SOSYAL MEDYA

Telegram Video Görüşme Özelliği Geliyor

Son zamanlarda gelen güncellemelerle Telegram anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp rakibi olmaya devam ediyor. Her güncelleme ile yeni özellikler kazanan uygulamada eksik olan özelik video görüşme özelliği geldi.

telegram video görüşme özelliğ1

Anlık mesajlaşma uygulaması deyince hiç kuşku yok ki aklımıza WhatsApp geliyor. WhatsApp o kadar hayatımıza girmiş durumda ki diğer mesajlaşma uygulamalarını şuan için gözümüz görmüyor. Ancak Teknolojiyi yakından takip edenler Telegram uygulaması adını çoktan duydular. Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından altı yıl önce geliştirilen anlık mesajlaşma uygulaması. Arada zaman geçtikçe kendini ispat ediyor. Hızla kullanıcı kitlesini artırmaya devam ediyor. Tabii bu hızlı yükselişte Telegram uygulamasına gelen yeni özelliklerin etkisi büyük.

Şuan için ülkemizde ki kullanıcıların çok farkında olmadığı Telegram uygulaması dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Gelen özelliklerle beraber artık ülkemizde de Telegram adı duyulmaya ve kullanılmaya başlandı.

Telegram Video Görüşme Özelliği Nasıl Aktif Edilir

Yukarıda dediğimiz gibi anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp uygulamasına rakip olmaya devam ediyor. Her yeni özelik ile WhatsApp en büyük rakibi olama yolunda ilerleyen uygulama en büyük eksiği olan videolu görüşme özelliğini de kazanıyor.

telegram videolu görüşme aktif etme1

En büyük eksik olarak gösterilen Telegram videolu görüşme özelliği test edilmeye başlandı. iOS Beta sürümünde kullanıcılara açıldı ve test edilmeye başlandı. Böylece en büyük rakibi WhatsApp bir adım daha yaklaşmış oldu.

Telegram videolu görüşme özelliğini etkinleştirmek için Ayarlar bölümüne giriş yapıp en alta yer alan “Deneysel Özellik” butonu aktif etikten sonra profil menüsünde “Video Arama” seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için karşı tarafta da video görüşme özelliğinin aktif olması gerektiğini unutmayın. Bu özelliğin yakın zamanda iOS ve Android sürümlere gelmesi bekleniyor.

Silinen WhatsApp Mesajları Geri Getirme 2020

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu