SOSYAL MEDYA

WhatsApp Kullanıcılara Uyarı Mesajı Gönderecek

WhatsApp önümüzde ki hafta tüm kullanıcılarına yeni gizlilik İlkeleri hakkında uyarı mesajı gönderecek.

WhatsApp Gizlilik İlkeleri Ocak ayında en çok tartıştığımız ve konuştuğumuz konu olmuştu. Bir çok kullanıcı WhatsApp kullanmayı bırakmıştı. Gelen tepkiler üzerine kullanıcılarını ikna etme yolunu tercih eden şirket önümüzde ki hafta kullanıcılara bir uyarı mesajı göndermeyi planlıyor. Mayıs ayına ertelediği gizlilik ilkeleri sözleşmesi hakkında kullanıcılarına bilgi vermeyi düşünen şirket bu süreçte ne kadar kararlı olduğunu ve ikna yolu ile de olsa WhatsApp Yeni Gizlilik İlkelerinden geri adım atmayacağını göstermiş oluyor.

WhatsApp Kullanicilara Uyari Mesaji Gonderecek

Olayı biraz hatırlayacak olursak. WhatsApp kullanıcıların kişisel verilerini toplamayı ve üçünü taraf şirketlerle paylaşmayı yasal hale getirmek istiyordu. Ve bu koşulları kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp Kullanamayacaklarının altı çiziliyordu. Şubat ayına kadar bu sürecin tamamlanmasını isteyen şirket. Gelen tepkiler ve bir çok insanın WhatsApp kullanmayı bırakmasından sonra yeni bir açıklama yapama gereği duymuştu.

Yeni yapılan açıklamada WhatsApp Yeni Gizlilik İlkeleri konusunda kullanıcıların bilgilendirilmesi ve sürecin Mayıs ayına ertelenmesi kararı alınmıştı. WhatsApp resmi sitesinden yapılan yeni açıklama şirketin bundan sonra ne yapacağını bizlere gösteriyor. “Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi” adı altında ki açıklama da kullanıcıların yeni kulanım koşulları hakkında bilgilendirilerek ikna etme yoluna gideceği görülüyor.

WhatsApp Kullanıcılara Uyarı Mesajı Gönderecek

WhatsApp tarafından kullanıcılara durum mesajı yayınlayarak. Yeni Kullanım Sözleşmesi sonrası hayatlarında ne gibi değişikliler olacağı anlatılmış Hiç bir zaman kişisel verilerin, mesajların WhatsApp tarafından görülemeyeceği vurgulanmış. WhatsApp mesajlarının uçtan uça şifreli olduğu kullanıcılara belirtilmişti.

WhatsApp tarafından bu durum mesajlarını devamı gelecek gibi görülüyor. Yeni kullanım sözleşmesi ile kişisel verilerin, mesajların, konumların, resimler gibi özel bilgilerin üçüncü taraflara iletilmesinin mümkün olmadığı kullanıcılara bir kez daha anlatılacak. Önümüzde hafta şirket kullanıcılara uyarı mesajı göndererek yeni sözleşme konusunda ikna etme yoluna gidecek.

WhatsApp tarafından gönderilecek uyarı mesajında neler olacağı resmi sitede açıklanmadı. Ancak daha önce ki durum mesajlarının bir tekrarı olacağı ve kişisel özel bilgilerin şirket tarafından görülmesinin imkansız olacağının altı çizilecek gibi görünüyor. Ayrıca WhatsApp kullanım sözleşmesini kabul etmeyenler WhatsApp kullanamayacaklarının bir kez daha hatırlatılması bekleniyor.

Sonuç olarak WhatsApp uyarı mesajında bilindik şeyler anlatılarak. Olayın biran önce kapatılması planlanıyor diyebiliriz. Şirket yeni gizlilik ilkelerinden vazgeçme niyetinde olmadığını bir kez daha gösterecek. Ve koşulları kabul etmeyen kullanıcıların artık WhatsApp kullanamayacağının altı bir kez daha çizilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu