SOSYAL MEDYA

Unutulan Instagram Şifresini Kurtarma

Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformu en çok kullanılmasına rağmen kimi kullanıcılar Instagram hesabını dondurma kararı alabiliyor. Instagram hesabını dondurduktan sonra unutulan şifreler nasıl kurtarılır.

untulan ınstagram şifre kurtarma teknoaracı

Instagram son yılların en popüler sosyal medya platformu ancak bazı kullanıcılar bazı sebeplerden dolayı Instagram hesabını dondurma karar veriyor. Instagram dondurma işlemi tamamen kapatma olayından farklı, tamamen Instagram hesabını silmeden belli bir süre kullanmak istemeyen kullanıcı ınstagram hesabını dondurmaya karar veriyor. Dondurulan Instagram hesaplarına kullanıcı adınızı ve parolanızı girdiğinizde aktif olabiliyor.

Instagram hesabını tamamen kapatmadan donduranlar belli bir süre sonra Instagram hesabını açmak istediğinde şifre unutma olayları ile karşılaşabiliyor. Instagram hesabını donduran kullanıcılar şifrelerini bir yere not etmedi ve hafızasında da tutamadı ise dondurduğu Instagram hesabına giriş yapamıyor. Peki dondurulan Instagram unutulan şifresi bulunabilir mi ? Bu yazımızda bunun cevabını sizlere vereceğiz.

Dondurulmuş Instagram Hesabının Şifresini Bulma

Sizde Instagram hesabınızı dondurdunuz aradan çok uzun bir süre geçmeden dondurduğunuz hesabınızı tekrar kullanmak istiyorsunuz. Bunun için Instagram Hesap Kurtarma işlemini gerçekleştireceğiz. Bu işlemle uzun süre geçmeyen dondurulan Instagram hesaplarını kurtarabilirsiniz. Ancak burada belirtmek istediğim bir nokta var bu işlem tamamen Instagram’dan geri dönüşlerin çok geç olduğunu belirten mesajlar alıyoruz. Instagram hesabnı dondurduktan sonra hesabınızı geri almanın yolunun bu olduğunu belirtelim evet geri dönüşlerin ne zaman olacağı konusunda kesin bir bilgi verilmiyor. Özellikle Instagram hesabını donduran ve çok uzun süre bekledikten sonra tekrar aktif etmek isteyen kullanıcılar Şifre kurtarma dönüşlerinin gelmediği konusunda geri şikayetleri olduğunu da belirterek Instagram Şifre Kurtarma işlevine geçelim.

Instagram Şifre Kurtarma Yöntemi

Instagram sayfasına giriş yapın, “Şifremi Unuttum” kısımına tıklayın. E-Posta adresinizi ve telefon numarasını sizden isteyecek. İstenilen bilgileri eksiksiz olarak girin. “Giriş Bağlantı Gönder” butonuna tıklayın. Tüm yapmanız gereke işlem bu arkadaşlar bundan sonra yapmanız gereken Instagram’ın size giriş bağlantısını göndermesini beklemek. Aradan uzun süre geçti ve Giriş bağlantısı size gönderilmedi ise bu kez deneyeceğimiz yöntem Instagram Destek Ekibine başvuruda bulunmak.

Bunun için izlememiz gereken yol, Instagram Hesabım Donduruldu sayfasına giriş yapmak, Kişisel hesap kullananlar burada Hayır işaretleyerek Açılan kutudan adınızı kullanıcı adınızı e-posta adresinizi ve ülkenizi girdikten sonra Gönder butonuna basın.

Bu noktada size ne zaman dönüş yapılacağı konusunda kesin bilgi verilmiyor şayet size dönüş yapılırsa hesabınızı doğrulamak için sizden bilgiler istenebilir. Arkadaşlar Instagram unutulan şifre kurtarma yöntemleri bunlardır yani tamamen size geri dönüş yapılmasını beklemek zorundasınız. Sizde unutulan Instagram şifresi hakkında görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısımından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TeknoKurdu TeknoKudu TeknoKurdu Teknokurdu Teknokurdu Teknoloji Haber Teknoloji Android Xiaomi Android Telefonlar