Mobil Teknoloji

Uygun Fiyatılı Xiaomi Mi 11 Mini Göründü

Android pazarının yeni yıldızı sayılan Xiaomi şirketinin uygun fiyatlı canavarı Xiaomi Mi 11 Mini göründü.

Android telefon pazarının yeni yıldızı olarak görünen Çinli şirket Xiaomi her geçen gün gücüne güç katmaya ve akılı telefon pazarından pay almaya devam ediyor. Huawei şirketinin ABD ile sorunlarından kaynaklı kaybettiği gücü kendi lehine çevirmeye kararlı şirket emin adımlarla ilerliyor. 2020 yılının son aylarında üst seviye telefonu Xiaomi Mi 11 modelinin tanıtımını yaparak gövde gösterisi yapan şirket. Yeni akılı telefonu mini canavar olarak görülen Xiaomi Mi 11 Mini modelini tanıtacağını açıkladı.

Xiaomi Mi 11 MIni Geliyor

Apple şirketinin iPhone mini modellerine rakip gösterilen yeni Xiaomi Mi 11 Mini Android telefon pazarını karıştıracak gibi görünüyor.

Xiaomi 11 Mini Teknik Özellikleri

Xiaomi şirketinin yeni mini canavarı Xiaomi Mi 11 Mini Android telefon pazarını kızıştıracak gibi görünüyor. Android telefonların giderek ekran boyutlarının büyümesi ve neredeyse tablet boyutlarına ulaşması birçok telefon kullanıcısının hoşuna gitmiyor. Telefonların küçük boyutlu olması gerektiğini düşünen kullanıcılar. Android ve iOS markalarından yeni ufak boyutlu telefonlar bekliyor. Apple şirketi bu pazarı kapmak için mini iPhone modelleri piyasaya çıkarırken. Android tarafında büyük akılı telefon üreticileri bu pazara pek girmek istemiyor.

Ancak son yılların Android telefon pazarında yükselen yıldız olarak görülen Xiaomi mini android telefon pazarına da el atıyor. Her bütçeye uygun android telefon üretmesi ile piyasada tutuna Xiaomi bu kez boyut olarak ufak ancak donanım olarak oldukça güçlü bir model ile karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi 11 Mini modelli Qualcomm şirketinin Snapdragon 870 işlemcisinden güç alacak. Yeni model 6 GB Ve 8 GB RAM seçenekleri ile piyasaya çıkacak. Kamera tarafında üçlü bir dizilişe yer verecek olan yeni Xiaomi mini modelinde 108 Megapiksel çözünürlükte ve 64 Megapiksel çözünürlük kamaralar bulunması bekleniyor. Kutusundan Android 11 ile çıkması beklenen Xiaomi Mi 11 Mini modelli MIUI 12.5 ile gelecek. Telefonun uygun fiyatla piyasaya çıkması bekleniyor. 400 Dolar bandında piyasaya çıkması beklenen Xiaomi Mi 11 Mini Türkiye pazarında da yerini alacak. Bakalım Xiaomi şirketinin mini boyutlarda ki yeni canavarı nasıl ses getirecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu