NASIL YAPILIR

Whatsapp da Kişinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız 2020

WhatsApp Türkiye’de ve Dünya da en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması, WhatsApp uygulamasında kişiyi engelleyebilmek özelliği mevcut peki whatsApp da engellendiğimizi nasıl anlarız WhatsApp engellendiğim de durum gözükür mü soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

whatsapp engellendimi sorusunun cevabı teknoaracı

WhatsApp kullanmayan akılı telefon kullanıcısı hemen hemen yoktur. İster Android işletim sistemine sahip bir telefon kullansın ister iOS işletim sistemine sahip bir telefon kullansın telefonu aldığında ilk kuracağı uygulamaların başında WhatsApp uygulaması geliyor çünkü artık normal mesajlaşmanın yerini WhatsApp uyuglamsı üzerinden mesajlaşma aldı gelen özelliklerle birlikte WhatsApp sesli arama ve WhatsApp görüntülü aramayı da gerçekleştirebiliyoruz. GSM şirketlerinin İnternet paketlerini artırması makul fiyatlarla İnternet paketlerini tarifeye eklemesi WhatsApp kullanımını bir kat daha artırdı.

WhatsApp kullanımı bu kadar artınca doğal olarak bazı sorularda ardı ardına gelmeye başladı. En çok sorulan soru WhatsApp engellendiği mi nasıl anlarım WhatsApp da engellendim mi acaba gibi sorular kullanıcıların en çok merak ettiği soruların başında geliyor. Facebook şirketine ait olan WhatsApp uygulamasının gizlilik politikası gereği bu tür bilgileri paylaştığı bir özelik uygulamada bulunmuyor. Engelleme tarafı gizli olunca merak konusunda giderek artıyor

WhatsApp da Engellendiğini Nasıl Anlarsın

Dediğimiz gibi WhatsApp uygulamasının engellendiğini gösteren bir özelliği bulunmuyor ama biz bazı tüyolarla WhatsApp engellendim mi sorusuna cevap arayabilirsin bu sorulara cevabı TeknoAracı da bulacaksın WhatsApp Engellendim mi sorusunun cevabını veren tüyoları sizler için derledik.

Tık işaretlerini kontrol et WhatsApp uygulamasında bildiğiniz gibi tık özellikleri var iki tık maviye dönerse mesajınızı karşı taraf okumuştur tek tık çift tıka dönerse mesajınız iletilmiştir ancak karşı taraf henüz görmemiştir. Şayet engellendiğiniz i düşündüğünüz kişiye mesaj yazın tek tık olarak kalıyor ikinci tık işareti gelmiyorsa büyük ihtimalle engellenmiş olabilirsiniz. Evet birinci kontrol edeceğimiz nokta tıklar olacak mesaj tek tık da kalıyor ve ikinci tık geçmiyorsa WhatsApp engellendiğiniz i düşünebilirsiniz.

Profil Resmiine bakarak Kontrol Etme WhatsApp profil resim bize whatsapp da engelli olup olmadığımızı gösterecek şayet konuştuğumuz kişinin profil resim birden kayboldu ise burada iki seçenek var birinci sizi engellemiş olabilir ikinci sizin numaranızı silmiş olabilir bunun için profil resim tek başına WhatsApp engelli olup olmadığınızı göstermez ancak bir ip ucu verir biz yine ilk tüyomuz da olduğu gibi profil resim kalkan arkadaşımıza kısa mesaj atarak tıkları kontrol ederek whatsapp engelli olup olmadığımızı kontrol edebiliriz.

WhatsApp dan Arama Yaparak WhatsApp engelli olup olmadığını anlama üçüncü tüyomuz sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi WhatsApp üzerinden arama gerçekleştirin hiç bir şekilde arama yapamıyorsanız kişinin sizi engellediğini düşünebilirsiniz.

Durum Bilgilerine Bakmak WhatsApp engellendiğiniz i anlamak için kişinin durum bilgileri daha önceden görünür durumda iken şimdi durum bilgileri son çevrim içi olma gibi görünmüyorsa iki ihtimal kişi durum bilgilerini gizlemiş olabilir ikinci sizi WhatsApp üzerinden engellemiştir.

Arkadaşlar bunlar WhatsApp üzerinden sizin engellenip engellemediğini gösteren ufak tüyolar ancak en güzel ve net cevabı şayet engellendiğiniz i düşünüyorsanız kişiyi arayarak bunu acıkça sormak olacaktır. WhatsApp da engellendim mi sorusunun en net cevabını yine o kişiden alırsınız.

WhatsApp Kişinin sizi engelleyip engellemediği konusunda görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu