eşimizle arkadaşımızla konuştuklarımız, paylaştıklarımız üçüncü taraflarla paylaşılıyor mu ? En mahrem bilgilerimiz birilerinin eline ticari amaçlı olarak geçiyor mu ? tüm bu soruları sorduran ve tartışmanın fitilini ateşleyen WhatsApp yeni gizlilik anlaşması oldu. Daha önce de haberlerimiz de WhatsApp şirketinin yeni gizlilik ilkeleri doğrultusunda yasal olarak tüm verilerimize ulaşmak istediğini sizlere aktarmıştık. Elbette bu WhatsApp uygulamasını kullananları son derece tedirgin etti. Günlerce WhatsApp uygulamasının gizlilik ilkeleri ile yatık kalktık. Ve sonunda bir çok kullanıcı alternatif uygulamalar aradı. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında geçiş yaptı. Ve bir çok insan Telegram uygulamasına geçiş yaptı. Sonuç olarak da daha önce kullandığı WhatsApp sohbet geçmişini yeni uygulamasına nasıl geçireceğini kara kara düşünmeye başladı.

WhatsApp mesajlarini Telegram uygulamasina aktarma

İşte bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında ki sohbet geçmişinizi Telegram uygulamasına nasıl aktaracağınızı detaylı olarak anlattık. Telegram uygulaması da son güncellemesi 7.4.1 sürümü ile bu sorulara cevap verdi. Telegram güncellemesi ile birlikte çok rahat şekilde WhatsApp sohbet geçmişini Telegram uygulamasına aktarabilirsiniz. Bu geçiş bir kaç dakika içinde gerçekleştirilebiliyor. Elbette WhatsApp uygulamasında çok sayıda sohbet geçmişi olan kullanıcılar bu geçiş için biraz zaman ayırmak zorunda kalabilirler. Ancak WhatsApp uygulamasından Telegram uygulamasına geçiş yapmak istiyorum diyenler bu zamanı ayırmak zorunda kalacaklar.

Telegram Uygulamasına WhatsApp Mesajlarını Aktarma İşlemi

WhatsApp uygulamasına elveda deyip Telegram macerasını başlatmak isteyen kullanıcılar. WhatsApp da bulunan mesajlarını Telegram uygulamasına nasıl aktaracak. Bunu yedi adımda gerçekleştireceğiz. Ve WhatsApp konuşmalarınız Telegram uygulamasına geçmiş olacak. O halde artık aktarma işlemine başlayalım.

İlgili Konu : WhatsApp İlk Geri Adımı Attı Gizlilik İlkeleri 15 Mayısa Ertendi

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • Telegram uygulamasına aktarmak istediğiniz mesajlarınızı seçin.
  • Seçenekler menüsüne giriş yaparak. “Sohbeti Dışa Aktar.” seçeneğini seçin.
  • Medyasız seçeneğini yahut Medyayı dahil et seçeneklerinden birini seçin.
  • Paylaşım menüsünden Telegram’ı seçin.
  • Sohbet geçmişinden aktarmak istediğiniz Telegram sohbetini seçin.
  • Mesajlarınızın Telegram uygulamasına aktarıldığını gösteren bir istem gelecek. ” İçe aktar” seçeneğini seçin.

Evet tüm mesajlarınızı Telegram uygulamasına aktarmış oldunuz. Ancak şuan için bu özellik sadece iOS yani iPhone cihazlar için geçerli. Android cihazlar için de gelecek günlerde bu özelliğin gelmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu