SOSYAL MEDYA

Twitter Süper Takip Özelliği Kullanıcılardan Tepki Alıyor

Twitter yakın zamanda “Süper Takip” adını verdiği yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Süper Takip özelliğine kullanıcılar #RIPTwitter hashtagi ile tepki vermeye devam ediyor.

En çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında gelen her yeni adımı ile tartışma konusu olan hata ülkemizde de epeyce tartışılan Twitter yeni bir tartışmanın tam ortasında kaldı. “Analist Günlüğü Etkinliği” adında Twitter geleceğinin konu edinildiği toplantıda yeni bir özellik ortaya çıktı. Buna göre bazı gönderilerin ücretli olabileceği gündeme gelmişti.

Ucretli Twitter Donemi Basliyor

Twitter gönderilerinin ücretli olma ihtimalli kullanıcıların büyük tepkisini çekti. Kullanıcılar #RIPTwitter hashtagi altında Twitter’a tepkilerini dile getirmeye devam ediyor. Getirilmesi planlanan özelikse isteyen kişiler gönderilerini ücretli olarak kullanıcılara sunabilecek. Yani takip edenler takip ettikleri kişilerin gönderilerini ücret karşılığı görebilecekler. Yani bir çeşit abonelik sistemi getiriliyor. Tabii bu ücretli takip olayı kullanıcılardan tepki almakta gecikmedi.

Twitter Ücretli Takip Dönemi

Twitter ücretli takip düşüncesi bir çok kullanıcıdan tepki çekiyor. Oysa içerik üretenlerin belli bir gelir elde etmesi yadırganacak bir durum değil. Ancak insanların ücretli olarak Twitter üzerinden gönderilen içerikleri takip etme düşüncesine tepki vermesi de doğal görünüyor.

Ülkemizde ve dünyada Twitter üzerinde en çok abonesi olan ünlüler ve popüler kişilerin olduğu düşünülünce bu kişiler zaten bir şekilde para kazanıyor. Zenginin daha çok zengin edilmesi mantığını kullanıcılar kabul etmiyor ve ücretli Twitter gönderileri düşüncesine karşı çıkıyor. Twitter kullanıcıları uzun süredir ücretsiz olarak kullandıkları sosyal medya platformunun ücretli hale gelmesine tepki veriyor. Bu ücretli olma tarafı kısmen de olsa kullanıcılar para verme düşüncesine tepkilerini gösteriyor. Twitter marka stratejisti Scott Steinberg kullanıcıların bu tepkilerini doğal olarak görüyor ve hak veriyor.

Ancak görünen o ki artık sosyal medya platformları yavaş yavaş ücretli sisteme geçecekler. İçerik üretenlerin ve sitelerin daha fazla gelir elde etmesi mantığına dayalı sistem günlük hayatımıza girecek gibi görünüyor. Sosyal medya ya da diğer platformlar da içerik üretenlerin bu içeriklerden para kazanması ve daha faza içerik üretmesi amacına yönelik bu sistem giderek oturacak gibi görünüyor. Peki siz ücretli Twitter gönderilerini takip eder misiniz ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu