WİNDOWS 10

Windows 10 21H1 Güncellemesi Resmen Duyuruldu

Microsoft en büyük güncellemelerinden biri olan Windows 10 21H1 güncellemesini resmen duyurdu.

Microsoft Windows 10 işletim sistemi için en büyük güncellemelerinden biri olan Windows 10 21H1 güncellemesini resmen duyurdu. Daha çok performans üzerine kurulu güncelleme büyük değişiklikler getirmiyor. Aynı zamanda hızlı güncelleme deneyimi sunuyor. Bilgisayar işletim sistemleri deyince akılara gelen ve milyonlarca insanın kullandığı Windows 10 güncelleme almaya devam ediyor. Microsoft her güncelleme ile işletim sistemine yenilikler ve performans artışları sunuyor. En azından onların bizlere söylediği bu doğrultuda ancak güncellemelerde en önemli husus hiç kuşku yok ki güvenlik oluyor.

Windows 10 21H1 guncellemesi resmi olarak duyuruldu

Windows 10 kullanıcılarının kötü yazılımlardan ve saldırılardan koruyacak olan güvenlik açıklarının kapatılması daha fazla ön plana çıkıyor. Şirket yeni güncellemeyi resmi sitesinden duyurdu. Buna göre şirkete göre yeni güncelleme performans artışları, güvenlik iyileştirmeleri ve bir takım yenilikleri getiriyor. En azından vaat ediyorlar diyelim. Ama unutulmaması gereken her güncelleme bazen mükemmel sonuçlar vermiyor. Bazen de hatalar olabiliyor ve bu hatalar bizleri çileden çıkarabiliyor.

Windows 10 21H1 güncellemesi bir önceki güncelleme olan Windows 10 20H2 olduğu gibi hızlı güncelleme deneyimi sunacak. Microsoft bu özelliğin müşterileri tarafından da oldukça beğenildiğini vurgulayarak bu özelliğin devam edeceğini söylüyor.

Windows 10 21H1 Hangi Özelliklerle Geliyor

Peki Microsoft tarafından duyurulan Windows 10 21H1 güncellemesi bizlere neler sunuyor. Hangi özellikleri bünyesinde taşıyor. Hemen söyleyelim çok bir beklentiye girmeyin. Windows 10 21H1 güncellemesi öyle çok büyük yenilikleri bünyesinde taşımıyor. Hata gelen özellikler bizlerin çokta dikkatini çekecek yenilikler değil dersek yalan olmaz. Ancak yine de Microsoft şirketinin her yıl verdiği büyük güncellemeleri ve güncelleme konusunda ki kararlı tutumunu taktir etmeden de geçmeyelim.

Gelelim Windows 10 21H1 güncellemesi ile gelen yeniliklere

En büyük özelliklerden biri oturum açma sırasında şifre ve PIN ortadan kaldıran “Windows Hello” artık çoklu kamara desteğine sahip olacak. Windows 10 kullanıcıları parmak izi ile oturum açmaya devam edebilecekler. Yüz tanıma ile oturum açmak isteyen kullanıcılar ise dahili ya da harici kamarayı varsayılan kamara olarak belirleyebilecekler.

Windows 10 21H1 guncellemesiyle gelen yenilikler

Diğer bir yenilikse Windows Defender Application Guard tarafında gerçekleştirildi. Bir takım optimizasyon işlemleri yapılarak daha performanslı hale getirildi.

Gurup İlkesi Hizmet” uzaktan çalışma için gereken uygulamalar için daha fazla destekleyici hale getirildi.

Şimdilik Windows 10 21H1 güncellemesi ile gelen yenilikler bu şekilde diyebiliriz. Bu yenilikler sizlerin ne kadar işinize yarar yada ne kadar ilginizi çeker bilemeyiz. Ancak büyük olasılıkla Windows 10 kullanıcıları bu yenilikleri pek dikkate almayacaktır. Ama bu özellikleri kullanmak deneyimlemek isteyenler için “Insider” programına dahil olabilir. Microsoft yeni güncellemeyi test etmek isteyen kullanıcıların bu programa dahi olmasını şart koştu.

Sizde bu özellikleri test etmek istiyorsanız Buradan bağlantıya tıklayarak yeni güncellemenin özelliklerini test edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu